glowne2

U nas dokonują się ślubne metamorfozy – wywiad o projektowaniu sukien ślubnych cz.2

Niedawno publikowaliśmy wywiad z Robertem i Patrykiem z RC Atelier, którzy odpowiadają za przygotowanie pięknych kreacji dla przyszłych panien młodych. Pierwszą część rozmowy znajdziecie TUTAJ. Dziś dalsza część, z której dowiecie się między innymi czym się różni praca z gwiazdami od pracy z panną młodą, kto powinien pomagać przy wyborze sukni oraz dlaczego nie należy się kierować trendami! Zapraszamy!

Wasza praca często nie kończy się na projektowaniu idealnej sukni. Zdarza się, że idziecie znacznie dalej – jesteście w stanie wykreować całościowy wizerunek panny młodej – makijaż, fryzurę, dodatki – zamiast przygotowywać się w swoim domu lub w hotelu można to zrobić w Waszym atelier. Niesamowite – opowiedzcie o tym.


To prawda. W naszym atelier powstają nie tylko piękne suknie ślubne ale również dokonują się ślubne metamorfozy. Coraz częściej przyszłe panny młode powierzają nam swój „ślubny look”. Punktem wyjścia oczywiście jest zawsze osobowość kobiety i jej suknia ślubna. Projektowanie pełnej stylizacji panny młodej to umiejętne zgranie ze sobą i połączenie w całość elementów wyglądu i garderoby. Oczywiście pomocne a wręcz niezbędne są w tym przypadku kompetencje stylisty. W dziedzinie stylizacji zaufało nam wiele przedstawicielek świata show-biznesu i mediów. Zdobyte przez lata doświadczenie wykorzystujemy w pracy z pannami młodymi.

Jakie buty? Jaka biżuteria? Jakie uczesanie? … z tymi pytaniami najczęściej przyszłe panny młode zostają same. My znamy odpowiedzi na te pytania i dlatego jesteśmy profesjonalnym wsparciem. Dzięki naszej wiedzy kobieta uniknie tak częstych również w stylizacjach ślubnych „modowych wpadek”.Dbamy o to by w efekcie końcowym powstał spójny i oryginalny wizerunek panny młodej. Nasze rekomendacje nie kończą się oczywiście tylko na kwestii uczesania czy makijażu ale również dotyczą wyboru odpowiednich butów, biżuterii czy nawet doboru kwiatów.

Pełne uroku wnętrza naszego Atelier stały się już wielokrotnie tłem do przygotowań przyszłej panny młodej w dniu tej najważniejszej w życiu uroczystości. Panna młoda przechodzi poszczególne etapy stylizacji wyglądu. Nasi specjaliści dbają nie tylko o komfort i o jakość elementów stylizacji ale również o „czas” …. który przecież w dniu ślubu tak jakby zaczyna biec szybciej. W naszym atelier każda panna młoda jest gotowa do wielkiego wyjścia zawsze przed ustalonym czasem. To kwestia dobrej organizacji i atmosfery pracy naszego zespołu.

wywiad2 zdjecie2

Zanim pojawiliście się w branży ślubnej pracowaliście jako styliści gwiazd, współpracując na przykład z Edytą Górniak, Danutą Stenką czy Grażyną Wolszczak. Powiedzcie szczerze, kto jest bardziej wymagający – znane aktorki czy „zwykłe” klientki w towarzystwie mamy, teściowej, świadkowej, koleżanek i innych doradców?

Samo projektowanie sukni ślubnej jest równorzędne z projektowaniem sukni„galowej”. Sami od siebie wymagamy max zaangażowania i kreatywności.Musimy się wykazać w 100%, bo wiemy że wszyscy będą o ‚niej”mówić, będą”ją”komentować i oceniać. Tzw. „presja otoczenia” jest w obu przypadkach wielka. Gdy jednak do tego procesu dochodzą emocje związane z realizacją marzeń a tak jest w przypadku projektowania tej jedynej, wymarzonej i najważniejszej sukni ślubnej to staje się to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wszystko opiera się na poznaniu przez projektanta przyszłą pannę młodą… Ważne jest by poznać ją samą, jej oczekiwania, estetykę i wrażliwość.

Projektowanie sukni ślubnej jest wiec dużo bardziej emocjonalne stąd może wydawać się trudniejsze. Bez względu jednak na to czy gościmy w naszym atelier „znane nazwisko” ze świata show-biznesu, kultury, mediów czy przyszłą pannę młodą to cel zawsze jest ten sam – w naszej sukni kobieta ma wyglądać i czuć się jak gwiazda. Tzw. doradcy bardzo często starają się forsować własną wizję wyglądu panny młodej co może powodować, że w natłoku opinii przyszła panna młoda się pogubi. Nigdy nie pozostawiamy jej wówczas samej. Zawsze kontrolujemy sytuację by w efekcie końcowym zrealizować jej wymarzony projekt.

Staramy się zawsze uzyskać akceptację mamy panny młodej. Wiemy, jak ważne jest dla niej uczestniczenie w procesie tworzenia sukni dla jej córki. Taka akceptacja na „starcie” to wielki komfort pracy przy procesie powstawania kreacji ślubnej.

No właśnie, powiedzcie kto Waszym zdaniem, poza panną młodą powinien brać udział w doborze ślubnej kreacji. Pewnie im więcej osób tym więcej sprzecznych opinii, prawda?

Przyjście z dużą liczbą doradców najczęściej utrudnia wybór. Z doświadczenia wiemy, że każdemu będzie podobało się coś innego, każdy będzie wyrażał swoją opinię, a w efekcie zdanie, opinia panny młodej może nie przebić się przez ilość sugestii i subiektywnych ocen. Sugerujemy by przyszła panna młoda zaprosiła na spotkanie z nami bliskie sobie osoby, które znają ją i jej upodobania. Z przyjemnością słuchamy tego co mówią by jak najlepiej poznać przyszłą pannę młodą i jej oczekiwania w stosunku do sukni ślubnej.

Nasza cenna rada to …. wsłuchaj się we własne wnętrze, spójrz w lustro i, gdy poczujesz „to magiczne coś”, będziesz już wiedzieć, że to właśnie ta jedna jedyna. 

wywiad 2 zdjecie3


Na koniec oczywiście musimy zapytać o trendy. Macie bardzo krytyczny stosunek do dyktowania pannom młodym, co jest modne w danym roku. Dlaczego?

Moda i trendy tkwią w ubraniach, podczas gdy styl to osoba. Jesteśmy zdania, że najważniejsza suknia w życiu kobiety powinna być odzwierciedleniem jej osobowości i stylu a nie aktualnie panujących trendów. Dla nas temat „suknia ślubna” nie musi oznaczać bezwzględnego zatracenia własnego stylu na rzecz obowiązującego trendu. Warto mieć własny styl i w tym szczególnym dniu być „prawdziwie ubraną” a nie „przebraną” panną młodą.

Najważniejsze jest by pozostać sobą. Inspirujmy się trendami. Odnajdujmy w trendach coś dla siebie. W ujęciu ogólnym trendy wywierają wielki wpływ na nasze życie, na nasz wygląd i nasze decyzje. Coraz częściej właśnie w kwestii wyglądu zaczynamy poszukiwać indywidualności by w tej masie odzieżowych sieciówek podkreślić własne JA. Nasza praca ma za zadanie podkreślić osobowość kobiety. Suknia nie może odbierać osobowości.Bo to właśnie kobieta i jej osobowość to punkt wyjścia do stworzenia idealnej ślubnej kreacji.

Kiedy cel zostanie osiągnięty? Gdy pana młoda usłyszy od najbliższych – TWOJA SUKNIA TO CAŁA TY!

wywiad 2 zdjęcie4

Wpis powstał we współpracy z RC Atelier

Fot. serwis prasowy RC Atelier/ Kinga Herok / Agencja SocolabAbout

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.