1

Zdjęcia ślubne gotowe w 1 dzień? Tak to możliwe!

Kiedy rozmawialiśmy na temat zdjęć oraz filmu ze swojego ślubu i wesela od razu zapewniano nas, że oczekiwanie na materiały potrwa kilka tygodni. Nie byliśmy tym faktem szczególnie zaskoczeni. W końcu selekcja fotografii, ich retusz, kadrowanie, a także wydrukowanie na papierze pochłania mnóstwo czasu i pracy. Dodatkowo w sezonie ślubnym następuje kumulacja pracy dla fotografów. Krótko mówiąc trudno im opracowywać nasz materiał, jeśli jeszcze przez kilka weekendów z rzędu fotografują inne śluby. Tymczasem Ania i Rafał dostali swój ślubny reportaż jeszcze tego samego dnia! Jak to w ogóle możliwe? Zaraz wyjaśnimy!

2

Poznajcie The Same Day Wedding Project!

 To co opisujemy nie jest standardową realizacją tylko swego rodzaju eksperymentem z zaangażowanym sztabem ludzi. Niemniej dotyczy to prawdziwego ślubu i wydarzyło się naprawdę! Twórcy projektu ze studia Ukryte w Kadrze chcieli udowodnić, że da się dokonać praktycznie niemożliwego. Ale mieli też dodatkowe cele. Sami napisali o tym na blogu:

Dodatkowym argumentem „za” realizacją tego pomysłu była chęć zabrania przez nas głosu w dyskursie na temat natychmiastowości naszych czasów.   W czasach mediów społecznościowych i dzielenia się informacją praktycznie w czasie rzeczywistym album z wklejonymi zdjęciami kojarzy się wielu osobom głównie z długim czasem oczekiwania na możliwość obejrzenia zdjęć reprezentujących najważniejsze chwile z dnia ślubu(…)  Będąc blisko, uczestnicząc w tych chwilach wielokrotnie zastanawiałem się co możemy zrobić aby pozostała część rodziny mogła przeżywać te chwile z parą młodą jeszcze w dniu ślubu.  Oczywistym rozwiązaniem stosowanym przez różnych fotografów jest pokaz slajdów wyświetlanych na laptopie czy tablecie w trakcie wesela. Dla nas to było jednak za mało.

Więcej na blogu w tym wpisie

Wyzwanie udało się zrealizować dzięki połączeniu technologii (aparaty cyfrowe, programy do obróbki, przesył danych z użyciem sieci wi-fi, druk piezoelektryczny) z tradycyjną formą prezentacji fotografii jaką jest album z czarnymi kartami i wyklejonymi zdjęciami. W efekcie wielu godzin pracy najważniejsi tego dnia Ania i Rafał oraz ich goście mogli wspólnie oglądać zdjęcia jeszcze tej samej nocy.

Czy to coś dla nas?

Obiektywnie muszę przyznać, że raczej nie. Dla mnie moment odebrania zdjęć był okazją do ponownego przeżycia, a właściwie przypomnienia sobie bardzo pozytywnych emocji. I to uważam za bardzo cenne! Kiedy po ślubie i podróży poślubnej często wracamy do swoich codziennych zajęć i trybu życia wspomnienia z dni ślubu zwyczajnie się zacierają. A tu nagle widzimy zdjęcia, które przypominają, że faktycznie wydarzyło się coś wielkiego i na tych zdjęciach wyglądacie wspaniale. Często nawet na zdjęciach znajdziemy momenty, które zapamiętaliśmy inaczej lub pokazane z zupełnie innej perspektywy. Z tego powodu uważam, że na fotografie warto czekać tyle ile trzeba i nie zależałoby mi na przyśpieszaniu tego procesu. Niemniej amo wykonanie pozornie niemożliwego zadania naprawdę mi imponuje :)

3

Wiem także, że nie wszyscy myślą jak ja i być może taka alternatywna superszybka forma ślubnego reportażu znajdzie swoich amatorów. A co Wy myślicie? Chcielibyście otrzymać zdjęcia już w dniu ślubu czy raczej cierpliwie poczekać?About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.