10441331_10203360286904641_486576899516441212_n

Lista rzeczy, które musisz załatwić po ślubie

Mendelson już wybrzmiał, goście pojechali do domu. Zostały piękne wspomnienia, podróż poślubna i…mnóstwo rzeczy do załatwienia :)

Kto myślał, że organizacja i planowanie kończy się w dniu ślubu, niech pomyśli raz jeszcze :)

Co zrobić po tuż ślubie? Oto nasza krótka lista!

1. Porządki! Przywieź dekoracje z miejsca wesela, pożyczone elementy oddaj, a kupione – dobrze zabezpiecz i schowaj w odpowiednim miejscu.

Rozdaj bliskim i gościom ciasta i kwiaty, które zostały z Twojego wesela. Alkohol zanieś kolegom z pracy, zachowaj też kilka flaszek na później: będziesz mieć zapas na najbliższe imprezy :)

2. Oddaj suknię ślubną do czyszczenia. Niezależnie, co dalej planujesz z nią zrobić, im szybciej oddasz do czyszczenia białą suknię, tym większa szansa na uniknięcie trwałych plam czy zabrudzeń.

3. Zmiana nazwiska. To wcale nie takie, proste, jak się wydaje! Pamiętaj, że darmową wymianę dokumentów masz tylko przez określony czas. Im szybciej się zabierzesz za formalności, tym lepiej :)

4. Konto w banku. Najlepiej zabrać się za to po zrealizowaniu punktu trzeciego – gdy masz już nowy dowód. Do tego czasu zrób risercz w ofertach, by wybrać taki bank, który oferuje najlepsze Twoim zdaniem warunki.

5. Zbieraj wspomnienia. Poproś gości o przesłanie zdjęć, które zrobili w trakcie Twojego ślubu i wesela, przy okazji dziękując im jeszcze raz za obecność :)

W zbieraniu wspomnień przydatny jest ślubny hashtag, za pomocą którego goście mogą oznaczać zdjęcia związane z Waszą uroczystością :)

6. Wystaw referencje Twoim usługodawcom. Jesteście zadowoleni z florystki, dekoratorki, DJ-a, kamerzysty? Wystawcie im referencje! Od razu, nie czekając, bo później i tak nie znajdziecie na to czasu :)

Co, jak nie opinia innych zadowolonych par młodych, może być dla usługodawców najlepszą rekomendacją?

A Wy, co dodalibyście do tej listy? Piszcie w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet