grants

Whisky na weselu

Coraz częściej do młodych par dociera, że wódka to nie jedyny alkohol niezbędny na weselu. Poza tym sami goście robią się wymagający i oczekują większego wyboru trunków. Kolorowe alkohole cieszą się niemałą popularnością, więc coraz częściej są traktowane jako standard na przyjęciach weselnych.

Dziś napiszemy o whisky, której spożywanie stanowi swego rodzaju rytuał. Zapewnienie wszystkich elementów niezbędnych do jego kultywowania pozwoli zyskać szacunek i uznanie wśród koneserów tego trunku. Da również pole do popisu tym, którzy lubią eksperymentować z drinkami i poznawać nowe smaki.

Chcesz aby popularny „łyskacz” znalazł się na stołach? Zobacz czego należy dopilnować.

1. Goście powinni wiedzieć, że jest. Zatem, jeśli macie rozpisane menu (polecam takie rozwiązanie), wśród napojów wymieniacie również whisky, żeby goście mieli pewność, że jest do dyspozycji i nie musieli o to dopytywać kelnerów. Druga opcja to postawienie po jednej butelce na każdym stole – jeśli są chętni sięgną po whisky zamiast wódki albo wina.

2. Trzeba zapewnić to co niezbędne do picia tego zacnego trunku. Przede wszystkim odpowiednie szklanki – niskie, szerokie i masywne – idealne do tego, żeby sączyć trunek powoli i delektować się jego smakiem. Warto upewnić się, że takie są na stanie, bo wcale nie musi być to regułą. Bywa, że w miejscach, gdzie organizuje się wesela brakuje nawet kieliszków do szampana – my musieliśmy wypożyczać je od firmy cateringowej – na szczęście z odpowiednim wyprzedzeniem tego dopilnowaliśmy. A Whisky podawaliśmy w słoikach, co stanowiło atrakcję samą w sobie. Dla niektórych to pewnie profanacja, ale u nas idealnie wpisało się w klimat wesela :)

3. Lód. Także powinien być zapewniony w odpowiedniej ilości, razem ze szczypcami lub specjalną szufelką do nakładania. Whisky on the rocks to już klasyka. Ten sposób picia wynika z tradycji. W czasach kiedy nie było lodówek w każdym domu Szkoci chłodzili trunek nie kostkami lodu, a za pomocą… kamieni z górskich potoków. Można jednak zrezygnować z lodu i po prostu rozcieńczyć alkohol pół na pół z wodą.

4. Coca cola i nie tylko. Wiadomo, że whisky z colą jest jak Tom i Jerry albo Pinky i Mózg. Jeśli jest „łyskacz” należy zadbać także o odpowiednią ilość Coli. Ale to nie wszystko. Również dobrze możemy tworzyć drinki na bazie whisky na przykład z sokiem jabłkowym i cytryną albo sokiem żurawinowym i limonką. Cola także nie ogranicza się do jednego rodzaju. Zawsze możecie spróbować zmieszać whisky z jednym z wielu wariantów napojów: posmak wiśni, cytryny albo choćby coli light lub coli zero to zawsze jakaś odmiana. Nie bójmy się eksperymentów!

Whisky to mnóstwo rodzajów i blendów dlatego wybranie tej właściwej zajmuje trochę czasu, ale warto traktować to jako inwestycję. Już po weselu miałem okazję kilka wypróbować :) Gdybym dziś zabierał się za dobór alkoholu na wesele, Grant’s byłby moim numerem jeden.  Produkt w charakterystycznej trójkątnej butelce przekonał mnie nie tylko smakiem, ale również przystępną ceną i ciekawą historią marki – produkcja od XIX wieku po dziś dzień pozostaje w rękach rodziny założyciela Williama Granta!

Jeśli przekonują Was argumenty za whisky na weselu zachęcam do poszukiwania ulubionego rodzaju z myślą o Waszych gościach, gusta bywają różne i o wszystkie warto zadbać :)

Wpis powstał we współpracy z Grant’s. About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet