szklo2

Szkło na weselu – lista tego, co potrzebne

O menu weselnym pisaliśmy już nieraz. Jeśli już wybierzemy odpowiednie potrawy i napoje dobrze wpisujące się w klimat naszego wesela i upodobania gości czas zastanowić jak podać to do stołu. Że niby jak ktoś organizuje to będzie wiedział? Nie zawsze. Lepiej się upewnić, czy na miejscu aby na pewno jest wszystko to co potrzebne. Co może się znaleźć na liście do odhaczenia?

1. Kieliszki do wódki
Standard na każdym weselu. Jest właściwie niemożliwe, żeby ich zabrakło :)

2. Kieliszki do szampana

Niby też norma, ale na przykład u nas w Centrum Inspiracje nie było ich na stanie – na szczęście zadbała o to firma cateringowa.

3. Kieliszki do wina

Też raczej z gatunku standardowych. Warto wiedzieć, że kieliszki do wina białego i czerwonego różnią się od siebie. Czy goście będą zwracać uwagę na to, czy piją z tych właściwych? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. To Wy ich znacie, a nie ja :)

4. Szklanki do whiskey

To już bardziej z gatunku fanaberii. Niemniej zazwyczaj znajdzie się przynajmniej kilku amatorów kolorowych alkoholi. Whisky powinno się podawać w naczyniach szerokich i niskich, z charakterystycznym wgłębieniem. Idealnie, jeśli będą jeszcze szczypce do nakładania kostek lodu – to już będzie naprawdę wysoki poziom.

5. Kufle do piwa

Ja osobiście piwo butelkowe pijam tylko z gwinta, ale o dziwo są też tacy, którzy kosztują ze szklanych kufli. Jeśli chcecie browar na weselu zadbajcie też o pojemne kufle dla gości.

6. Szklanki na soki i napoje gazowane

Wiadomo, że będą. Ale dobrze jest zadbać o ich wielkość. Pozornie błaha sprawa, ale nic tak nie wkurza jak dolewanie co chwila do małej szklaneczki w której ledwo mieści się 100 ml!

7. Słoiki
U nas okazały się doskonałym naczyniem na whiskey z colą oraz na lemoniadę. Po weselu zabraliśmy je do domu (nie, nie ukradliśmy – były nasze :)) i używamy ich do dziś. Ostatnio odkryliśmy nawet nowe zastosowanie – doskonale sprawdzają się jako pucharki na lody!

8 Patery i półmiski

Czyli to co potrzebne na wszelkiego rodzaju słodkości. Ich liczba i rodzaj zależą od tego, ile będziemy podawać ciast, czy będzie klasyczny słodki bar z żelkami, cukierkami lub makaronikami.

Jeśli te wszystkie elementy będą dostępne możemy mieć pewność, że uda się podać rozmaite napoje i potrawy i to na wiele sposobów. Pamiętajcie, że szkło może pochodzić z różnych źródeł. U nas część należała do centrum konferencyjnego w którym odbyło się wesele, część do Szafran Catering, część do nas i innych członków rodziny, a nawet do dekoratorki. Chyba nie muszę mówić ile było potem problemów z dojściem które jest czyje. No cóż, takie skutki lekkiego przegięcia z różnorodnością.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet