szklo2

Wesele bez alkoholu – jak plaża dla nudystów!

Pierwsze trzy skojarzenia do wesela? Taniec, jedzenie i właśnie alkohol. Wódka znajduje się obowiązkowo w każdej magicznej tabelce do liczenia weselnego budżetu. Szukając odpowiedzi na pytanie „ile wódki kupić na wesele?” tylko na naszego bloga trafiło jakieś 5 tysięcy czytelników. To co, alkohol jest ważny? Nie dla wszystkich. Są pary które organizują wesele bez alkoholu.

To jakaś nowa moda?
Okazuje się, że wcale nie. Znane są przypadki wesel bezalkoholowych, które odbywały się już w latach 70-tych. Działa stowarzyszenie, które zrzesza osoby świętujące śluby w ten sposób i organizuje dla nich spotkanie w różnych miastach. Od 1995 roku. Żeby przekonać się, że to prawda wystarczy odwiedzić stronę internetową  – wygląda przecież jakby zrobili ją 20 lat temu, więc to nie fejk! Jakby tego było mało organizowane są specjalne kursy i szkolenia dla wodzirejów wesel i innych imprez bezalkoholowych. To jest już całkiem duży rynek. Nie tak dawno członek Stowarzyszenia „Wesele Wesel”mówił, że według jego badań w Polsce odbyło się już 30 000 bezalkoholowych imprez weselnych. Znacznie więcej niż na przykład ślubów humanistycznych.

Czy goście są do tego przekonani?
Z relacji, jakie pojawiają się w sieci wnioskuję, że ani trochę. Jak tylko czytam wypowiedzi osób, które przypadkiem trafiły na takie wesele powtarza się ten sam scenariusz – drętwa impreza i wychodzenie z sali, aby napić się czegoś mocniejszego na stacji benzynowej, na parkingu albo w pobliskich krzakach.

Nic dziwnego. Przyjęło się, że na weselu się pije. Tak samo jak przyjmuje się, że na plażę chodzi się w kąpielówkach albo w bikini. I mimo istnienia pewnej grupy nudystów widok golasów na plaży wciąż budzi emocje.

Jak to zrobić, żeby było dobrze?
Czy z pomocą dobrze przygotowanego wodzireja i licznych atrakcji weselnych możemy pokusić się o zorganizowanie niezapomnianego przyjęcia weselnego bez choćby kropli alkoholu? Pewnie tak. Tylko po co? Alkohol jest dla ludzi. Można pić dużo, mało albo wcale. Zmuszanie wszystkich do wyboru ostatniej opcji z powodu abstynencji pary młodej, obecności alkoholika wśród gości lub innych przesłanek raczej nie będzie najszczęśliwszym pomysłem. Jeśli mamy obawy, że goście będą nadużywać alkoholu lepiej zastosować inne chwyty niż przymusową prohibicję  dla dorosłych ludzi. Skoro palacze normalnie funkcjonują w społeczeństwie paląc w wydzielonych miejscach, tak samo pijący więcej mogą być odizolowani od pijących mniej. Osobny stolik dla dzieci, odpowiednie usadzenie dorosłych i już. Niemniej ważny jest dobór trunków. Zawsze możemy zastąpić czystą wódkę winem lub drinkami. Rozsądna wydaje się także rezygnacja z zabaw weselnych ograniczających się do picia lub z alkoholowymi nagrodami. Sposobów na to, jak wyjść z klasą z sytuacji jest wiele. Trzeba tylko trochę pogłówkować, żeby z jednej strony nie zrobić popijawy, a z drugiej nie wyjść na dziwaka i nie zepsuć innym zabawy narzucając nietypowe reguły.

A co wy myślicie o weselu bez procentów?About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet