_DSC5936 - kopia

Pokaz tańca irlandzkiego na weselu

Myślicie, że o atrakcjach weselnych wiecie już wszystko? Dzisiaj przyjrzymy się jednej z bardzo nietypowych! Co powiecie na…pokaz tańca irlandzkiego? 

Przeczytajcie, co na jego temat pisze nasza ekspertka, Magda Brumirska! 

Taniec irlandzki może być Wam znany z „Riverdance”, „Lord of the Dance” czy często jeżdżący po Polsce „Gaelforce Dance”. Na pewno kojarzycie też irlandzką potańcówkę na pokładzie trzeciej klasy w filmie „Titanic”.

Podczas pokazu na weselu, zespół pokazuje choreografie zbliżone do tego, co można zobaczyć w dużych przedstawieniach. Prezentowany jest irlandzki step oraz taniec w butach miękkich, w aranżacjach mniej lub bardziej tradycyjnych – zależnie od decyzji państwa młodych.

W zależności od wielkości zespołu w przedstawieniu może wziąć udział od 3 do nawet kilkunastu osób – oczywiście im więcej, tym większe koszty. Optymalny z punktu widzenia ceny, atrakcyjności występu i dobrej zabawy podczas wspólnej zabawy jest skład 4-5 osobowy.

Ale pokaz to nie wszystko! Po pokazie tancerze mogą poprowadzić naukę prostych tańców – taka zabawa zwykle porywa na parkiet większą część gości, a nawet samych państwa młodych. To jest dopiero kreatywny sposób na zaproszenie gości na parkiet!

Ile trwa pokaz? To zależy – od 5 do 20 minut (na weselach najlepiej sprawdzają się pokazy 10-15-minutowe).
Zabawa taneczna, zależnie od liczby tańców, od 10 do 30 minut. Całość zamknie się maksymalnie w trzech kwadransach.

_DSC5802

Chcecie taki pokaz na swoim weselu, ale nie wiecie, czy wystarczy miejsca? Pewnie wystarczy!
Zwykły parkiet taneczny przeznaczony dla gości będzie odpowiedni, a pewnie i za duży. Zespół zazwyczaj ustawia się niedaleko zespołu lub DJ-a i kolumn nagłośnieniowych. Jeżeli w sali znajduje się scena albo podest, będzie świetnym miejscem na pokaz tańca. Dobrze, jeśli niedaleko miejsca pokazu znajdzie się osłonięte kąt, w którym tancerze będą mogli złapać oddech i zmienić buty między tańcami.

Ponieważ taniec irlandzki jest bardzo skoczny i dynamiczny, dla tancerzy bardzo ważna jest podłoga – najlepszy jest parkiet drewniany lub panele. Jeśli w Waszej sali na podłodze są kafelki, koniecznie dajcie o tym znać tancerzom kilka tygodni przed pokazem – będą mogli dobrać efektowne choreografie, które sprawdzą się na tak śliskiej nawierzchni.

O czym jeszcze pamiętać? Przede wszystkim, tancerze będą potrzebować miejsca tylko dla siebie, żeby wykorzystać je na garderobę. Tam przebiorą się w kostiumy i wprowadzą ostateczne poprawki w makijażu, dlatego bardzo dobrze, jeśli będzie tam lustro. Spytajcie właściciela sali, czy dysponuje pomieszczeniem, które mogliby wykorzystać tancerze. Jeśli wesele odbywa się w hotelu, zespół może na godzinę zająć jeden z pokoi przeznaczonych dla gości po imprezie. Bardzo miłym gestem ze strony państwa młodych będzie umieszczenie w garderobie kilku butelek niegazowanej wody mineralnej.

A co z muzyką? Tutaj oczywiście zespół nagrywa płytę z utworami, do których będzie tańczyć, i przed występem przekazuje ją DJ-owi lub zespołowi muzycznemu.

_DSC5800

O co powinniście zapytać zespół taneczny, jeśli decydujecie się na ich występ? Zerknijcie na listę poniżej:

– czy potrzebują czegokolwiek innego niż osobna szatnia – łazienka, miejsce na parkingu?
– czy dysponują kostiumami w określonym stylu lub kolorze – zespoły mają często bardzo wiele kostiumów na różne okazje, stroje mogą zostać więc na przykład zgrane z kolorem przewodnim imprezy.
– ile czasu potrzebują na przygotowania tuż przed występem – czyli ile czasu przed pokazem pojawią się w sali weselnej.
– jakie mają doświadczenia w występach na weselach – grupy, które mają za sobą wiele podobnych występów mają już ułożone programy pokazów, wiedzą jakie tańce spotkają się z najlepszą reakcją, będą też potrafić podczas nauki dobrać tańce do chęci i zdolności gości . Takie grupy wiedzą też, jak zachować się w nieprzewidzianych sytuacjach!
– jaką mają dodatkową ofertę? Może współpracują z muzykami, którzy mogliby również wystąpić? Nauka tańca irlandzkiego może też być jednym z punktów programu na wieczorze panieńskim – wspólny taniec mógłby być ciekawą zabawą integracyjną dla przyjaciółek panny młodej, a jego wykonanie na weselu stać się kolejną niespodzianką dla gości. Jeśli macie własne pomysły na rozszerzenie pokazu zespołu tańca irlandzkiego, nie bójcie się pytać!

_DSC5858

No dobrze, a kto się najczęściej na taki pokaz decyduje? Na podstawie naszego doświadczenia dzielimy „nasze” pary młode na trzy kategorie:
– Pary, w których pan młody lub panna młoda pochodzi z Irlandii (częściej są to śluby Polki z Irlandczykiem w parafii panny młodej)
– Pary, które na co dzień mieszkają w Irlandii, ale postanowiły zorganizować wesele w kraju, albo takie, które już wróciły na stałe do Polski, ale wciąż czują sentyment do zielonej wyspy. To osoby, które chcą podzielić się z gośćmi częścią kultury, w której spędzili bardzo dużo czasu.
– Pary oczarowane irlandzkim tańcem, muzyką i szeroko pojętą kulturą, które chcą pokazać się swoją pasję gościom weselnym.
Zupełnie osobną sprawą są wesela osób związanych od lat z tańcem irlandzkim – ogromną niespodzianką jest dla gości panna młoda lub pan młody (a bywało już i tak, że oboje!) tańcząca razem z zespołem.
Występ grupy tanecznej świetnie sprawdza się też jako niespodziewany prezent dla państwa młodych od rodziców, świadków lub gości!

_DSC5870

I na koniec – porozmawiajmy o pieniądzach!
Koszt pokazu tańca irlandzkiego wynika z długości pokazu, liczby tancerzy, czasu dojazdu do sali oraz wyboru dodatkowych atrakcji, takich jak nauka dla gości. Kwota zazwyczaj zamyka się w kilkuset złotych.

Pokaz najlepiej rezerwować około 2-3 miesięcy przed weselem, a na kilka tygodni przed dogadać szczegóły takie jak godzina, długość pokazu i dodatkowe atrakcje.

Nawet krótki pokaz ożywia każdą imprezę, a wspólna nauka tańca potrafi porwać na parkiet nawet tych, którzy z zasady nie tańczą na weselach. Tańce są proste i możliwe do wykonania nawet na wysokich obcasach – ale z czasem zdarza się, że panie te obcasy zrzucają :)

Autorką wpisu jest Magda Brumirska. Tańcem irlandzkim zajmuje się od ponad dziesięciu lat. Jest tancerką wrocławskiego zespołu Tuatha, z którym występowała na największych polskich festiwalach kultury celtyckiej w Dowspudzie i Będzinie, na licznych scenach klubowych i plenerowych. Zespół przygotowuje też przedstawienia taneczne dla dzieci – najczęściej na Boże Narodzenie i Dzień Świętego Patryka.

Jako uczennica Kevina McCormacka, dziesięciokrotnego mistrza świata w tańcu irlandzkim, zdobyła w 2010 roku tytuł drużynowej mistrzyni Europy w tradycyjnych tańcach ceili. Jest również medalistką licznych zawodów w Irlandii, Polsce, Czechach, Austrii i Niemczech.

Jest instruktorką we wrocławskiej filii szkoły tańca irlandzkiego Anne-Marie Cunningham.

Fotografie we wpisie: Kumpiccy.plAbout

Zaprosiliśmy Ekspertów, którzy pomogli zorganizować nam ślub i wesele, by doradzili także i Wam! Pełna lista osób i firm: ---> http://zrobswojslub.pl/polecamy/


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet