ponadczasowa_suknia

Jak wybrać ponadczasową suknię ślubną w 5 krokach?

Trendy ślubne zmieniają się co roku: raz na topie jest koronka, raz pióra. Ślubna stylizacja to jednak nie pokaz mody – chociaż przemycenie modnych elementów jest jak najbardziej w porządku. Problem w tym, gdy Twoja ślubna stylizacja jest…zbyt modna. Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat, będziesz się czuła tak, jak przy oglądaniu zdjęć z lat 80. i 90. Dziwne ubrania, dziwne fryzury. A przecież ślubne zdjęcia to pamiątka na całe życie, którą z dumą będziesz pokazywać dzieciom i wnukom!

W historii mody ślubnej było mnóstwo przepięknych sukni, które w momencie wielkiego dnia ich właścicielki, były ostatnim krzykiem mody i obiektem zazdrości panien młodych na całym świecie.

Przykład pierwszy z brzegu – księżna Diana.  W 1981 roku wszystkie dziewczyny na świecie dałyby się pokroić za suknię z prawie ośmiometrowym trenem, w jakiej Diana brała ślub z księciem Karolem.

Z punktu widzenia czasu, suknia – chociaż kultowa – dość wyraźnie krzyczy „lata osiemdziesiąte”. 

Princess_Diana_wedding_dress

Kontrprzykładem jest suknia Grace Kelly, na której wzorowała się także Kate Middleton. Suknia księżnej Grace z 1956 (a więc mnóstwo czasu przed weselem Diany!) do dzisiaj uważana jest za szczyt klasyki i dobrego smaku. A niejedna współczesna panna młoda założyłaby taką suknię bez wahania na swój ślub.

Grace_kelly_wedding_dress-2

Jak więc wybrać suknię, która się nie „zestarzeje”, która pozostanie ponadczasowa? Mam dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek!

1. Odpuść modne rękawy

Rok 2016 ma być rokiem rękawów w kształcie dzwonów. To echo mody lat 70. I chociaż bez wątpienia są one urocze, to jeśli szukasz ponadczasowości w sukni ślubnej – zdecydowanie odpuść. Rękawy to jeden z elementów, które mocno umieszczają suknię w określonym punkcie w historii mody. Oczywiście, nie dotyczy to tradycyjnych, prostych koronkowych rękawów. Te jak najbardziej pasują do ponadczasowej sukni ślubnej!

2. Unikaj bieliźnianych krojów i materiałów

A zwłaszcza ich połączenia! Satyna jest pięknym materiałem, ale w połączeniu z bieliźnianym krojem zdecydowanie odsuwa Cię od ponadczasowości.

3. Uważaj na niestandardowe linie dekoltów

Victoria Beckham miała jedną z najpiękniejszych sukni przełomu wieków, w dodatku od samej Very Wang. Problem? Mało klasyczny, z punktu widzenia historii mody, dekolt. Dlatego dzisiaj suknia ta nie wzbudza już takich ochów i achów, jak kiedyś. Nie wiesz, jaki dekolt wybrać? Wybierz klasyczne serce!

4. Nie kombinuj za bardzo z upięciem welonu

Na welon, a szerzej – na nakrycie głowy do ślubu – jest kilka sposobów. Chcesz wyglądać ponadczasowo? Unikaj skrajności! Delikatny stroik z woalką lub błyszcząca opaska (ale nie diadem!) to bezpieczna opcja dla Ciebie, jeśli niekoniecznie lubisz welony, ale cenisz klasyczną elegancję. Podobnie – z welonem. Wybierz raczej tradycyjne jego upięcie, zrezygnuj z dodatków, jak doczepiane kwiaty, kokardy czy diamenty na czole. Sam welon ma być ozdobą!

5. Ostrożnie z objętością

Wielkie objętościowo suknie mogą być przepiękne: sama takie uwielbiam! Jednak uważaj z wyborem sukni, której dół wymyka się spod kontroli. Wszelkie ogromne kokardy, upięcia, falbany może i pięknie się prezentują w dniu ślubu, jednak im od niego dalej, tym bardziej trącą myszką.

Zdecyduj się raczej na klasyczną „księżniczkę” z prostą spódnicą.

Trzymamy za Ciebie mocno kciuki przy wyborze tej jednej, jedynej sukni! A która z klasycznych sukni ślubnych najbardziej przypadła Ci do gustu? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet