slub1

Strona ślubna – poradnik + KONKURS

Kiedy braliśmy ślub w 2014 roku nasza strona ślubna była jeszcze czymś nietypowym. Nieprzypadkowo jej wykonanie powierzyliśmy naszym znajomym z wrocławskiej agencji interaktywnej, którzy na co dzień raczej zajmowali się innymi projektami, a nie osobom wyspecjalizowanym w ślubnych stronach, bo tych wówczas było naprawdę trudno znaleźć. Jeśli chodzi o śluby na których gościliśmy w 2016 i 2017 roku to w 2/3 przypadków mieliśmy już do czynienia ze stroną internetową z praktycznymi informacjami o ślubie i weselu. Czasy się zmieniły? Pewnie, że tak!

Dlaczego strony ślubne są coraz popularniejsze?

Pierwszy powód to fakt, że coraz mniej czasu spędzamy z innymi ludźmi podczas normalnej rozmowy, a coraz więcej aspektów naszego życia przenosimy do przestrzeni wirtualnej. Zamiast spotkać się na kawę gadamy na Facebooku, a o oglądanym meczu najczęściej rozmawiamy w 280 znakach na twitterze. Z informacjami o ślubach nie może być inaczej. Często nie mamy okazji przekazać ich osobiście, bo przeszkadza nam brak czasu i odległości, więc wygodną formą jest zebranie wszystkiego w jednym miejscu gdzieś w Internecie.

Po drugie strony zaczęły być bardziej potrzebne niż wcześniej. Śluby stają się coraz bardziej niestandardowe, więc goście powinni w jakimś stopniu przygotować się na to, co zastaną na miejscu. Zamiast prezentów gotówka, zamiast kwiatów wino, kupony lotto albo pomoc dla potrzebujących, a może informacja o grupowym zdjęciu które będzie robione pod kościołem zaraz po ceremonii – te wszystkie informacje to idealne przykłady takich detali o których warto gości poinformować na stronie.

slub2

Są także inne korzyści. Na przykład możliwość potwierdzenia przybycia za pośrednictwem strony, co pozwala uniknąć wielu rozmów telefonicznych. A poza samym potwierdzeniem możemy także zaznaczyć że przyjdziemy z dziećmi, nie jadamy mięsa albo że nie zostaniemy na poprawinach. To ukłon w stronę gości i wielkie ułatwienie dla organizatorów. Kolejny pomysł to użycie strony do zarządzanial istą prezentów. Naprawdę dużo możliwości do wykorzystania, jeśli chcemy rozwiązać pewne kwestie w nowoczesny sposób.

Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć, że znacznie zwiększyła się dostępność stron ślubnych. Nie musimy odgrzebywać notatek z lekcji informatyki i samodzielnie kodować w html ani prosić o pomoc kuzyna, który trochę się na tym zna. Dostępne są gotowe rozwiązania oraz bardziej rozbudowane szablony, które można dowolnie spersonalizować, a ceny są na tyle zróżnicowane że każdy może sobie na to pozwolić.

Jak założyć swoją ślubną stronę za darmo lub z rabatem 50% ?

Dzięki uprzejmości Ewy z wedsites.pl możecie wygrać stronę ślubną lub rabat na jej wykonanie. Aby wziąć udział w konkursie trzeba trochę wysilić szare komórki i odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Wasza wymarzona strona ślubna. Co chcielibyście na niej zamieścić?

Odpowiedzi możecie podawać w poście konkursowym na Facebooku TUTAJ
lub zamieścić na Instagramie z hashtagiem #wedsitespl

Szczegółowy regulamin TUTAJ

Zadanie jest o tyle fajne, że skoro planujecie mieć swoją stronę ślubną i tak musicie sobie na to pytanie odpowiedzieć 😊

Polecamy także przyjrzeć się portfolio na stronie wedsites.pl, gdzie znajdziecie wiele praktycznych przykładów i podpowiedzi oraz skontaktujecie się w sprawie realizacji swojej wymarzonej wizji!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.