wine-glasses-176991_1920

Wino bezalkoholowe – tak czy nie?

Wesele kojarzy się między innymi z piciem alkoholu, często w nadmiarze. Jednocześnie wśród większości gości, którzy od alkoholu nie stronią pojawiają się także takie osoby, które z różnych powodów rezygnują z popularnych procentów. Najczęściej są to oczywiście kierowcy, chociaż zdarzają się także inne przyczyny abstynencji – karmienie piersią, dieta, powody religijne. W takiej sytuacji wzniesienie toastu wodą czy sokiem może być źle widziane. Czy bezalkoholowe wino na stole będzie dobrym rozwiązaniem?

Zacznę od tego, że o istnieniu takiego napoju dowiedziałem się zaledwie kilka tygodni temu. Dotychczas bezalkoholowe trunki przypominające te z bąbelkami kojarzyły mi się z szampanem Piccolo (piliśmy ostatnio w Sylwestra) oraz piwem bezalkoholowym, które osobiście uważam za okropne (chociaż normalne lubię).

Wino bezalkholowe to trochę inna historia. Napój powstaje tak jak jego tradycyjna wersja w procesie fermentacji, jednak przed butelkowaniem w mechaniczny sposób zostaje pozbawiony alkoholu. Wina mogą być różnego rodzaju – białe, czerwone, różowe, słodkie i wytrawne. Są nieco droższe od najtańszych win kupowanych w sklepach, ale nie na tyle, żeby to była niedostępna cena.

Czy wino bezalkoholowe jest smaczne?

Moim zdaniem tak. W smaku jest czymś pomiędzy normalnym winem, a normalnym sokiem winogronowym. Oczywiście warto zaznaczyć, że żaden ze mnie znawca, bo normalnego wina nie pijam prawie wcale, niemniej wersja bez procentów bardzo mi podeszła, nawet bardziej niż normalne Carlo Rossi. Myślę, że można wykorzystać ten napój przy wielu okazjach. Ot, choćby wypić samemu butelkę do obiadu i nie obawiać się kaca następnego dnia rano.

Czy przyda się na weselu?

Myślę, że tak. Możliwość wznoszenia toastów przez wszystkich tym samym rodzajem napoju to na pewno dobry argument za tym rozwiązaniem. Tylko trzeba pamiętać o tym, żeby poinformować gości, co mają na stole. Bo na pierwszy rzut oka wino, z którym miałem do czynienia niczym nie różni się od normalnego.

Czy ja oszalałem?

Raczej nie. Wciąż daleko mi do idei całkowicie bezalkoholowego wesela, więc bardzo prawdopodobne, że na takiej imprezie bym się nie odnalazł. Z drugiej strony, jako młody rodzic i przyszły kierowca, zaczynam rozumieć poszukiwanie alternatywy dla alkoholowych napoi. Takie wino wydaje się świetnym pomysłem. Nie tylko na wesela.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet