Processed with VSCOcam with t1 preset

Save the Date – dlaczego warto? + KONKURS

Save the Date to stosunkowo nowy zwyczaj, zapożyczony – oczywiście – z USA.

Jesteśmy wielkimi zwolennikami mądrych zapożyczeń, a Save the Date niewątpliwie do takich należy.

To pierwszy krok do konkretyzacji ślubnych planów i pierwszy krok do stworzenia zarysu Waszej listy gości. Save the Date wysyła się około 8 do 6 miesięcy przed ślubem – po to, by Wasi goście mogli zaplanować udział w Waszym weselu.

Zwłaszcza, gdy planujecie pobrać się latem – w sezonie urlopowym. Wtedy Save the Date najlepiej wysłać przed końcem poprzedniego roku – urlopy są bowiem najczęściej planowane w styczniu.

Do kogo wysyłać Save the Date? Na pewno do osób, które chcecie zaprosić i na czyjej obecności na ślubie i weselu szczególnie Wam zależy. O ile nie będzie faux pas, gdy zaprosicie kogoś z pominięciem Save the Date, to jeśli wcześniej je wyślecie, zaproszenie właściwe na 100% powinno do tej osoby trafić.

Save the Date jest dużo łatwiejsze w dystrybucji niż zaproszenie – raczej je wysyłacie, a nie wręczacie osobiście – chociaż będzie to miły gest. Zebranie adresów zawczasu przyda Wam się później przy wysyłaniu zaproszeń ślubnych :)

Dlaczego warto się zdecydować na taką formę poinformowania o ślubie, jeszcze przed właściwym zaproszeniem? Oczywiście, oprócz zaplanowania urlopu czy wyjazdu przez gości?

– Wasza rodzina lepiej pozna Waszą drugą połówkę – zwłaszcza ta część, która o narzeczonym/narzeczonej słyszała, ale nie miała okazji poznać. Urocze zdjęcia na Save the Date skonkretyzują w ich oczach osobę, którą zamierzacie niedługo poślubić!

– Ominą Was dziwne pytania i domysły, kto będzie lub nie będzie zaproszony. Oczywiście, zapewne zaproszeń wyślecie więcej niż Save the Dates, ale przynajmniej częściowo wskażecie, kogo widzicie wśród weselnych gości.

– Save the Date w odpowiedniej formie, na przykład w formie magnesu na lodówkę sprawi, że Wasi najbliżsi będą się znacznie dłużej cieszyć Waszym wielkim dniem

No właśnie – i tu przechodzimy do formy Save the Date. Ponieważ chcieliśmy uniknąć dublowania zaproszeń i wysyłania dwa razy kartonika, zdecydowaliśmy się na praktyczne rozwiązanie: zamówiliśmy magnesy na lodówkę z naszymi zdjęciami i datą ślubu. W sklepie magnetCards. wybraliśmy wzór, który nam przypadł do gustu – chociaż wtedy jeszcze nie mieliśmy ustalonego motywu przewodniego wesela. Kierowaliśmy się raczej naszymi ulubionymi kolorami :)

Jeśli od początku wiecie, jaki będzie Wasz motyw przewodni, konsekwentne jego stosowanie możecie już zacząć od tego momentu.

Jakie informacje powinniśmy zawrzeć na Save the Date? Na pewno datę ślubu :) Można dopisać imiona młodej pary, a także (jeśli to wiecie) lokalizację ślubu – zwłaszcza, jeśli zamierzacie wyłamać się z tradycji, że odbywa się on w mieście panny młodej. Ma to dla gości znaczenie przy planowaniu podróży na Wasz ślub.

Żebyśmy nie byli gołosłowni, o tym, jak fajnym rozwiązaniem jest Save the Date, możecie przekonać się sami :) Razem ze sklepem magnetCards. mamy dla Was KONKURS, w którym możecie wygrać własne Save the Date :) A dokładnie – 200 zł na realizację dowolnego zamówienia w sklepie magnetCards.

Nagrodzimy w ten sposób DWIE OSOBY, które w komentarzach pod notką wrzucą link do szablonu Save the Date ze strony magnetCards., który najbardziej im się podoba wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego wybraliście taki, a nie inny motyw! Najbardziej kreatywne odpowiedzi wygrywają :) 

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 27 listopada!

Wpis powstał we współpracy z magnetCards.

 

Aktualizacja:

Uwaga! Konkurs rozstrzygnięty!

Nagrody zdobywają:

Maria Klichowska

Maja Piechowiak

W sprawie odbioru rabatu skontaktujcie się mailowo –marketing@magnetcards.pl

Gratulujemy!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet