wine-glasses-176991_1920

5 rzeczy na które pewnie nie zwrócisz uwagi wybierając miejsce na wesele

Sam nie wiem czy lepiej mieszkać w dużym mieście czy w niewielkiej miejscowości. W tym pierwszym przypadku wybierają miejsce na wesele mamy problem bogactwa – w okolicy dziesiątki hoteli, restauracji, zamków, dworów, pałacyków, sal weselnych i zajazdów, w tym drugim cztery sale w okolicy – w tym dwie zajęte w tym terminie, który nam odpowiada. Niezależnie od tego czy wybór miejsca a przyjęcie jest duży czy ograniczony do minimum to ważna decyzja, więc wypada o tym napisać na naszym blogu więcej niż raz :)

Wiadomo na co zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Wielkość sali dostosowana do liczby gości, charakter obiektu, odległość od miejsca ceremonii, możliwość przenocowania gości, dojazd oraz oczywiście cena.

Ale jest jeszcze kilka elementów, o których często nie myślimy a mogą mieć niemałe znaczenie! Co powinno cechować idealną salę weselną? Uwaga! Zwracamy uwagę na szczegóły!

Otoczenie sali weselnej

To że obiekt pięknie wygląda na zdjęciach to wiadomo.

Dobrze jednak rozejrzeć się dookoła. Bo po wyjściu z sali równie dobrze możemy mieć piękny i zadbany ogród sprzyjający spacerom jak również stację benzynową, drogę ekspresową, krzaki albo bajoro będące siedliskiem komarów. Naprawdę warto zwracać na to uwagę, bo wesele nie odbywa się wyłącznie na sali. Na pewno goście będą wychodzić na papierosa, porozmawiać przez telefon albo po prostu się przewietrzyć. Dobrze, jeśli również na zewnątrz będzie przyjemnie! Szczególnie w lecie.

Parking

Miło jeśli jest i na dodatek mieści tyle samochodów, ile przybędzie w dniu wesela. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste, bo wiele restauracji w centrum Warszawy nie dysponuje parkingiem, co zmusza gości to pokonywania czasem naprawdę konkretnych dystansów. A w szpilkach to chyba przyjemne nie jest. A skoro już mamy gdzie postawić auto, to dobrze gdyby miejsce było odpowiednio oświetlone, by nie szukać swojego auta świecąc sobie smartfonem. Jak osoby często poruszające się z wózkiem jesteśmy także wrogami żwiru, który jest dla kół najgorszą możliwa powierzchnią zaraz obok po bruku. Jeśli macie dużo gości z małymi dziećmi, fajnie, jakby wózki mogły się poruszać tam dość swobodnie.

Elastyczność

Dobrze, jeśli możemy swobodnie kształtować przestrzeń na sali weselnej – dodawać dekoracje i decydować o ułożeniu stołów i krzeseł. Dlatego warto zawczasu dopytać się, które elementy są na stałe, a które można zdjąć oraz jakimi stołami dysponuje sala. Jeśli na stanie są tylko okrągłe stoły bankietowe możemy zapomnieć o ustawieniu w literę „T” czy literę „U”.

Dostępność sali przed weselem

Przygotowanie przyjęcia wymaga dużo czasu. To, że sal będzie dostępna dzień przed to wiadomo. Pytanie jeszcze o której godzinie. Jeśli imprezy w tym miejscu odbywają się dzień po dniu, może wcale nie będzie dużo czasu na aranżację wnętrza? To trzeba wiedzieć przed podpisaniem umowy!

Ukryte koszty

O korkowym chyba wszyscy słyszeliście. Ale lista dodatkowych opłat może być znacznie dłuższa. Najbardziej absurdalna o jakiej słyszałem to opłata za korzystanie z klimatyzacji, która jest darmowa… tylko przez pierwsze 2 godziny. Do tego dochodzi jeszcze opłata za obsługę kelnerską, za zmywanie, zwrotna kaucja w poczet ewentualnych zniszczeń.

Wybór miejsca na wesele nie jest łatwy. To jedna z trudnych decyzji, które trzeba podjąć wspólnie już na początku przygotowań. Z naszymi poradami powinno być łatwiej :) Powodzenia!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.