shutterstock_176390900

Wypożyczalnia dekoracji – sposób na piękny i niedrogi ślub!

Poszukiwanie oszczędności w budżecie weselnym to temat, który nieustannie cieszy się wśród par ogromnym zainteresowaniem. Katalog złotych rad jest jednak dość powtarzalny i ograniczony – mniej gości, ślub w piątek, negocjacje cenowe, usługi z polecenia, rabaty i promocje podczas targów ślubnych… Dziś spróbuję przekonać Was do czegoś innego.

Nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy skoro to tylko jeden wieczór – tym argumentem przekonuje się Panny Młode do tego, żeby wypożyczyły suknię zamiast ją kupować. Szczerze? Jakoś mnie to nie przekonuje w przypadku sukni. Ale jeśli mowa o jakimś świeczniku albo ramce na zdjęcie to jak najbardziej TAK!

Nawet nie chcę wiedzieć, ile pieniędzy wydaliśmy nierozważnie na dekoracje! Wiele przedmiotów, które kupiliśmy z myślą o wystroju sali dziś nie pełni żadnej funkcji i zwyczajnie kurzy się w piwnicy, czekając na jakąś wyprzedaż garażową lub inną okazję, żebyśmy mogli się w końcu tego pozbyć.
A przecież takie rzeczy można wypożyczać właśnie na jeden wieczór zamiast kupować na zawsze!

Co konkretnie można znaleźć w ślubnej wypożyczalni?

Zobaczmy spis rzeczy, które sami kupiliśmy zamiast wypożyczyć:

Tablice kredowe
My mieliśmy jedną dużą do umieszczenia weselnego hashtaga, takie małe do oznaczenia stolików można pożyczyć już za 2 zł od sztuki.

tabliczka_serduszko-600x600

Szklane słoje i słoiki

Raczej się nie pomylę, jeśli napiszę, że mogliśmy na nie wydać ze 150 zł. Ale chcieliśmy mieć przecież piękny candy bar, a słoiki z cukierkami wyglądają super. W przypadku wypożyczalni to 8 zł za sztukę.

Cookie table

Klatka na koperty

Wiecie jak bardzo się przydaje, prawda? Świadek, któremu koperty lecą z rąk to nie jest najlepszy widok. A tak nie dość, że ma gdzie umieścić wszystkie pieniądze, to w dodatku dobrze to wygląda na zdjęciach. Znalezienie ładnej ozdobnej klatki za mniej niż 50 zł? Prawdziwe wyzwanie. W wypożyczalni? 20 zł.

Parasolki na ślub

To prawdziwy hit. Kupiliśmy je na wypadek deszczu i oczywiście nie padało. Szacuję stówkę w plecy, bo przecież chcieliśmy takie ładne, stylowe w kolorze białym, a nie najtańsze z Rossmana, które do rangi uroczystości pasowałyby średnio. W przypadku wypożyczenia eleganckich parasoli to koszt 10 zł za sztukę.

To oczywiście tylko niektóre artykuły, bo wypożyczać można równie dobrze dywany, pokrowce na krzesła, a nawet meble do kącika dziecięcego czy wytwornicę do baniek mydlanych! Fajnym pomysłem jest także wypożyczenie lampek LED, które potrafią zrobić niesamowitą atmosferę wieczorem w ogrodzie.

wesele ogród

Jak widzicie na tych drobnych rzeczach można uzbierać naprawdę konkretną kwotę. I na pewno lepiej oszczędzać w ten sposób niż wynajmując fotografa amatora, rezygnując z fryzury próbnej albo samemu wykonując makijaż lub manicure, gdy się tego nie potrafi!

A, i jest jeszcze jedna korzyść! Wypożyczając różne artykuły w jednym miejscu oszczędzacie multum czasu, które normalnie trzeba by poświęcić na poszukiwania, zakupy, a często też stanie w kolejce lub nerwowe oczekiwanie na kuriera!

Jak pewnie zauważyliście w tekście linkujemy do wypozyczalnia-dekoracji.pl. To dlatego, że mieliśmy okazję osobiście poznać dziewczyny prowadzące wypożyczalnię i jesteśmy przekonani, że wiedzą co robią. Oprócz samych towarów oferują także bezcenną pomoc i dobre rady dotyczące aranżacji, z których naprawdę warto skorzystać! Na co dzień zajmują się także przygotowaniem zaproszeń ślubnych, więc ten sam styl na zaproszeniu i na sali weselnej to wyzwaniem zdecydowanie dla nich :)About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.