Processed with VSCOcam with p5 preset

KONKURS Jak stworzyć udane małżeństwo? Recenzja książki „Klub szczęśliwych żon”

W mediach można przeczytać bardzo wiele o nieudanych związkach, kryzysie instytucji małżeństwa, fali rozwodów i zaletach z życia singli. Taki mamy klimat, że o małżeństwach ostatnio pisze się głównie źle. Pewną Amerykankę wkurzało to do tego stopnia, że postanowiła coś z tym zrobić. Sama jest szczęśliwa żoną z wieloletnim stażem, więc postanowiła znaleźć podobne do siebie kobiety żyjące w udanych związkach, zadowolone z życia i ze swojej roli u boku kochanego mężczyzny. Efektem jej pracy było założenie internetowego Klubu Szczęśliwych Żon (to nie ściema, istnieje naprawdę i można go znaleźć tutaj: http://www.happywivesclub.com/ ) oraz podróż dookoła świata podczas której Fawn Weaver odwiedzała członkinie klubu i rozmawiała z nimi o przepisie na idealne małżeństwo.

Książka „Klub Szczęśliwych Żon” Wydawnictwa Muza to historia o tym, jak autorka jeździła po świecie, rozmawiała ze szczęśliwymi żonami i poznawała ich historie. Narracja toczy się na kilku płaszczyznach. Fawn przekazuje czytelnikowi historie, które sama usłyszała rozmawiając z kobietami z różnych krajów od Chorwacji po Filipiny. Opowiada trochę o samych podróżach, zwracając uwagę na różne miejsca, potrawy, zwyczaje – mamy więc tutaj elementy literatury podróżniczej czy przewodnika, choć w niewielkim zakresie. Nie brakuje też elementów autobiograficznych. Autorka pisze nie tylko o innych, ale także o swoim związku z mężem oraz o swoim dzieciństwie i relacjach z rodzicami. Na kolejnych stronach poglądy Fawn ewoluują – kolejne spotkania i rozmowy sprawiają, że zmienia się na przykład jej pogląd na macierzyństwo. Wszystkich tych elementów jest dla mnie trochę za dużo i przez to każdy z nich jest potraktowany powierzchownie – w końcu cała opowieść ma zaledwie 350 stron – w dodatku napisanych dość dużą czcionką.

Książka jest napisana prostym językiem przeznaczonym dla masowego odbiorcy. Natomiast nie wydaje mi się, aby była obowiązkową lekturą dla pary – jak twierdzi wydawca. Dlaczego? Bo autorka ma manierę bezpośredniego zwracania się do czytelnika, a ściślej rzecz ujmując do czytelniczki – szczególnie na początku książki. Czytając słowa w rodzaju „Przyłącz się do mojej podróży , a jeśli nie jesteś członkinią naszego klubu, mam nadzieję, że dołączysz do nas” czułem się dość dziwnie. Jakby Fawn Weaver zakładała z góry, że czytaniem o szczęśliwym małżeństwie będą zainteresowane wyłącznie kobiety.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Klub Szczęśliwych Żon” ma formę autobiografii pisanej w pierwszej osobie. Nie jest absolutnie poradnikiem. I dobrze. Autorka raczej nie ocenia, nie moralizuje. Po prostu relacjonuje to co sama usłyszała rozmawiając z małżeństwami z różnych krajów. Jedynie na koniec pozwala sobie na podsumowanie. Po wszystkich rozmowach pozwala sobie na wytypowanie 12 elementów, które są niezbędne do tego, aby stworzyć fundamenty pod szczęśliwy związek.

A co Waszym zdaniem jest najważniejsze w małżeństwie?
Piszcie w komentarzach. 3 najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książkami „Klub Szczęśliwych Żon” od Wydawnictwa Muza.
Czas do 10 sierpnia.

Chcecie wiedzieć co jest według autorki najważniejsze w małżeństwie?
Przeczytajcie książkę!

WYNIKI KONKURSU:

Nagrody książkowe zdobywają:
Anna-Maria Kokocińska
Monika Gonczar
Paula Bulanda

Prosimy o przesłanie adresu do wysyłki na zrobswojslub@gmail.comAbout

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet