winter-1824208_1920

Ślub w zimie? Zanim zdecydujesz, poznaj za i przeciw!

Chociaż przyjmuje się, że sezon ślubny to raczej te cieplejsze miesiące w roku, nikt przecież nie broni pobierać się przez cały rok – choćby w środku zimy. Jak każdy pomysł zimowy ślub ma to swoje dobre i złe strony. Jakie? Zobaczcie zanim całkiem odrzucicie ten pomysł lub zapalicie się do niego.

Dlaczego warto wziąć ślub w zimie?

1. Jest taniej i łatwiej o wolne terminy.
To, że można obniżyć koszty organizując przyjęcie w piątek zamiast w sobotę już chyba wszyscy wiemy. Innym sposobem na wynegocjowanie dużego rabatu jest wybór jednego z chłodniejszych dni. W ten sposób można dużo zaoszczędzić nic nie tracąc na jakości.

2. Może być pięknie
Szczególnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia, kiedy kościoły i ulicy są cudownie przystrojone, na ulicach pojawiają się jarmarki, wszędzie gra muzyka, a ludzie starają się być dla siebie mili (lub przynajmniej udawać). Ciepła radosna atmosfera z łatwością przeniesie się także na Waszą uroczystość.

3. Alergicy odetchną z ulgą.
Jeśli na wiosnę męczą Was załzawione oczy i katar sienny i nie chcecie przeżywać tego koszmaru na własnym ślubie, najlepiej zdecydować się na ceremonię poza okresem pylenia. Genialne w swojej prostocie!

4. Podróż poślubna będzie wspaniała…
oczywiście pod warunkiem, że wybierzecie się do jakiegoś ciepłego, egzotycznego kraju. Różnica między mroźną Polską, a miejscem, gdzie spędzicie pierwsze wspólne chwile będzie niebywała i najpewniej będziecie pamiętać to bardzo długo.

man-1156619_1920

Dlaczego nie?

1. Transport
Zima w Polsce ma to do siebie, że absolutnie zawsze zaskakuje drogowców, choćby nie wiem co. Jeśli jakiś ważny gość ma nie dotrzeć na czas to najpewniej stanie się to właśnie w zimie za sprawą słabego akumulatora, utknięcia w zaspie, korków i wypadków na drogach.

2. Zdjęcia w plenerze
Wielogodzinna sesja na mrozie to niezła gratka, ale chyba tlyko dla masochistów. Popękane usta, czerwone twarze i dłonie trzęsące się z zimna to nie są zbyt romantyczne ujęcia. I na dodatek szybko za oknem robi się ciemno. Zorganizowanie dobre sesji zdjęciowej dla młodej pary staje się zatem ogromnym wyzwaniem. I najpewniej skończy się na zdjęciach w studio.

3. Brak kwiatów, owoców i innych świeżych produktów
Towary sezonowe mają to do siebie, że występują… w sezonie. W zimie znacznie trudniej o wymarzone kwiaty albo owoce odpowiedniej jakości. Być może to będzie jeden z powodów do zweryfikowania swoich pierwotnych planów i wizji.

Zima sama w sobie nie jest zła. Trzeba jednak pamiętać, że wybór tej pory roku na ślub wiąże się z konsekwencjami, a możliwość ulepienia bałwana i jeżdżenia na łyżwach to nie wszystko co zmienia się w tym okresie!

Przeczytaj też:
5 najlepszych inspiracji na zimowy ślub

Marznąca panna młoda – co zrobić, żeby temu zaradzić?About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet