zbieramy pieniądze pod kościołem

Skąd wziąć kasę na wesele – część II

Ślub i wesele to droga zabawa. Kiedyś już zastanawialiśmy się, skąd wziąć na to pieniądze
i wskazaliśmy 6 potencjalnych źródeł: hajs od rodziców, oszczędności, kredyt, dodatkowe zarobki, udział w konkursie albo koperty od gości. Dzisiaj kombinujemy dalej :)

1. Sprzedanie tego, czego nie potrzebujemy – na pewno macie w domu wiele przedmiotów, które gromadziliście przez lata, ale wcale ich nie potrzebujecie. Stare książki, nieużywane meble, kolekcja komiksów z dzieciństwa, prenumerata jakiego czasopisma z ostatnich 5 lat – pozbycie się tego wszystkiego za sprawą internetowych serwisów aukcyjnych to same korzyści – nie tylko dodatkowa kasa, ale również możliwość uporządkowania przy okazji domu, strychu albo piwnicy. Jeśli szukamy większych środków może warto zastanowić się nad sprzedażą auta, jeśli oboje jeździcie samochodami, a równie dobrze dacie sobie radę z jednym wspólnym?

2. Lokata – jeśli już teraz macie odłożoną kwotę, którą planujecie wydać na wesele na przykład za rok, warto pomnożyć kapitał . Dodatkowo zamrożenie środków na przykład na lokacie sprawi, że nie wydacie ich pochopnie na inne cele nie związane ze ślubem i weselem.

Gdzie znaleźć korzystną lokatę? Najprościej tutaj: http://bit.ly/FinansowySupermarket

3. Korepetycje – najprostszy sposób na dorobienie jeśli posiadacie wiedzę, która komuś się może przydać i chociaż minimalne zdolności pedagogiczne. Szczególnie na topie jest nauczanie języków obcych. Połowa mojego roku korzystała również z korepetycji ze statystyki, która była prawdziwą zmorą studentów. Jeśli masz pojęcie o wariancjach, rozkładzie normalnym, kurtozie i kwantylach… cóż pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się schylić.

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Piszcie w komentarzach :)

Wpis powstał we współpracy z serwisem finansowysupermarket.plAbout

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.