Zrzut ekranu 2015-09-09 o 23.28.04

Prezentacja ze zdjęciami pary młodej – jak ją przygotować?

Prezentacja ślubna ze zdjęciami pary młodej to jedna z ciekawszych atrakcji weselnych. Pozwala przedstawić historię ich związku, pokazać ich trochę z innej strony. A Waszej dalszej rodzinie lub przyjaciołom – dobrze poznać wybranka/wybrankę Waszego serca!

Jak to jednak zaplanować, by zamiast nudnego pokazu slajdów, była dynamiczna prezentacja, a goście – dobrze się bawili?

1. Wybierzcie odpowiedni moment

Absolutnie żadnej prezentacji, gdy goście nie zdążyli zjeść obiadu. Głodny gość to zły gość, a każda dodatkowa minuta oczekiwania na posiłek nie będzie dobrze odebrana. Nawet, jeśli prezentacja miałaby być najciekawsza na świecie.

Wybierzcie moment po obiedzie, gdy goście zdążą już zaspokoić głód, ale jeszcze nie ruszają w tany albo do fotobudki.

2. Odpowiednio przygotujcie prezentację

Może lepszy niż zwykły pokaz slajdów, okaże się filmik?  Nie trzeba klikać i zmieniać kolejnych slajdów, a i całość jest dużo bardziej dynamiczna! Pamiętajcie, że w Power Poincie możecie tworzyć proste animacje, nie potrzebujecie do tego skomplikowanych programów do montażu.

Zresztą, obsługa najpopularniejszego z nich, Windows Movie Makera, jest mocno intuicyjna i pozwala na osiągnięcie dobrych rezultatów bez dużej wiedzy i doświadczenia w montażu :)

Jakich innych programów możecie użyć?

PREZI – to jeden z najkreatywniejszych programów do tworzenia prezentacji. Pozwala na stworzenie schematu ciekawych przejść i ścieżek treści – Wasi goście, o ile nie uczestniczą często w konferencjach marketingowych, będą zachwyceni!

POWTOON – to mniej popularne narzędzie niż Prezi. Pozwala na tworzenie animowanych prezentacji. Widzieliśmy przykład prezentacji na wesele wykonanej właśnie w tym systemie i bardzo nam się podobało – z czystym sumieniem możemy więc polecić!

3. Zadbajcie o muzykę lub komentarz

Jesteśmy zwolennikami podkładu muzycznego, ale jeśli macie pomysł na zabawny komentarz audio – to oczywiście, droga wolna!

Pamiętajcie: komentarz powinien być naprawdę wciągający, a nie mówiący, gdzie dokładnie było zrobione to zdjęcie!

10462374_10203491775631777_5322543490091298321_n

4. Zastanówcie się, komu powierzyć przygotowanie prezentacji

Nie musicie jej robić samemu! Lepiej, jeśli ktoś Was może odciążyć. Może przygotowaniem takiej prezentacji zajmie się świadek? Albo uzdolniony pod względem umiejętności opowiadania historii z wykorzystaniem multimediów kolega? To Wy najlepiej znacie Waszych gości, Waszą rodzinę i przyjaciół! Idziemy o zakład, że gdy kogoś o to poprosicie, z chęcią coś takiego dla Was przygotuje :)

5. Szukajcie własnej inspiracji 

Nie musicie robić prezentacji tak, jak wszyscy. Możecie wybierać spośród nieskończenie wielu konwencji! W formie westernu, filmu fantasy? Czemu nie! Oczywiście, dobrze, żeby było to spójne z wizją Waszego wesela i zainteresowaniami. Wtedy taka prezentacja będzie prawdziwą wisienką na torcie!

Chcecie zobaczyć naszą prezentację? Oto ona! (Dzięki, Tomek i Kuba!)

A Wy, co sądzicie o weselnych prezentacjach? Na Waszym też planujecie taką atrakcję? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.