10468087_10203491774471748_5259820496612791780_n (1)

Podziękowania nie tylko dla gości!

Często zastanawiacie się co wypada, a czego nie wypada robić w relacjach z gośćmi weselnymi. Czy trzeba fundować nocleg? Czy trzeba zapraszać z osobą towarzyszącą? Czy można zaprosić kogoś, ale bez dzieci? Jak wszystkich usadzić, żeby się nie obrazili? Bardzo fajnie, że o tym wszystkim myślicie i dbacie o to, żeby nikogo nie urazić i żeby każdy czuł się mile widziany i dobrze potraktowany. Z myślą o gościach przygotowujecie informacyjne strony ślubne, przygotujecie wymyślne zaproszenia i jedziecie przez pół kraju, żeby je wręczyć. Wreszcie na koniec dajecie każdemu drobny upominek – tak zwane podziękowania dla gości.

No super. Ale na tym nie koniec podziękowań. Bo jeśli ślub był piękny, a wesele udane to nie tylko Wasza zasługa, ale także całego sztabu innych osób: florystki, dekoratorki,  fryzjerki, makijażystki, zespołu muzycznego, kelnerów, kierowców, ekipy z fotobudki,  fotografa, animatorki dla dzieci, recepcjonistki w hotelu, gdzie nocowali goście itd. To oni wykonali pewnie kawał dobrej roboty i wypadałoby to docenić.

10553346_10203491840353395_3145264538900851338_n

Jak podziękować za wkład w przygotowanie ślubu i wesela?

Wysyłając maila

Pani Kasiu, dziękuję bardzo za współpracę. Wszystko było super.
Ile czasu zajmuje napisanie takiego maila? Zapewne mniej niż wrzucenie fotki na Instagram. Więc skoro tak niewiele to kosztuje można przecież podziękować – niech wiedzą że jesteśmy zadowoleni.

Wystawiając referencje na piśmie

Czasem usługodawcy sami o to proszą, czasem można wyjść z inicjatywą i samemu dopytać się czy przypadkiem nie potrzebują. Jeśli naprawdę dobrze oceniamy współpracę warto o tym napisać i podpisać się pod tą opinią.

Wystawiając ocenę w internecie

Kliknięcie 5 gwiazdek na fejsie i napisanie w 3 zdaniach, że miło się pracowało to też nie jest czasochłonne zajęcie. Skoro możemy jechać z nieuczciwymi markami, które nam podpadły równie dobrze można opisywać swoje pozytywne doświadczenia.

Polecając innym

Jeśli polecamy swoim znajomym usługi lub produkty z których sami korzystaliśmy to jest najlepsza rekomendacja. I wygrywają wszyscy – my udzielamy dobre rady, znajomi mają kontakt do sprawdzonego i pewnego produktu albo usługi, a Ci z którymi współpracowaliśmy perspektywę nowego zlecenia

Jeszcze podczas wesela

Wciąż jeszcze obowiązuje zwyczaj obdarowywania ciastem lub wódką zarówno wychodzących gości jak i inne osoby jak właśnie zespół muzyczny czy D.J. W naszym przypadku znalazła się flaszka nawet dla… kierowcy bagażówki, który odwoził dekoracje po weselu do domu.

Oczywiście można przyjąć założenie, że za dobrze wykonaną robotę nic się nie należy skoro zapłaciliśmy niemałe pieniądze. No jasne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pracujemy z ludźmi, a Ci w każdej branży lubią być doceniani i często miłe słowo czy jakiś drobny miły gest więcej znaczy niż terminowy przelew na koncie. Trochę mamy do czynienia z osobami z branży ślubnej i doskonale wiemy, że to często znacznie więcej niż praca. Obcy ludzie potrafią się niesamowicie angażować tylko po to, żebyście to Wy mieli wspaniałe święto i najlepszy dzień w życiu. Warto o tym pamiętać. Serio!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet