zakochaniwkuchni4

Zakochani w kuchni – recenzja wyjątkowej książki

Jak pewnie zauważyliście staramy się recenzować książki związane ze ślubami, ale również ze wspólnym życiem po ślubie. Nic dziwnego skoro same wydawnictwa z chęcią nam je podsuwają. Dlatego gdy dowiedzieliśmy się o wydaniu Zakochanych w kuchni od razu wyraziliśmy zainteresowanie. Tym bardziej, że dwie z trzech autorek mieliśmy okazję poznać niespełna 3 lata wcześniej… podczas spotkania blogerów ślubnych I DO.

„Zakochani w kuchni” to jak wskazuje podtytuł książka kucharska dla nowożeńców. Nie jest to wcale chwyt marketingowy tylko prawda. A co wskazuje na to, że książka różni się od tysiąca innych publikacji z przepisami? Przede wszystkim jej układ i dobór przepisów, który widzimy jak na dłoni już w spisie treści. Zamiast tradycyjnego podziału na zupy, dania z drobiu, dania z ryb czy dania z czerwonego mięsa, znajdziemy tutaj takie rozdziały jak śniadania do łóżka, obiady rodzinne albo kolacje we dwoje. Dzięki temu łatwo wyszukać to co nas interesuje, a dobór przepisów jest autentycznie dopasowany do małżeńskich potrzeb.

Jak autorki zaznaczyły we wstępie książka ma odczarować gotowanie i uczynić je przyjemnym, czemu ma sprzyjać zaprezentowanie wielu prostych potraw, niewymagających dużych umiejętności i posiadania w domu wielu wyszukanych składników.

zakochaniwkuchni5

Zawartość książki „Zakochani w kuchni”

Faktycznie znajdziemy tutaj przepisy na przykład na pastę jajeczną, jajecznicę z kurkami, owsiankę, wiele zup, sałatek, ale też na tarty albo risotto. W większości przypadków na liście potrzebnych rzeczy naprawdę są ogólnodostępne składniki i nie trzeba będzie szukać oleju kokosowego, trawy cytrynowej, czerwonej soczewicy, syropu klonowego i innych rzeczy niedostępnych w każdym najbliższym sklepie. Bardzo ciekawym uzupełnieniem książki jest strona internetowa zakochaniwkuchni.pl, gdzie w sekcji video znajdziemy kilka pomocnych materiałów przy trudniejszych przepisach – na przykład tutorial jak zawijać spring rolls albo jak obierać krewetki!

Oprócz przepisów w książce znajdziemy także przydatną wiedzę w formie poradnikowej. Na początku umieszczony jest spis dobrze wyposażonej kuchni i spiżarni oraz lista podstawowych i dodatkowych sprzętów kuchennych, które warto mieć. To sprawdzony patent, który widziałem w którejś z książek Jamiego Olivera. Po co to czytać? Ano po to, żeby w połowie przepisu nie zorientować się, że brakuje nam folii spożywczej, sitka albo moździerza. Przydaje się także, gdy dopiero urządzamy nowe mieszkanie i musimy skompletować pełne wyposażenie kuchni.

Poza tym jest tutaj lista produktów sezonowych (żeby nie przyszło nam do głowy szukać bobu, młodych ziemniaków albo poziomek, gdy są niedostępne) a także przelicznik miar kuchennych, czyli ile gramów właściwie zawiera się w szklance albo łyżce.

Bardzo fajnym bonusem jest także krótki poradnik na temat wina do jedzenia napisany przez sommeliera Michała Rutkowskiego. Tekst mieści się na 3 stronach i pozwala szybko załapać podstawy bez wertowania całego internetu.

zakochaniwkuchni3

„Zakochani w kuchni” – czy warto kupić?

Finalnie dostajemy 200 stron w twardej oprawie na których naprawdę łatwo znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i prostego do przyrządzenia.

60 złotych za tę książkę to odpowiednia cena. I chociaż dziewczyny nie mają takiej marki jak Gordon Ramsay czy wspomniany wcześniej Jamie Oliver naprawdę warto im zaufać. W końcu przepisy przetestowały na najbliższych (których liczne grono wymienione jest w podziękowaniach) a ich dobór naprawdę jest bardzo przemyślany i dopasowany do małżeńskich potrzeb.

Książkę zdecydowanie polecamy jako prezent ślubny!

Życie po ślubie składa się w wielu codziennych, prozaicznych czynności takich jak właśnie gotowanie. A ta książka naprawdę potrafi w tym pomóc! Z moim zamiłowaniem do pragmatyzmu i praktycznych upominków nie mógłbym tego nie docenić.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet