wasz-piekny-slub

Wasz Piękny Ślub – recenzja nowej książki od Bridelle

Twarda oprawa, ponad 300 stron pełnych zdjęć z inspiracjami – prawdziwe kompendium dla osób organizujących ślub. Ten opis pasowałby równie dobrze i do tej książki i do poprzedniej recenzowanej przez nas tutaj Bridelle Style. Okazuje się, że nie ma takiej objętości, która pozwalałaby upchnąć wszystko, co ma się do przekazania na temat ślubów. Mamy zatem, zgodnie z oczekiwaniami, drugą odsłonę, która jednak znacznie różni się od pierwszej.

Co warto wiedzieć o książce „Wasz Piękny Ślub”? Zobaczcie naszą recenzję!

O Bridelle Style napisałem prawie rok temu, że to taki Pinterest na papierze. Takiej porcji inspiracji jak tam trudno szukać gdziekolwiek indziej. „Wasz Piękny Ślub” to jednak znacznie więcej treści! O ile wcześniej praktyczne wskazówki były raczej dodatkiem do przepięknych zdjęć, tak tutaj stanowią wyraźnie wydzieloną część.

Możemy poczytać o najważniejszych elementach w oprawie florystycznej i dekoratorskiej, a także przeczytać rady konsultanta ślubnego między innymi o organizacji ceremonii w plenerze albo przyjęciu w nietypowych miejscach, jak stodoła czy młyn. Nie zabrakło także wskazówek na temat stylizacji Pana Młodego czy sposobów na obniżenie kosztów ślubu i wesela. W spisie treści pojawia się tylko podział na 6 rozdziałów (Moje wielkie wiejskie Wesele, Cały ten róż, Bliżej natury, Współczesny romantyzm, Wiatr we włosach, W tym szaleństwie jest metoda). Jeśli  kartkując książkę, trafimy na jakąś poradę, która uważamy za naprawdę ciekawą, najlepiej od razu zrobić zakładkę, aby łatwo wrócić do tej strony.

Co zmieniło się poza rozbudowanym obszarem wartościowych treści?

Zdjęcia wciąż są piękne, co wyraźnie wskazuje tytuł książki, ale inne jest ich pochodzenie. Tym razem to nie tylko stylizowane sesje, a autentyczne zdjęcia ze ślubów i wesel różnych par! Dobrze jest zobaczyć, że wspaniałe dekoracje czy aranżacje stołów to nie ustawka, a rzeczywistość. Poza tym przestawienie autentycznych par i ich historii nadaje jeszcze jedną wartość dodaną, którą ja ogromnie cenię. Do większości elementów pojawia się uzasadnienie. Krótko mówiąc, dowiadujemy się DLACZEGO ktoś zrobił ślub w rodzinnym domu, dlaczego jako środek transportu został wybrany zabytkowy autobus lub dlaczego kolory przewodnie były takie a nie inne. To doskonale pokazuje, że wszystkie osoby, które pojawiają się na zdjęciach, niejako zgodnie z ideą naszego bloga, zrobiły SWÓJ ślub – dopasowany do swoich potrzeb, marzeń, osobowości. Dobrane elementy nie są przypadkowe tylko bardzo przemyślane. Według mnie to wyraźne sygnał do Panien Młodych (i do panów też), żeby robić po swojemu, a nie kierować się modą i żeby się ubierać, a nie przebierać. Bo piękne śluby to nie tylko takie, gdzie wszystkie szczegóły są dopracowane na wysokim poziomie, ale takie, gdzie Państwo Młodzi czują się sobą i wspaniale się bawią w gronie osób, z którymi chcą spędzić ten wyjątkowy dzień. Tę radość, luz i pewność siebie widać właśnie na doskonałych zdjęciach Magdaleny Piechoty.

wps_1

Oczywiście należy sobie zdawać sprawę z faktu, że wybór par, które udostępniły swój wizerunek na potrzeby książki jest dość specyficzny. Nie znajdziemy tutaj typowych polskich ślubów, wesel w jedynej sali weselnej w rodzinnej miejscowości, ujęć z dobrze znanych Urzędów Stanu Cywilnego. W tej książce jest miejsce na rozwiązania niestandardowe, realizowane z dużym rozmachem, z pomocą konsultantów ślubnych, czasem z nieograniczonym budżetem – śluby w Paryżu, w Rzymie, w pałacu albo prywatnej posiadłości. Absolutnie nie można traktować tych obrazów jako obowiązujących standardów – większość ślubów nie wygląda przecież tak jak te w książce. Jeśli jednak podejść do tego z dystansem i zamiast bezmyślnie kopiować to co ładne i błyszczące, wyciągnąć wnioski i przełożyć je na własne podwórko z lektury można wynieść bardzo wiele korzyści.

wps_6

Dla mnie najciekawszym odkryciem jest wiedza na temat ślubów w egzotycznych destynacjach. Dowiedziałem się na przykład, że na Wyspach Kanaryjskich nie można wziąć ślubu cywilnego, a na Santorini niemożliwe jest odprawienie dla Polaków ceremonii kościelnej. Podobnych ciekawostek są tutaj dziesiątki!

Pary pokazane w książce „Wasz Piękny Ślub” to zupełne przeciwieństwo tych występujących w programie „I nie opuszczę Cię aż do ślubu”, które 3 dni przez wielkim dniem nie potrafią tańczyć, nie mają wybranego auta ani pomysłu na dekoracje. Dobrze jeśli polskie pary będą aspirować bardziej do tych pierwszych niż do tych drugich. Książka „Wasz Piękny Ślub” może dodać dużo odwagi, przydatnej wiedzy, a także pozytywnej energii do pracy nad tym, żeby ślub był zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Książkę możecie kupić w sieci Empik albo…wygrać u nas! Szczegóły poniżej!

wps_7

JAK WYGRAĆ „Wasz Piękny Ślub”?

Napisz w komentarzu poniżej, jaki motyw przewodni wybierasz/wybrałaś/chcesz wybrać na swój ślub i wesele i dlaczego taki!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet