bloom-1836315_1920

Ślub i wesele 2018 – przegląd trendów

Trendy w branży ślubnej to raczej ewolucja niż rewolucja. Gdy pojawia się nowinka, potrzebuje czasami kilku sezonów, by stać się czymś powszechnym i szeroko znanym.

Na co zwrócić uwagę, planując ślub w 2018 roku? Zobaczcie przegląd najgorętszych trendów!

1. Eklektyzm

Po 2017 roku, w którym królowała Greenery, czyli głęboka, naturalna zieleń, czas na powrót kolorów. I to wcale nie pasteli, tylko kolorów mocnych i nasyconych. Niekoniecznie nawet z tej samej gamy. Color blocking, czy łączenie kolorów pozornie do siebie niepasujących – oto zadanie dla wszystkich młodych par, które chcą mieć ślubne dekoracje w najmodniejszym stylu.

Wbrew pozorom, daje to bardzo szerokie możliwości kompozycyjne: wybieracie bowiem te barwy, które najbardziej lubicie i zestawiacie ze sobą tak, by tworzyły spójną całość. Zapomnijcie o tym, że coś do czegoś nie pasuje: otwórzcie się na nowe zestawienia i nie bójcie się ich!

2. Mniejsze wesela

Coraz więcej wesel to przyjęcia mniejsze niż te ogromne na 200 osób. Wynika to z wielu czynników – choćby przesunięciu budżetu na inne pozycje niż zapraszanie gości, faktu, że młode pary coraz częściej same płacą za wesele, czy tego, że nie czujemy się w obowiązku zapraszania dawno niewidzianych krewnych.

Dlatego nie bójcie się okroić Waszej listy gości, zapraszając tylko tych, którzy są dla Was naprawdę ważni.

3. Miedź

Złoto i srebro są passe, jeśli szukacie elementu metalicznego, postacie na…kolor miedziany. Świetnie wpisuje się w trend numer 1 – eklektyzm, i idealnie komponuje się z mocnymi kolorami.

marriage-918864_1920

4. Słodki stół, który wcale nie musi być słodki

Wolicie deskę serów od muffinek? Droga wolna! W 2018 roku odrzucamy wszystkie wyobrażenia o słodkim stole, jakie do tej pory mamy. Po pierwsze, wcale nie musi być słodki. Ustawcie na nim to, co Wam po prostu smakuje i czym chcecie się podzielić z gośćmi. Po drugie, nie muszą być to tradycyjne słodkości, które widujemy w candy barach. Wolicie pączki albo popcorn? Śmiało!

Im bardziej „Wasz” będzie słodki stół – tym lepiej! Nie bójcie się też mieszania smaków. „Francuski” słodki stół? Proszę bardzo – obok makaroników czy corissantów, rozstawcie deskę sera. Tematycznie wszystko będzie się zgadzać, a smakowo – zaprosicie gości w wyjątkową podróż.

5. Czerń

Niby nie pasuje do ślubów i wesel, ale nie ma odwrotu: będzie mocnym trendem w 2018. Zwłaszcza w kontekście elementów sukni ślubnych, lecz także – dekoracji. Nie bójcie się czerni! Odpowiednie dodatki tylko wydobędą elegancję nasyconych kolorów, a tam, gdzie trzeba – ujarzmią feerię barw.

6. Kaskadowe bukiety

Przez lata nieobecne, w końcu wracają! Bukiety świetnie znane z lat 80. – kaskadowe. W nowoczesnym wydaniu, z nutką boho. Dodają figurze lekkości, a dodatkowo – pozwalają zaprezentować szeroki wybór kwiatów. Nie trzymamy się bowiem sztywno jednego gatunku – mieszamy i wybieramy to, co nam się szczególnie podoba.

A Tobie, który trend najbardziej przypadł do gustu?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.