_MG_8905

Jak przygotować się do wizyty w salonie sukni ślubnych?

Większość kobiet uwielbia zakupy, zwłaszcza ubraniowe. Jednak do zakupu tego ubrania lepiej specjalnie się przygotować :)

Co więc powinnyście zrobić przed wizytą w salonie sukni ślubnych? :)

1. Starannie dobierz osoby, które będą Ci towarzyszyć

Ja na wstępny rekonesans wybrałam się tylko z mamą. Później – zabrałam dodatkowo tatę i ciocię, z którymi jestem bardzo blisko (jestem jedynaczką!).

Nie zabieraj więcej niż 3-4 osoby: salony nie zawsze mają tak przestronne przymierzalnie. Poza tym – mnogość opinii nie zawsze może Ci pomóc w podjęciu decyzji.

2. Wybierz odpowiednią bieliznę i buty

Postaraj się wybrać je tak, by jak najlepiej pasowały do tego, co założysz w dniu ślubu – zwłaszcza jeśli chodzi o wysokość obcasów w Twoich butach. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak poruszasz się w danym fasonie sukni.

3. Obejrzyj „Say Yes To The Dress” i zrób risercz

Dowiedz się trochę więcej o fasonach sukni (co to jest syrena, a co to dekolt serce), dzięki czemu będziesz łatwiej potrafiła opisać konsultantce Twoje oczekiwania.

Sprawdź, co Ci się podoba – zrób listę fasonów lub detali, które powinny mieć suknie, które chcesz przymierzyć.

4. Miej otwarty umysł, nie nakręcaj się na jeden model sukni

Konsultantka w salonie z pewnością będzie potrafiła Ci coś doradzić. Przymierz jej propozycję, nawet jeśli nie brałaś jej początkowo pod uwagę. Możesz być pozytywnie zaskoczona rezultatem.

Poza tym – model sukni, w którym zakochasz się online na Pintereście lub w katalogu, w rzeczywistości może wcale tak fantastycznie nie wyglądać :)

5. Określ budżet

Zastanów się, ile możesz i chcesz wydać. Możesz określić Twój budżet na początku wizyty w salonie, dzięki czemu unikniesz przykrych rozczarowań. O ile w „Say Yes To The Dress” pytanie o budżet jest normą, w polskich salonach – niekoniecznie. A bardzo szkoda!

6. Zaplanuj całą wyprawę logistycznie

W większości salonów na mierzenie sukni ślubnych trzeba się umówić – zwłaszcza w soboty. Jeśli chcesz poświęcić jedną sobotę na rajd po ślubnych salonach (bo np. rodzice mieszkają w innym mieście), rozpisz sobie godzinowo wizyty w poszczególnych miejscach i zarezerwuj odpowiednie pory.

Na wizytę w jednym salonie zarezerwuj około 40-45 minut.

A Wy, co dopisałybyście do tej listy?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.