926779_663729673681356_1709906686_n

Zestresowana panna młoda – jak się nie stresować przed ślubem?

Ślub to wydarzenie stresujące. Nawet jeśli mieszkacie ze sobą przed ślubem i sam papierek niewiele zmieni w Waszej codzienności, ślub (i wesele) wiążą się z dużym stresem wynikającym z konfrontacji oczekiwań z rzeczywistością.

Jak radzić sobie z przedślubnym stresem? :) Zobaczcie nasz poradnik!

1. Unikaj innych wielkich zmian w swoim życiu

Wg skali stresujących wydarzeń życiowych, jaką stworzyli Thomas Holmes i Richard Rahe, niewiele jest wydarzeń bardziej stresujących niż ślub.

Tutaj sprawdzicie pełną listę. Aby nie potęgować przedślubnego stresu, unikajcie innych stresujących zmian w życiu. Przykładowo: pracę zmieniam dopiero po ślubie, nie przed, chociaż ciekawe propozycje miałam i przed ślubem.

2. Znajdź czas na hobby

Oderwij się na chwilę od planowania ślubu i wesela. Zajmij ulubionym hobby – choćby to było oglądanie seriali kryminalnych.

Wieczór, którego nie spędzisz na przypinaniu ślubnych inspiracji do tablicy na Pintereście, nie musi być wieczorem straconym. Jeszcze spokojnie zdążysz!

3. Pozwól sobie na przyjemności

O odchudzaniu przed ślubem już pisałam. Nawet jeśli jednak jesteś na diecie, pozwalaj sobie na drobne przyjemności.

Piątkowy wieczór z narzeczonym, pizzą i filmami na VOD, naprawdę bardzo Cię odstresuje :)

4. Ciesz się przygotowaniami

Tak! Przymierzanie sukni ślubnych jest fantastycznym przeżyciem. Podobnie, jak wybieranie tortu, dekoracji, narzeczeński kurs tańca…

Każda chwila przygotowań, chociaż równocześnie mogąca być źródłem konfliktu z drugą połówkę, jest wyjątkowa i warta zapamiętania.

A Wy, jakie macie sposoby na przedślubny stres? :)About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.