zbieramy pieniądze pod kościołem

Skąd wziąć kasę na wesele – część II

Ślub i wesele to droga zabawa. Kiedyś już zastanawialiśmy się, skąd wziąć na to pieniądze
i wskazaliśmy 6 potencjalnych źródeł: hajs od rodziców, oszczędności, kredyt, dodatkowe zarobki, udział w konkursie albo koperty od gości. Dzisiaj kombinujemy dalej :)

1. Sprzedanie tego, czego nie potrzebujemy – na pewno macie w domu wiele przedmiotów, które gromadziliście przez lata, ale wcale ich nie potrzebujecie. Stare książki, nieużywane meble, kolekcja komiksów z dzieciństwa, prenumerata jakiego czasopisma z ostatnich 5 lat – pozbycie się tego wszystkiego za sprawą internetowych serwisów aukcyjnych to same korzyści – nie tylko dodatkowa kasa, ale również możliwość uporządkowania przy okazji domu, strychu albo piwnicy. Jeśli szukamy większych środków może warto zastanowić się nad sprzedażą auta, jeśli oboje jeździcie samochodami, a równie dobrze dacie sobie radę z jednym wspólnym?

2. Lokata – jeśli już teraz macie odłożoną kwotę, którą planujecie wydać na wesele na przykład za rok, warto pomnożyć kapitał . Dodatkowo zamrożenie środków na przykład na lokacie sprawi, że nie wydacie ich pochopnie na inne cele nie związane ze ślubem i weselem.

Gdzie znaleźć korzystną lokatę? Najprościej tutaj: http://bit.ly/FinansowySupermarket

3. Korepetycje – najprostszy sposób na dorobienie jeśli posiadacie wiedzę, która komuś się może przydać i chociaż minimalne zdolności pedagogiczne. Szczególnie na topie jest nauczanie języków obcych. Połowa mojego roku korzystała również z korepetycji ze statystyki, która była prawdziwą zmorą studentów. Jeśli masz pojęcie o wariancjach, rozkładzie normalnym, kurtozie i kwantylach… cóż pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się schylić.

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Piszcie w komentarzach :)

Wpis powstał we współpracy z serwisem finansowysupermarket.plAbout

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


Komentarze

  1. […] ślubnych finansach pisaliśmy już kilka razy, starając się doradzić, gdzie szukać oszczędności, gdzie spodziewać się dodatkowych […]

michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet