14233647_10208453164064767_990467944_o

Co zamiast kwiatów? 3 oryginalne pomysły na pomoc innym!

Młode pary często wybierają kreatywnie to, co można im podarować zamiast kwiatów. Do tej pory najczęściej spotkaliśmy się z winem (nie dziwimy się – świetny pomysł!), ale zdarzają się również książki, kupony lotto, balony z helem…

Ślub to jednak fantastyczna okazja, by pomóc innym – zwłaszcza, że Twoi goście z pewnością chętnie włączą się do tej akcji. Pomyśl: to jeden z najpiękniejszych dni Twojego życia – dlaczego by nie podzielić się tym szczęściem z innymi?

Ile osób, tyle jest pomysłów na pomaganie! Słyszałam o zbieraniu pluszaków dla dzieci z domu dziecka i karmy dla psów dla czworonogów ze schroniska. Dzieci i zwierzęta – wiadomo, że przychodzą jako pierwsze na myśl, gdy zastanawiamy się, kogo możemy wspomóc. Ale na tym lista potrzebujących się nie kończy!

Szukasz innych pomysłów? Mam dla Ciebie 3 podpowiedzi!

1. Pomoc osobom starszym

Nasi Czytelnicy, Agata i Marek, w swoim wielkim dniu postanowili pomóc seniorom, a konkretnie – wspomóc Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera. Jak mówi Agata:
Nie wyobrażam sobie, by zamiast tego zaledwie przez 3 dni mieć kwiaty. Wino też bardzo lubimy, ale na pewno nie dałoby tyle satysfakcji, co ta „zbiórka” – tak prosta w organizacji i zarazem tak piękna.

Podpisuję się pod tym obiema rękami! Wszelka pomoc dla seniorów jest równie potrzebna, jak pomoc dla najmłodszych – zwłaszcza, że o osobach starszych często się zapomina. Stowarzyszenia i fundacje skupione na leczeniu, aktywizacji, pomocy materialnej dla seniorów są w każdym województwie. Sprawdź, jak to wygląda u Ciebie i wybierz tę, którą chcesz wspomóc!

2. Wyposażenie wiejskich bibliotek

Uwielbiam czytać książki! O ile w Warszawie nie jest problemem, by być na bieżąco z nowościami: do Empiku mam 500 metrów, a naprzeciw domu – całkiem dobrze wyposażoną bibliotekę, to w mniejszych miejscowościach już tak dobrze nie jest. Chcesz dołożyć swoją cegiełkę do tego, by Polacy czytali więcej niż jedną książkę rocznie? Wspomóż biblioteki – najlepiej te w mniejszych miejscowościach! Zamiast kwiatów poproś o książki, które później przekażesz bibliotece. Mogą być to książki dla dzieci – jeśli chcesz wspomóc bibliotekę dziecięcą, ale też – książki każdego gatunku – bo w końcu różnorodność to duża siła bibliotek!

3. Dobry start dla najmłodszych

O ile często pomoc dzieciom koncentruje się na dzieciach trochę starszych, dzisiaj chcę Cię zachęcić do pomocy tym najmłodszym! Skompletowanie wyprawki dla noworodka to całkiem spore koszty – sama się o tym niedawno przekonałam. Do tego dochodzą inne wydatki – pieluchy, chusteczki, butelki, mleko modyfikowane – jeśli dziecko jest dokarmiane… Dlatego zamiast pluszaków, dobrym pomysłem może okazać się zebranie artykułów „wyprawkowych” i przekazanie ich do najbliższego domu samotnej matki. Z pewnością ułatwi to wielu maluchom udany start!

A Ty, planujesz pomoc innym w ramach swojego wielkiego dnia? Jaką opcję wybrałaś! UWAGA! Jeśli jesteś przedstawicielem lub przedstawicielką stowarzyszenia lub fundacji – daj śmiało znać w komentarzach: może zainspirujesz pary młode do wsparcia właśnie TWOJEJ sprawy!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.