10533675_10203491767551575_489078875622770112_n

5 rzeczy, o których musicie pamiętać, planując wesele latem

Najwięcej ślubów odbywa się latem. Piękna pogoda, wysoka temperatura, zielona przyroda, sezonowe owoce. Bajka!

Aby zakończyła się happy endem, trzeba zadbać o kilka kwestii – zarówno dotyczących komfortu Waszego, jak i Waszych gości. 

O czym warto pamiętać, planując letni ślub i wesele?

1. Dużo zimnych napojów!

Niby oczywistość, ale nie do końca :) Zadbajcie o to, by podczas Waszego wesela były dostępne różne zimne napoje – nie tylko słodkie, ale także po prostu…woda!

Optymalnie, by można było dostać świeży lód do drinków – i tych z procentami, i tych bez.

Nawodnieni, ochłodzeni goście to goście zadowoleni! Także i Wy powinniście pamiętać o odpowiednim spożywaniu płynów (woda, lemoniada!) w trakcie wesela – zwłaszcza, gdy za oknem temperatury w okolicach 30 stopni Celsjusza.

2. Uwaga na tort

Wasz tort ozdobiony jest pięknym, białym kremem? Uważajcie, by dotrwał w oryginalnym stanie do momentu serwowania! Uzgodnijcie z właścicielem sali weselnej możliwość przechowania tortu w lodówce/chłodni, dzięki czemu w momencie podawania, nie będzie roztopiony i niepodobny do niczego ;)

3.  Bzzz – komary

Wasze wesele choćby w części odbywa się w ogrodzie? Zadbajcie o ochronę Waszych gości przed komarami! Pewnie, można liczyć, że sami użyją sprayu przeciw komarom, ale wierzcie nam – przed wyjściem raczej spryskają się perfumami niż OFF-em.

Dlatego nie zapomnijcie o tym, by w koszyczku ratunkowym, który przygotujecie do toalety dla gości, znalazł się spray przeciw komarom!

4. Ciężkim potrawom mówimy „do widzenia”!

W trakcie upałów mało kto ma ochotę na sałatkę z majonezem, rybę w galarecie, czy tłusty rosół. Zamówcie raczej lżejsze menu – dając do wyboru chłodnik zamiast gorącej zupy. Goście będą Wam za to wdzięczni i…więcej zjedzą :) Traficie bowiem w dania, które bardziej będą im odpowiadały w związku z aurą.

5.  Trochę ruchu na świeżym powietrzu

Upał jest bardziej znośny, gdy wykonujemy inne aktywności, niż tylko siedzenie za stołem. Zapewnienie gościom rozrywki wymagającej nieco ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu, będzie miłym urozmaiceniem. Może być to fotobudka w ogrodzie lub zestaw gier ogrodowych! To ciekawe uzupełnienie szaleństw na parkiecie, zaangażuje i zaktywizuje tych gości, którzy nie chcą lub nie mogą cały czas wywijać w rytm najnowszych hitów.

Pamiętajcie, by nie były to rozrywki forsowne – lecz takie, które będą dostępne dla każdego, bez względu na jego stopnień sprawności :) Ot, trochę ruchu w piękny, letni dzień!

Braliście ślub latem? O co Waszym zdaniem warto jeszcze zadbać? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet