14233647_10208453164064767_990467944_o

Co zamiast kwiatów? 3 oryginalne pomysły na pomoc innym!

Młode pary często wybierają kreatywnie to, co można im podarować zamiast kwiatów. Do tej pory najczęściej spotkaliśmy się z winem (nie dziwimy się – świetny pomysł!), ale zdarzają się również książki, kupony lotto, balony z helem…

Ślub to jednak fantastyczna okazja, by pomóc innym – zwłaszcza, że Twoi goście z pewnością chętnie włączą się do tej akcji. Pomyśl: to jeden z najpiękniejszych dni Twojego życia – dlaczego by nie podzielić się tym szczęściem z innymi?

Ile osób, tyle jest pomysłów na pomaganie! Słyszałam o zbieraniu pluszaków dla dzieci z domu dziecka i karmy dla psów dla czworonogów ze schroniska. Dzieci i zwierzęta – wiadomo, że przychodzą jako pierwsze na myśl, gdy zastanawiamy się, kogo możemy wspomóc. Ale na tym lista potrzebujących się nie kończy!

Szukasz innych pomysłów? Mam dla Ciebie 3 podpowiedzi!

1. Pomoc osobom starszym

Nasi Czytelnicy, Agata i Marek, w swoim wielkim dniu postanowili pomóc seniorom, a konkretnie – wspomóc Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera. Jak mówi Agata:
Nie wyobrażam sobie, by zamiast tego zaledwie przez 3 dni mieć kwiaty. Wino też bardzo lubimy, ale na pewno nie dałoby tyle satysfakcji, co ta „zbiórka” – tak prosta w organizacji i zarazem tak piękna.

Podpisuję się pod tym obiema rękami! Wszelka pomoc dla seniorów jest równie potrzebna, jak pomoc dla najmłodszych – zwłaszcza, że o osobach starszych często się zapomina. Stowarzyszenia i fundacje skupione na leczeniu, aktywizacji, pomocy materialnej dla seniorów są w każdym województwie. Sprawdź, jak to wygląda u Ciebie i wybierz tę, którą chcesz wspomóc!

2. Wyposażenie wiejskich bibliotek

Uwielbiam czytać książki! O ile w Warszawie nie jest problemem, by być na bieżąco z nowościami: do Empiku mam 500 metrów, a naprzeciw domu – całkiem dobrze wyposażoną bibliotekę, to w mniejszych miejscowościach już tak dobrze nie jest. Chcesz dołożyć swoją cegiełkę do tego, by Polacy czytali więcej niż jedną książkę rocznie? Wspomóż biblioteki – najlepiej te w mniejszych miejscowościach! Zamiast kwiatów poproś o książki, które później przekażesz bibliotece. Mogą być to książki dla dzieci – jeśli chcesz wspomóc bibliotekę dziecięcą, ale też – książki każdego gatunku – bo w końcu różnorodność to duża siła bibliotek!

3. Dobry start dla najmłodszych

O ile często pomoc dzieciom koncentruje się na dzieciach trochę starszych, dzisiaj chcę Cię zachęcić do pomocy tym najmłodszym! Skompletowanie wyprawki dla noworodka to całkiem spore koszty – sama się o tym niedawno przekonałam. Do tego dochodzą inne wydatki – pieluchy, chusteczki, butelki, mleko modyfikowane – jeśli dziecko jest dokarmiane… Dlatego zamiast pluszaków, dobrym pomysłem może okazać się zebranie artykułów „wyprawkowych” i przekazanie ich do najbliższego domu samotnej matki. Z pewnością ułatwi to wielu maluchom udany start!

A Ty, planujesz pomoc innym w ramach swojego wielkiego dnia? Jaką opcję wybrałaś! UWAGA! Jeśli jesteś przedstawicielem lub przedstawicielką stowarzyszenia lub fundacji – daj śmiało znać w komentarzach: może zainspirujesz pary młode do wsparcia właśnie TWOJEJ sprawy!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet