zbieramy pieniądze pod kościołem

Skąd wziąć kasę na wesele?

Lubimy planować sobie ślub i wesele jak z bajki, ale jak przyjdzie co do czego trzeba pomyśleć także o budżecie. O pieniądzach będziemy pisać na blogu nie raz. Zacznijmy od rzeczy podstawowych.
Skąd wziąć kasę na wesele?

 

1. Od rodziców. Bardzo popularny wybór, jeśli jesteście młodą parą na dorobku. Problem pojawia się, kiedy rodzice zaczynają się wtrącać i podejmować za was kluczowe decyzje.

 

2. Z oszczędności. Jeśli na jakiś czas zrezygnujesz ze zbędnych wydatków możesz co miesiąc odkładać niewielką kwotę. Czy na pewno w weekendy musisz chodzić do kina, jadać w restauracjach i regularnie wydawać hajs na nowe buty, sukienki i torebki? Zakładając, że co miesiąc zaoszczędzisz na przykład 300 zł po roku masz już 3600. To wystarczy na zatrudnienie kapeli albo wynajęcie fotobudki i zorganizowanie pokazu fajerwerków albo zaproszenie 15-20 gości więcej.

 

3. Kredyt. Hmm…O ile się nie ma na głowie już innych, na przykład hipotecznego z dużą ratą. Można, pod warunkiem bardzo dobrego doradztwa finansowego.

 

4. Dodatkowe zarobki. Jeśli możesz sobie pozwolić na dodatkowe zlecenia, płatne nadgodziny lub dyżury – nie ma się co zastanawiać. Większe wpływy do domowego budżetu to większe oszczędności na wesele.

 

5. Konkurs. I wcale nie chodzi nam o gry losowe, tylko niesamowitą historię z 2012 roku. Kasia i Marcin wzięli udział w konkursie smsowym w którym główną nagrodą było wesele w restauracji warte 10. 000 zł, voucher na suknię i garnitur, voucher do fotografa, 3 dniowy pobyt nad polskim morzem i voucher do kosmetyczki i fryzjera. Na smsy wydali 450 zł i wygrali konkurs. Brzmi absurdalnie? Też nie mogłem uwierzyć! Dopóki nie przeczytałem na blogu Gosi.

 

6. Koperty. Ryzykowna strategia, ale lepsza taka niż żadna. Jeśli nie planujesz listy prezentów ani wypasionej podróży podróżnej, możesz dać gościom do zrozumienia, że dowody wdzięczności i dary na nową drogę życia przyjmujesz wyłącznie w gotówce. Na pewno zgromadzona kwota pozwoli choć częściowo sfinansować inwestycję.

 

 A jaki jest Wasz sposób?About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.