bloom-1836315_1920

Ślub i wesele 2018 – przegląd trendów

Trendy w branży ślubnej to raczej ewolucja niż rewolucja. Gdy pojawia się nowinka, potrzebuje czasami kilku sezonów, by stać się czymś powszechnym i szeroko znanym.

Na co zwrócić uwagę, planując ślub w 2018 roku? Zobaczcie przegląd najgorętszych trendów!

1. Eklektyzm

Po 2017 roku, w którym królowała Greenery, czyli głęboka, naturalna zieleń, czas na powrót kolorów. I to wcale nie pasteli, tylko kolorów mocnych i nasyconych. Niekoniecznie nawet z tej samej gamy. Color blocking, czy łączenie kolorów pozornie do siebie niepasujących – oto zadanie dla wszystkich młodych par, które chcą mieć ślubne dekoracje w najmodniejszym stylu.

Wbrew pozorom, daje to bardzo szerokie możliwości kompozycyjne: wybieracie bowiem te barwy, które najbardziej lubicie i zestawiacie ze sobą tak, by tworzyły spójną całość. Zapomnijcie o tym, że coś do czegoś nie pasuje: otwórzcie się na nowe zestawienia i nie bójcie się ich!

2. Mniejsze wesela

Coraz więcej wesel to przyjęcia mniejsze niż te ogromne na 200 osób. Wynika to z wielu czynników – choćby przesunięciu budżetu na inne pozycje niż zapraszanie gości, faktu, że młode pary coraz częściej same płacą za wesele, czy tego, że nie czujemy się w obowiązku zapraszania dawno niewidzianych krewnych.

Dlatego nie bójcie się okroić Waszej listy gości, zapraszając tylko tych, którzy są dla Was naprawdę ważni.

3. Miedź

Złoto i srebro są passe, jeśli szukacie elementu metalicznego, postacie na…kolor miedziany. Świetnie wpisuje się w trend numer 1 – eklektyzm, i idealnie komponuje się z mocnymi kolorami.

marriage-918864_1920

4. Słodki stół, który wcale nie musi być słodki

Wolicie deskę serów od muffinek? Droga wolna! W 2018 roku odrzucamy wszystkie wyobrażenia o słodkim stole, jakie do tej pory mamy. Po pierwsze, wcale nie musi być słodki. Ustawcie na nim to, co Wam po prostu smakuje i czym chcecie się podzielić z gośćmi. Po drugie, nie muszą być to tradycyjne słodkości, które widujemy w candy barach. Wolicie pączki albo popcorn? Śmiało!

Im bardziej „Wasz” będzie słodki stół – tym lepiej! Nie bójcie się też mieszania smaków. „Francuski” słodki stół? Proszę bardzo – obok makaroników czy corissantów, rozstawcie deskę sera. Tematycznie wszystko będzie się zgadzać, a smakowo – zaprosicie gości w wyjątkową podróż.

5. Czerń

Niby nie pasuje do ślubów i wesel, ale nie ma odwrotu: będzie mocnym trendem w 2018. Zwłaszcza w kontekście elementów sukni ślubnych, lecz także – dekoracji. Nie bójcie się czerni! Odpowiednie dodatki tylko wydobędą elegancję nasyconych kolorów, a tam, gdzie trzeba – ujarzmią feerię barw.

6. Kaskadowe bukiety

Przez lata nieobecne, w końcu wracają! Bukiety świetnie znane z lat 80. – kaskadowe. W nowoczesnym wydaniu, z nutką boho. Dodają figurze lekkości, a dodatkowo – pozwalają zaprezentować szeroki wybór kwiatów. Nie trzymamy się bowiem sztywno jednego gatunku – mieszamy i wybieramy to, co nam się szczególnie podoba.

A Tobie, który trend najbardziej przypadł do gustu?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet