wedding-437969_1280

Panna młoda plus size na tropie wymarzonej sukni

Suknie ślubne nie zostały stworzone tylko dla prezentujących je modelek z katalogu. Na szczęście, panny młode plus size mają coraz większy wybór modeli, a i z dostępnością jest coraz łatwiej!

Na co zwrócić uwagę, szukając sukni w mniej standardowym rozmiarze?

1. Uwierz, że GDZIEŚ TAM czeka na Ciebie Twoja wymarzona suknia.

To, że nie nosisz rozmiaru 36, nie oznacza, że nie zasługujesz na najpiękniejszą suknię świata! Pisaliśmy wielokrotnie: zdecydowanie bliższe jest nam podejście AKCEPTACJI tego, jak wyglądamy, niż dążenia do nieuchwytnych ideałów – tylko na ten jeden dzień w życiu.

Przygotuj się – umawiając się telefonicznie na wizytę w salonie (co jest najczęstszą praktyką, upewnij się, że są dostępne egzemplarze sukni w określonym stylu w Twoim rozmiarze. Zazwyczaj są, ale warto to potwierdzić :)).

Ale wracając do tematu: nie kupuj pierwszej lepszej sukni tylko dlatego, że na Ciebie pasuje. Kup tę, w której będziesz czuła się jak milion dolarów :)

2. Ale nie traktuj krawcowej jako „zła koniecznego”

Sporo panien młodych o figurze modelki wybiera skorzystanie z usług krawcowej. Jeśli Twoja wymarzona suknia istnieje przede wszystkim w Twojej wyobraźni, nie bój się wybrać własnie tego rozwiązania :) Bycie plus size nie ma tu nic do rzeczy.
Co więcej, krawcowa na pewno idealnie dopasuje suknię tak, by uwypuklić zalety Twojej figury :)

3. Bielizna to podstawa

Bielizna modelująca czyni cuda! Na przymiarki warto wybrać się już w bieliźnie, którą docelowo założysz w dniu ślubu :) Suknia wtedy zupełnie inaczej leży i pozwoli Ci mieć lepszy obraz tego, jak będziesz wyglądała w tym wielkim dniu :)

4. Nie jesteś skazana na linię A

Chociaż to chyba najbardziej łaskawy dla figury fason, odważnie spróbuj też innych – zwłaszcza trąbki, czyli nieco wyżej zaczynającej się syreny.

Zdaj się też na konsultantkę w salonie sukni ślubnych: czasami propozycja spoza naszej strefy komfortu, okazuje się strzałem w dziesiątkę!

5. Zabierz ze sobą odpowiednie osoby

Na przymiarki weź ze sobą tych, którzy wspierają Cię i podnoszą Twoją samoocenę. Dzięki temu, będziesz czuła się swobodnie, jednocześnie mogąc liczyć na najlepszą z możliwych opinię ;)

Na koniec – wybór sukni ślubnych to jeden z najprzyjemniejszych momentów planowania ślubu i wesela. Zasługujesz na to, niezależnie od Twojego rozmiaru! :)
Idziemy o zakład, że dla Twojego narzeczonego będziesz najpiękniejsza panna młodą – w końcu przecież Ci się oświadczył? :)

A jeśli nie do końca nam wierzysz, obejrzyj „Say Yes To The Dress – Big Bliss” lub zajrzyj na TEGO BLOGA: naprawdę KAŻDA panna młoda może znaleźć wymarzoną suknię ślubną!

Co powiecie na przegląd najciekawszych modeli sukni plus size? Jeśli jesteście ZA, piszcie w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.