bfg

Z #Instaczesiem wśród blogerów – relacja z Blog Forum Gdańsk 2016

W Gdańsku byliśmy z Magdą już wcześniej raz, ale teraz w naprawdę wyjątkowych okolicznościach. Pierwszy raz jechaliśmy do innego miasta razem z Czesiem – i to od razu ponad 300 kilometrów! No i pierwszy raz byliśmy na Blog Forum Gdańsk. Jak spędziliśmy ten weekend i co z tej wyprawy nad polskie morze najbardziej zapadnie nam w pamięć? Czas na relację!

Pisaliśmy już o tym, że planowanie ślubów jest banalnie proste w porównaniu z opieką nad swoim dzieckiem. Zdania nie zmieniliśmy, natomiast dokładamy jeszcze jedną złotą myśl – największym hardkorem jest podróżowanie z dzieckiem. Na dwa dni z myslą o Czesiu spakowaliśmy się jak na wojnę. Wózek, ubranka, wanienka, podgrzewacz, butelki, pieluszki, chusteczki, oliwka, mobilny przewijak, mleko w proszku, zabawki, termometr, leki na wszelki wypadek, ulubiony kocyk. A i tak zapomnieliśmy o ręczniku! Na wyjazd z dzieckiem należałoby się wybierać tirem. Albo razem z tłumem tragarzy. Serio! A pomijając zaopatrzenie w głowie mieliśmy mnóstwo innych dylematów – jak zniesie tak długo drogę, skoro do tej pory jechał autem co najwyżej po zakupy, co się stabie jak się rozchoruje, jak zniesie nowe miejsce. Na szczęście Czesio świetnie poradził sobie na wycieczce jak na dwumiesięczne dziecko. Widać już w życiu płodowym przyzwyczaił się do rozmaitych wojaży, bo podczas ciąży byliśmy w Dreźnie, Wrocławiu, Opolu, Rzeszowie, w Polanicy Zdrój, Kłodzku, Radomiu, Tomaszowie Lubelskim i na Malcie. Czesio jak zawsze dał radę, a jak się bawił zobaczycie na Instagramie wpisując hashtag #instaczesio. Pierwsza wizyta nad morzem to może jeszcze nie pierwsze kroki ani słowa ale na pewno ważne wydarzenie w jego życiu! A dla nas cenna nauka, jak w przyszłości podróżować z dzieckiem.

Gdańsk? Niby znaliśmy bo byliśmy wcześniej na Jarmarku Dominikańskim i koncercie Backstreet Boys, tym razem jednak miasto poznaliśmy od zupełnie innej strony. Zamiast w okolicach rynku i słynnej fontanny z Neptunem znaleźliśmy w się blisko stacji Gdańsk Wrzeszcz, skąd mieliśmy stosunkowo prostą drogę do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie odbywało się Blog Forum Gdańsk. Dzięki wybraniu przez organizatorów właśnie takiej lokalizacji mieliśmy okazję zobaczyć historyczną bramę do Stoczni Gdańskiej oraz niezwykle ważną salę BHP – miejsce podpisania porozumień sierpniowych. Niby na co dzień mam do czynienia z historycznymi obiektami w Warszawie, ale obecność w miejscu, gdzie tworzyła się najnowsza historia była dla mnie ciekawym doświadczeniem. Bardzo spodobała nam się także gdańska dzielnica Oliwa, choć obejrzana głównie zza szyby samochodu. Poza tym standardowo byliśmy na molo w pobliskim Sopocie i dosłownie przez kilka minut na plaży.

Zanim dotarliśmy w sobotę na Blog Forum Gdańsk, spotkaliśmy się jeszcze z Anią i Konradem z wychodzezamaz.pl. Na samej konferencji nasłuchaliśmy się trochę o czynieniu dobra i zmienianiu świata na lepszy. No i dobrze. W końcu od zawsze stawiamy sobie za cel edukowanie, pomaganie Wam w przygotowaniach i zmianę ślubów i wesel na takie robione po swojemu, a nie bo tak wypada, zgodnie z tradycją, która mi się nie podoba albo żeby rodzina się nie obraziła. Najwyraźniej robimy to dobrze lub doceniają nas za starania skoro nas tu zaproszono.

zrzut-ekranu-2016-09-25-o-22-08-38

Wśród prelegentów na Blog Forum Gdańsk znalazło się wiele znanych twarzy, z którymi już wcześniej mieliśmy do czynienia. Miło było posłuchać na przykład Jakuba Górnickiego (nie, to nie rodzina Magdy wbrew pozorom) albo związanej od lat z blogosferą Marty Soi. Największe odkrycie całej konferencji to dla mnie Marcin Ogdowski i jego blog bezkamuflazu.pl. Marcin od lat relacjonuje konflikty zbrojne – między innymi w Afganistanie i na Ukrainie. Na jego bloga nie trafiłbym nigdy w życiu, bo zwyczajnie nie szukam takich treści, a tak miałem okazję poznać człowieka, który wykonuje niezwykłą reporterską robotę, a treści tworzy dosłownie z narażeniem życia, tylko po to, aby otworzyć oczy na różne oblicza wojny widziane oczami zwykłych ludzi i zaprezentować przekaz inny niż ten w mainstreamowych mediach. Myślisz, że blogerzy piszą tylko o tym co zjeść i wrzucają zdjęcia ciuchów? No to masz przykład z zupełnie innej bajki. Duży szacunek za taką pracę!

Blog Forum Gdańsk tym różni się od innych blogerskich spotkań, że przede wszystkim INSPIRUJE – co specjalnie napisałem Capsem. Nie ma tu stosów ulotek reklamowych, kawy za selfie, porad dotyczących zarabiania na blogu. I bardzo dobrze – bo to powiew świeżości w tym innym, nazwijmy to – „pragmatycznym” – dyskursie. Szkoda, że początkujący blogerzy, zanim trafią na BFG, najpewniej zaliczą wcześniej spotkania o innym charakterze. To właśnie na początku drogi, zamiast kierować ich na zarabianie na swoim blogu, powinni spojrzeć szerzej i określić swojego bloga jako szansę do zrobienia CZEGOŚ DOBREGO. Dokonania istotnej ZMIANY. Bo przecież, zakładając bloga, każdy z nas chce zmieniać świat! Po tegorocznym Blog Forum Gdańsk, chcemy to czynić jeszcze mocniej :)

Do Gdańska na pewno wrócimy jeszcze nie raz, tym bardziej, że mamy niepisaną tradycję weekendowych wyjazdów nad morze w każdym kolejnym roku – Świnoujście i Legoland, koncert Backstreet Boys, wypad na See Bloggers, wreszcie tegoroczna wyprawa z Czesiem. A jaki będzie pretekst do wyjazdu w kolejnym roku? Zobaczymy! Tak czy inaczej z chęcią tu wrócimy, bo mamy lekki niedosyt Gdańska – chcemy zobaczyć jeszcze więcej!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet