tie-642063_1920

Wielki powrót klasycznej elegancji

Trudno w to uwierzyć. Sami jesteśmy zwolennikami dość nieformalnego podejścia do wesela – i luzu, z jakim przyjęcie się powinno odbyć. Jednak prognostycy trendów są nieubłagani: wraca klasyczna elegancja!

Nie za bardzo chcę się z tym pogodzić, średnio to czuję, ale blogerski obowiązek poinformowania o tym, co naprawdę będzie CIEKAWYM TRENDEM, bierze górę. Chcesz mieć supermodne wesele? Postaw na klasyczna elegancję, w najlepszym, jakościowym wydaniu. Nie dla Ciebie boho, fotobudki i naked cakes.

Szokujące? Pewnie tak, ale podpowiemy Ci, jak się za to zabrać!

1. Zastanów się, czy to dla Ciebie

Szczerze? Nie dla mnie są supereleganckie przyjęcia. Miałam przyjemność na takich bywać, choćby w ambasadzie USA, i jakkolwiek było przyjemnie i wytwornie, to cóż… nie każdy czuje się w tym dobrze. Jeśli uwielbiasz wskakiwać w eleganckie suknie na sylwestrowe bale i od zawsze marzyłaś o przyjęciu w pałacu – to tak, zdecydowanie odnajdziesz się w tej stylistyce. Jeśli jednak cenisz sobie nieformalność i do życia podchodzisz z dużą dozą dystansu – zrezygnuj z tego motywu. Nic na siłę!

2. Elegancja = jakość

Nie będę pisała, że jakość to koniecznie najdroższe produkty. Nie. Planując ślub i wesele, postaw na polskie, lokalne firmy. Rzeczy tworzone na miejscu mają zazwyczaj dobrą jakość, a dodatkowo – przyczyniasz się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Mnie to przekonuje!

3. Odejmuj, nie dodawaj

Nie przesadzaj z ozdobami, atrakcjami, jedzeniem. Postaw na wyważone rozwiązania, nie staraj się gości na siłę oszołomić. Z zasady, eleganckie przyjęcie skupione jest na cieszeniu się swoim towarzystwem i uczestniczeniu w czymś wyjątkowym. Jeśli atrakcja dla gości – to raczej pokaz, a nie angażowanie bezpośrednie. Dobry, trafiony pomysł takiego show zapewni, że Twoje wesele będzie później długo pamiętane.

4. Klasyka stroju

Typowy strój panny młodej, z welonem i białymi butami, może wydawać się nudny. Ale tylko na pierwszy rzut oka! Wybierz taką suknię i dodatki, w których będziesz dobrze się czuć, ale które – będą równocześnie ponadczasowe. Uwiecznione na zdjęciu, po wielu latach będą wydawać się eleganckie i w dobrym tonie.

Hej! Nie oznacza to, że jesteś skazana na nudę! Wbrew pozorom, eleganckich opcji jest całkiem sporo. Pamiętaj, że klasyczna elegancja lubi niedopowiedzenia. Możesz zabawić się z jednym mocniejszym akcentem, wokół którego zbudujesz całą – jednak elegancką – stylizację.

tie-809378_1920

5. Posiłek z klasą

Zrezygnuj z obiadu w formie bufetu czy family style na rzecz dań serwowanych. I co ważne – odpowiednio podanych. W kontekście klasycznej elegancji, bardzo duże znaczenie ma podanie potraw: pamiętaj jednak, by nie przesadzić z fikuśnością ozdób. Dobrej jakości obrus i serwetki będą pięknym uzupełnieniem dobrze podanego posiłku.

6. Uprzedź gości

Informacja o rodzaju stroju, jaki obowiązuje na przyjęciach, jest w świecie dyplomacji czymś zupełnie normalnym: smart casual, white tie, black tie… Jeśli bardzo zależy Ci na eleganckim przyjęciu, poinformuj o tym swoich gości. Ułatwisz im dobór stroju i dodatkowo, sprawisz, że całość przyjęcia będzie prezentować się naprawdę z klasą!

A Ty, co sądzisz o klasycznej elegancji: tak, czy może jednak nie do końca? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet