10351020_10203491778031837_6167032794309506593_n (1)

Sposoby na słodycze na weselu – inne niż candy bar

Słodycze na weselu to jedna z moich ulubionych atrakcji. Zazwyczaj, wliczając w to moje własne wesele, dość łatwo można mnie spotkać przy słodkim stole – i trudno od niego oderwać.

Sama postawiłam na candy bar: czekoladki, ciastka, żelki i ciasta w kolorach motywu przewodniego. Jednak to nie wszystko! Opcji na kreatywne podanie słodyczy jest o wiele więcej – wszystkie równie smakowite.

To co, zaczynamy?

Mój osobisty faworyt: FONTANNA CZEKOLADOWA

Zrezygnowałam z niej na własnym weselu, a potem – bałam się, że łatwo się ubrudzę. Tymczasem jest to atrakcja bardzo prosta w obsłudze, odpowiednia dla dzieci, a dodatkowo – pozwalająca zestawić z czekoladą naprawdę różne składniki: od wafelków, przez pianki po owoce. Na ostatnich weselach, na których byłam gościem, świetnie się przy fontannie bawiłam i chętnie sprawiłabym sobie taką do domu :)

Na letnie wesela: OWOCOWY STÓŁ

Kto powiedział, że „słodkie” muszą być tylko ciasta i torty? Świetnym, orzeźwiającym, a jednocześnie słodkim rozwiązaniem, są stoły owocowe. Zwłaszcza, gdy będziemy mogli na nich znaleźć owoce sezonowe.

10258655_10203491777551825_2580652248551014327_n

Dla każdego stołu…jego WŁASNY TORT

Minitorty, zamiast (lub obok) jednego dużego tortu to świetna sprawa i wspaniała alternatywa dla kawałków ciast na paterze. Pozwalają z jednej strony wykazać się kreatywnością (torty mogą być dostosowane do nazwy danego stolika), z drugiej – cieszyć oko gości przez dłuższy czas niż trwa wjazd dużego tortu weselnego. Dodatkowo, dla gości to spora atrakcja, ponieważ to ciągle rzecz stosunkowo nieczęsto stosowana!

Jako element dekoracyjny: SŁODKIE DRZEWKA

Nie masz pomysłu na dekoracje stołu? Wykorzystaj słodycze! „Drzewka” zrobione z cukierków, na przykład Ferrero Roche czy pianek, to świetna dekoracja, a jednocześnie – łatwy sposób na sięgnięcie przez gości po coś słodkiego. Przygotowanie takiego drzewka nie jest supertrudne – poradzi sobie z tym nawet osoba średnio uzdolniona pod względem DIY, jak ja. Podane w ten sposób słodycze są niezwykle fotogeniczne – nie zdziw się, jak goście będą drzewkom pstrykać zdjęcia!

A Ty, jakie znasz kreatywne sposoby podania słodyczy na weselu? Podziel się pomysłami w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.