10553348_10203491846193541_1480753108029932720_n

Noworoczne postanowienia i plany, jeśli bierzesz ślub w 2017

Początek roku to czas wielkich planów, postanowień noworocznych i podsumowań tego, co już udało się osiągnąć. Planowanie nowego roku jest tym bardziej złożone, jeśli przed Tobą Twój wielki dzień! W końcu – temu jednemu dniu będą podporządkowane wszystkie inne.

Wydaje Ci się, że do Twojego ślubu jeszcze dużo czasu? Nawet jeśli godzina zero wybije w grudniu 2017, już teraz powinnaś zaplanować najważniejsze rzeczy, które – wbrew pozorom – nie zadzieją się z dnia na dzień. Rozłożenie ich w czasie pozwoli osiągnąć optymalne efekty, bez niepotrzebnego stresu.

To co, gotowa sprawdzić, o co chodzi? 

1. ZDROWIE I URODA

Wszelkie „poprawki” związane ze zdrowiem i urodą, warto rozbić na kilka miesięcy. Czy chodzi o dietę, czy o remont uśmiechu albo odżywienie włosów – daj sobie czas. W tych kwestiach niewiele da się zrobić z dnia na dzień, o ile chodzi o zdrowe i dogłębne zmiany. Dlatego spokojnie rozbij to na dłuższy dystans, zmierzając do celu małymi kroczkami – choćby dokładając pół godziny aktywności fizycznej dziennie. Małe kroczki prowadzą często do wielkich zmian!

2. SUKNIA ŚLUBNA

Rzadko jest tak, że idziesz do salonu sukni ślubnej i wychodzisz z sukienką na ramieniu. To nie ZARA ani H&M. Zamówienie sukni ślubnej to wielomiesięczny proces, licząc tournee po salonach i ewentualne oczekiwanie na sprowadzenie sukni lub jej uszycie. W międzyczasie zazwyczaj czeka Cię przymiarka – po to, by sprawdzić, czy wszystko leży jak ulał.

Nie odkładaj rozpoczęcia poszukiwań na ostatnią chwilę. Często między pierwszym wyjściem na „łowy” a finalną decyzją upływa całkiem sporo czasu!

3. DEKORACJE

Jeśli chcesz zorganizować wesele zgodnie z wybranym przez Ciebie motywem przewodnim i sama kompletujesz dekoracje, rozplanuj proces ich pozyskiwania na kilka miesięcy. Poluj na okazje, bądź uważna na wyprzedażach. Często sklepy z dekoracjami mają oferty sezonowe. To, co będzie dostępne w marcu, nie będzie dostępne w maju.

smile1

4. PŁACENIE ZALICZEK

Niby sprawa prosta, ale w końcu wesele to duże przedsięwzięcie…finansowe. Dlatego wydatki lepiej rozplanować na kilka miesięcy, by końcowy rachunek zbytnio nas nie przytłoczył. Zazwyczaj zaliczki też można rozkładać na raty – kwestia negocjacji z usługodawcami. Opracujcie taki plan wydatków, by nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę – bo później może się okazać, że nawet z pozoru drobnej kwoty, zabraknie w portfelu.

5. FORMALNOŚCI

Na końcu listy, ale chyba najważniejsze, bo bez nich nie będzie ślubu :) Formalności związane ze ślubem kościelnym to nie taka prosta sprawa. Zaplanujcie je tak, by zdążyć – zwłaszcza, jeśli do nadrobienia jest np. bierzmowanie. Może się okazać, że te kilka miesięcy do ślubu to wcale nie tak dużo czasu, jak się może wydawać :)

A Ty, od czego zaczęłaś planowanie roku 2017? Daj znać w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet