18921173_1868726903388772_6923502650324876795_o

Pierwszy taniec dla opornych – poznaj kreatywne alternatywy

Jak wesele, to oczywiście pierwszy taniec, prawda? Młode pary miesiącami ćwiczą perfekcyjny układ – nawet wtedy, gdy nie mają ku temu większych predyspozycji.

Czy warto?

Z perspektywy czasu – największą frajdą było przygotowywanie się do pierwszego tańca: specjalny kurs dla narzeczonych, ćwiczenie w domowych warunkach…w sukni ze studniówki.

W końcu – zatańczenie wytrenowanego układu na weselu – z pozytywnym skutkiem!

Dzisiaj uważam, że jak najbardziej warto poświęcić temu czas i zaangażowanie – nawet wtedy, gdy zasadniczo nie jesteśmy wielkimi tancerzami. Podstawowe kroki najpopularniejszych tańców można spokojnie opanować bez większego wysiłku!

Co jednak, jeśli z jakichś powodów nie chcecie zapisywać się na kurs i ćwiczyć miesiącami układu? Całkiem będziecie rezygnować z pierwszego tańca? A może postawicie na popularny taniec-przytulaniec? Który, swoją drogą, jest całkiem słodki i miło patrzeć na przytuloną młodą parę…o ile nie przytulają się na środku parkietu przez 5 minut – bo to jednak trochę za długo :)

Na co więc postawić, szukając alternatywy dla tradycyjnego pierwszego tańca?

1. POLONEZ

Macie go wyćwiczonego od czasów studniówki. Moim zdaniem – to genialny pomysł na oficjalne rozpoczęcie wesela. Każdy mniej więcej wie, o co w polonezie chodzi – goście z chęcią więc dołączą się do tańca. Nie musicie przypominać sobie trudniejszych figur – najprostszy, podstawowy krok, też będzie w porządku.

Moim zdaniem to piękny hołd oddany tradycji. Jeśli organizujecie wesele na dworku lub w zamku – to na rzecz poloneza zrezygnowałabym z tradycyjnego pierwszego tańca nawet wtedy, gdy oboje jesteście zawodowymi tancerzami. Idealnie bowiem takie otwarcie parkietu wpisze się w Wasze weselne otoczenie.

2. LINE DANCING

Znany z klubów country i Teksasu, ale nie tylko! Gdy byliśmy pierwszy raz na Malcie, trafiliśmy do klubu, w którym odbywały się właśnie tego typu tańce, angażujące zarówno dzieci, jak i (całkiem pokaźną!) grupę seniorów.

Pewnie, układy mogą być skomplikowane, ale można wybrać kilka podstawowych kroków, które w momencie zostaną podłapane przez gości. Nie trzeba mieć świetnego refleksu i wyczucia rytmu – liczy się głównie zabawa!

18953586_1868726900055439_1528815545390619417_o

3. MACARENA

Propozycja chyba dla odważnych. Ale ciągle moim zdaniem – mniej obciachowa niż ganianie za panem młodym z wałkiem, jak można obejrzeć w niektórych układach na YouTube. Taniec, który znają wszyscy, do tego – w modnych ostatnio klimatach lat 90.

Pamiętam Macarenę z dyskotek w podstawówce, pamiętam ze studniówki, dlaczego ma jej zabraknąć na weselu? :)

Sprawdzi się zwłaszcza, gdy macie wśród gości sporo swoich rówieśników. Ale także starsi goście szybko podłapią kroki – nie są przecież skomplikowane.

Co będę Wam z całego serca odradzać?

Biegania z wałkiem. Generalnie, kabaret nie jest rzeczą złą. O ile jest zrobiony ze smakiem i nie ośmiesza dopiero co poślubionego partnera. Tymczasem rzucanie w siebie bielizną, udawanie, że okłada się męża wałkiem – i to w rytm piosenek, których teksty nie pozostawiają złudzenia na przykład, że „facet to świnia”, jest po prostu niesmaczne.

A Wy, co sądzicie o alternatywach do pierwszego tańca? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet