Wybór 3

Share Week 2016 – jakie blogi polecamy w tym roku?

Jest taka akcja, że blogerzy polecają czytelnikom inne blogi, które czytają. Żeby było ciekawiej wszyscy robią to mniej więcej w tym samym czasie. W tym roku między 21 marca a 3 kwietnia. Fajnie? Fajnie! Dlatego wchodzimy w to.

W inicjatywie Andrzeja Tucholskiego, która startuje już po raz piąty nie może nas zabraknąć.

W ubiegłym roku polecaliśmy Wam najciekawsze blogi ślubne. Jeśli nie pamiętacie możecie znaleźć zestawienie TUTAJ

W tym roku wprowadzamy nowe zasady – nie polecamy wspólnie – każdy poleca swoje!

SHARE WEEK wg Maćka

Często w tej zabawie wymienia się blogi, które kogoś zainspirowały, pozwoliły się rozwinąć czy wręcz zmienić swoje życie. Mnie to nie dotyczy, bo zdecydowanie nie jestem typem osoby, która w internecie szuka odpowiedzi na pytanie „Jak żyć”. To co do mnie trafia to publikowanie treści przydatnych w codziennych życiu, a nie motywujących bzdur i odkrywczych poradników o związkach pisanych przez singli. Gdzie znajduje to, czego szukam?

1. Czas Gentlemanów
Łukasz Kielban jest dla mnie człowiekiem z zupełnie innej bajki – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na co dzień wyjątkowo rzadko spotyka się osoby z taką kulturą osobistą, wyczuciem, klasą, a także dużą wiedzą o historii czy kulturze. W świecie zdominowanym przez durne kanały o grach komputerowych, blogerów lifestyle, którzy piszą tylko poradniki zakupowe i o tym co zjedli na obiad i żenujące programy telewizyjne robiące sieczkę z mózgu to naprawdę ewenement. Cieszy mnie rosnąca popularność Łukasza, także wśród młodszych czytelników – szczególnie wtedy, gdy doradzał maturzystom przed studniówkami. Na Czasie Gentlemanów czytałem jak się oświadczyć, jakie kupić kwiaty na walentynki czy jak stosować savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych. Mnóstwo porad przydatnych w codziennym życiu, żeby zwyczajnie wiedzieć jak się zachować.

czas gentlemanow

2. Spidersweb
Najlepszy blog technologiczny jaki znam. W przeciwieństwie do  wielu serwisów nie zajmuje się wyłącznie kopiowanie informacji prasowych od producentów. Tutaj jak nigdzie indziej pełno jest opinii, subiektywnych komentarzy i recenzji produktów. Nie jestem jakimś geekiem, nie zmieniam telefonu co pół roku i nawet nie mam najnowszej konsoli, a mimo to zaglądam regularnie i bardzo cieszę się, że teksty są tu napisane zrozumiałym językiem.

spiders

3. Moja Malta
Najpierw zakochałem się w Malcie. A potem w tym blogu. W tym miejscu można znaleźć znacznie więcej informacji niż w jakimkolwiek przewodniku. To naprawdę zaskakujące jak wiele faktów o Malcie nie jest jeszcze powszechnie znanych. Niby mała wyspa, a wciąż można odkrywać ją na nowo! Jedyne co mnie dziwi to wciąż niewielka popularność – zarówno Malty i Gozo jako kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków jak i samego bloga. Bardzo dobra robota!

moja malta

No dobrze, z tej strony MAGDA i moje typy!

Trudno mi wybrać trzy moje ulubione blogi – zerkam na wiele, i służbowo, i prywatnie. Co więcej, moim zdaniem w share weeku powinniśmy unikać oczywistości (vide wskazania Maćka) i wskazywania superpopularnych blogów. Raczej powinniśmy wskazywać eksperckie, niszowe, czy dopiero te obiecujące.

No ale oczywiście to moje rozumienie – macie prawo do innego :)

3,2,1 – oto moje typy!

1. My na swoim

Oprócz tego, że jest prowadzony przez przesympatyczną parę, porusza mnóstwo tematów bliskim młodym ludziom, którzy rozpoczynają wspólne życie. Ślub jest jednym z tych elementów – równie ważne są jednak inne kategorie, jak na przykład „Związek”. Świeżo, bez zadęcia – czyta się jednym tchem :)

my na swoim

2. 280 dni

Trochę oszukam, bo tego bloga pierwszy znalazł Maciek. Wśród blogów parentingowych, w których 90% wpisów to współprace komercyjne (nieoznaczone!), to powiew świeżości. Co więcej, prowadzony jest przez położną (i mamę!) – więc osobę, która zna się dobrze na tym, o czym pisze :) Mądrze, z rozwagą, bez straszenia. Mity są raczej obalane, a nie powielane. Tylko prosić o więcej!

280 dni

3. Hello Morning

No dobrze, w kręgach wegańskich to jeden z najpopularniejszych blogów, ale blogi wegańskie to ciągle nisza. Uwielbiam za przepisy, apetyczne zdjęcia i mądre podejście do weganizmu. Bez zadęcia, bez przesadnej ideologizacji (która mnie, jako wegetariankę, zawsze u wegan trochę dziwi). Jest mądrze, merytorycznie, świetnie napisane. I mam ochotę Maćkowi wysyłać wszystkie linki do tych pysznych potraw <3

hello


About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet