zakochaniwkuchni4

Zakochani w kuchni – recenzja wyjątkowej książki

Jak pewnie zauważyliście staramy się recenzować książki związane ze ślubami, ale również ze wspólnym życiem po ślubie. Nic dziwnego skoro same wydawnictwa z chęcią nam je podsuwają. Dlatego gdy dowiedzieliśmy się o wydaniu Zakochanych w kuchni od razu wyraziliśmy zainteresowanie. Tym bardziej, że dwie z trzech autorek mieliśmy okazję poznać niespełna 3 lata wcześniej… podczas spotkania blogerów ślubnych I DO.

„Zakochani w kuchni” to jak wskazuje podtytuł książka kucharska dla nowożeńców. Nie jest to wcale chwyt marketingowy tylko prawda. A co wskazuje na to, że książka różni się od tysiąca innych publikacji z przepisami? Przede wszystkim jej układ i dobór przepisów, który widzimy jak na dłoni już w spisie treści. Zamiast tradycyjnego podziału na zupy, dania z drobiu, dania z ryb czy dania z czerwonego mięsa, znajdziemy tutaj takie rozdziały jak śniadania do łóżka, obiady rodzinne albo kolacje we dwoje. Dzięki temu łatwo wyszukać to co nas interesuje, a dobór przepisów jest autentycznie dopasowany do małżeńskich potrzeb.

Jak autorki zaznaczyły we wstępie książka ma odczarować gotowanie i uczynić je przyjemnym, czemu ma sprzyjać zaprezentowanie wielu prostych potraw, niewymagających dużych umiejętności i posiadania w domu wielu wyszukanych składników.

zakochaniwkuchni5

Zawartość książki „Zakochani w kuchni”

Faktycznie znajdziemy tutaj przepisy na przykład na pastę jajeczną, jajecznicę z kurkami, owsiankę, wiele zup, sałatek, ale też na tarty albo risotto. W większości przypadków na liście potrzebnych rzeczy naprawdę są ogólnodostępne składniki i nie trzeba będzie szukać oleju kokosowego, trawy cytrynowej, czerwonej soczewicy, syropu klonowego i innych rzeczy niedostępnych w każdym najbliższym sklepie. Bardzo ciekawym uzupełnieniem książki jest strona internetowa zakochaniwkuchni.pl, gdzie w sekcji video znajdziemy kilka pomocnych materiałów przy trudniejszych przepisach – na przykład tutorial jak zawijać spring rolls albo jak obierać krewetki!

Oprócz przepisów w książce znajdziemy także przydatną wiedzę w formie poradnikowej. Na początku umieszczony jest spis dobrze wyposażonej kuchni i spiżarni oraz lista podstawowych i dodatkowych sprzętów kuchennych, które warto mieć. To sprawdzony patent, który widziałem w którejś z książek Jamiego Olivera. Po co to czytać? Ano po to, żeby w połowie przepisu nie zorientować się, że brakuje nam folii spożywczej, sitka albo moździerza. Przydaje się także, gdy dopiero urządzamy nowe mieszkanie i musimy skompletować pełne wyposażenie kuchni.

Poza tym jest tutaj lista produktów sezonowych (żeby nie przyszło nam do głowy szukać bobu, młodych ziemniaków albo poziomek, gdy są niedostępne) a także przelicznik miar kuchennych, czyli ile gramów właściwie zawiera się w szklance albo łyżce.

Bardzo fajnym bonusem jest także krótki poradnik na temat wina do jedzenia napisany przez sommeliera Michała Rutkowskiego. Tekst mieści się na 3 stronach i pozwala szybko załapać podstawy bez wertowania całego internetu.

zakochaniwkuchni3

„Zakochani w kuchni” – czy warto kupić?

Finalnie dostajemy 200 stron w twardej oprawie na których naprawdę łatwo znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i prostego do przyrządzenia.

60 złotych za tę książkę to odpowiednia cena. I chociaż dziewczyny nie mają takiej marki jak Gordon Ramsay czy wspomniany wcześniej Jamie Oliver naprawdę warto im zaufać. W końcu przepisy przetestowały na najbliższych (których liczne grono wymienione jest w podziękowaniach) a ich dobór naprawdę jest bardzo przemyślany i dopasowany do małżeńskich potrzeb.

Książkę zdecydowanie polecamy jako prezent ślubny!

Życie po ślubie składa się w wielu codziennych, prozaicznych czynności takich jak właśnie gotowanie. A ta książka naprawdę potrafi w tym pomóc! Z moim zamiłowaniem do pragmatyzmu i praktycznych upominków nie mógłbym tego nie docenić.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.