xbox-2606608_1920

Xbox na weselu? Dlaczego nie?!

Kiedy myślisz, że znasz już możliwie wszystkie atrakcje dla gości, przychodzi zaskoczenie, że jednak nie!

I jest to zaskoczenie bardzo pozytywne, bo pokazuje, że kreatywność młodej pary nie zna granic :) Uwielbiam tego typu ciekawostki.

Dlatego świetną sprawą na jednym z ostatnich wesel, w których braliśmy udział, był…secret game zone…z konsolą i FIFĄ.

Tak, tą samą FIFĄ, przy której Maciek – przynajmniej w czasach, gdy miał jeszcze trochę czasu – potrafił spędzać długie godziny.

To świetna opcja nie tylko dla zapalonych graczy, ale też dla osób, które po prostu nie przepadają za tańczeniem na weselu. Tak, są tacy (my się wprawdzie do nich nie zaliczamy!).

Jak urządzić kącik gier, by dobrze współgrał z zabawą taneczną i angażował gości?

1. Przede wszystkim – wybierz ustronne miejsce. Takie, w którym muzyka nie będzie głośno dudnić, ale też takie, z którego ścieżka dźwiękowa gry nie będzie zagłuszać muzyki puszczanej przez DJ-a.

Sala na dole? Mała sala kawowa na uboczu? Nadadzą się idealnie! Zazwyczaj są do dyspozycji młodej pary, która wynajmuje cały obiekt, ale tak naprawdę nieczęsto wiadomo, co z taką niewielką salą zrobić. Tymczasem – oto Wasz pokój gier!

2. Telewizor jest koniecznością? Wcale nie! Chociaż większość sal dysponuje takim sprzętem, bo organizuje na przykład szkolenia, równie dobrze posłuży rzutnik! Ten dość łatwo wypożyczyć i jest zdecydowanie łatwiejszy w transporcie niż wielki telewizor.

A efekt grania na wielkim ekranie – podobny!

game-816407_1280

3. Dobór gier zależy przede wszystkim od preferencji młodej pary. FIFA to klasyka. Ale sprawdzą się też prostsze gry, zwłaszcza dla osób nieobeznanych z kontrolerem konsoli. Jak również – zawsze rozkręcające każdą imprezę – gry muzyczne czy taneczne!

W przypadku tych ostatnich – akustyka i wyciszenie mają szczególne znaczenie.

4. Nie mówcie od razu o pokoju gry – niech goście sami na niego trafią. Zostawcie wskazówki w widocznych miejscach, ale bez wielkich drogowskazów. Niech poszukiwanie takiej strefy będzie przygodą i atrakcją samą w sobie!

5. Zadbajcie o rotację. Wiadomo, że goście-gracze potrafią wciągnąć się na wiele godzin w ulubione rozgrywki. Dobrze proponować graczom inne rozrywki i wprowadzać do pokoju innych gości (w miarę rozkręcania imprezy). Możecie śmiało powierzyć to zadanie na przykład świadkom!

Chodzi o to, by z atrakcji mogły skorzystać więcej niż dwie osoby,  a zapaleni gracze – jednak chwilę poświętowali wspólnie z Wami.

A Wy, co sądzicie o takim pomyśle na atrakcję weselną? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.