_MG_8905

Jak przygotować się do wizyty w salonie sukni ślubnych?

Większość kobiet uwielbia zakupy, zwłaszcza ubraniowe. Jednak do zakupu tego ubrania lepiej specjalnie się przygotować :)

Co więc powinnyście zrobić przed wizytą w salonie sukni ślubnych? :)

1. Starannie dobierz osoby, które będą Ci towarzyszyć

Ja na wstępny rekonesans wybrałam się tylko z mamą. Później – zabrałam dodatkowo tatę i ciocię, z którymi jestem bardzo blisko (jestem jedynaczką!).

Nie zabieraj więcej niż 3-4 osoby: salony nie zawsze mają tak przestronne przymierzalnie. Poza tym – mnogość opinii nie zawsze może Ci pomóc w podjęciu decyzji.

2. Wybierz odpowiednią bieliznę i buty

Postaraj się wybrać je tak, by jak najlepiej pasowały do tego, co założysz w dniu ślubu – zwłaszcza jeśli chodzi o wysokość obcasów w Twoich butach. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak poruszasz się w danym fasonie sukni.

3. Obejrzyj „Say Yes To The Dress” i zrób risercz

Dowiedz się trochę więcej o fasonach sukni (co to jest syrena, a co to dekolt serce), dzięki czemu będziesz łatwiej potrafiła opisać konsultantce Twoje oczekiwania.

Sprawdź, co Ci się podoba – zrób listę fasonów lub detali, które powinny mieć suknie, które chcesz przymierzyć.

4. Miej otwarty umysł, nie nakręcaj się na jeden model sukni

Konsultantka w salonie z pewnością będzie potrafiła Ci coś doradzić. Przymierz jej propozycję, nawet jeśli nie brałaś jej początkowo pod uwagę. Możesz być pozytywnie zaskoczona rezultatem.

Poza tym – model sukni, w którym zakochasz się online na Pintereście lub w katalogu, w rzeczywistości może wcale tak fantastycznie nie wyglądać :)

5. Określ budżet

Zastanów się, ile możesz i chcesz wydać. Możesz określić Twój budżet na początku wizyty w salonie, dzięki czemu unikniesz przykrych rozczarowań. O ile w „Say Yes To The Dress” pytanie o budżet jest normą, w polskich salonach – niekoniecznie. A bardzo szkoda!

6. Zaplanuj całą wyprawę logistycznie

W większości salonów na mierzenie sukni ślubnych trzeba się umówić – zwłaszcza w soboty. Jeśli chcesz poświęcić jedną sobotę na rajd po ślubnych salonach (bo np. rodzice mieszkają w innym mieście), rozpisz sobie godzinowo wizyty w poszczególnych miejscach i zarezerwuj odpowiednie pory.

Na wizytę w jednym salonie zarezerwuj około 40-45 minut.

A Wy, co dopisałybyście do tej listy?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet