10492140_10203491843193466_2699209372646265839_n

Czego o planowaniu ślubu możesz nauczyć się z komedii romantycznych?

Nie wiem, jak Ciebie, ale mnie oglądanie komedii romantycznych bardzo odstresowuje! Planując ślub i wesele, moim ulubionym gatunkiem były komedie romantyczne…o ślubach! Bo zazwyczaj na końcu żyli długo i szczęśliwie, bo panny młode miały piękne suknie ślubne, a każdą katastrofę można było na końcu zażegnać.

Śmiechy chichy, ale z komedii romantycznych o ślubach można się całkiem sporo nauczyć! Śmiej się śmiej, ale zobacz sama – a potem obejrzyj, by zweryfikować!

Po pierwsze: Ślub to nie rywalizacja („Ślubne wojny”)

Nie porównuj własnego wesela z weselem koleżanki! Nie licytuj się, która ma droższą suknię, lepszego DJ-a, więcej gości. Dla każdej z Was, jej wesele jest perfekcyjne. I tak być powinno. W przypadku ślubów i wesel „inne” nie znaczy „gorsze”. Po prostu – bardziej odpowiadające preferencjom konkretnej młodej pary. Co ważne – nie krytykuj czyichś wyborów. To, co Ty uznajesz za szczyt marzeń, może nie być nawet w top 10 wyborów kogoś innego. Nie próbuj wcielać się w czyjąś skórę – dbaj o własną!

Po drugie: Wieczór panieński lub kawalerski dzień przed ślubem to zły pomysł („Kac Vegas”)

Ok, trochę naciągane, bo to średnio komedia romantyczna (komedia na pewno!), ale morał jest jak najbardziej słuszny. Oddać się ostatnim szaleństwom jako singielka powinnaś co najmniej tydzień wcześniej, by później mieć czas na odpoczynek, i cóż…dojście do siebie. Wieczór przed ślubem spędź lepiej w dresach przed telewizorem: będzie Ci wygodniej i…bezpieczniej!

Po trzecie: Sukienki dla druhen nie mogą być byle jakie („27 sukienek”)

W filmie jest moment, w którym główna bohaterka prezentuje sukienki-koszmarki, które była zmuszona założyć jako druhna, i których potem nie miała gdzie i po co znowu założyć. Dlatego jeśli decydujesz się na orszak druhen, błagam, nie narzucaj im sukienek! Zwłaszcza takich, które będą nadawały się tylko na jedną okazję. Pewnie, Twój ślub jest wyjątkowy, ale decydując się na zakup kreacji, dobrze jest móc ją ponownie wykorzystać – na przykład na innej imprezie rodzinnej.

uroda

Po czwarte: Wedding planner nie zaplanuje za Ciebie ślubu („Powiedz tak”)

Ok, trochę przewrotnie, bo film kończy się tak, że wedding plannerka „kradnie” pannie młodej narzeczonego. Odchodząc jednak od tego wątku – wedding planner to nieoceniona pomoc, jednak najważniejsze decyzje podejmujesz Ty. To Ty jesteś szefową – to Ty wybierasz. Cedowanie tego na wedding plannera („bo przecież jest profesjonalistą”) to błąd. Abstrahując od tego, że tracisz wówczas dużą frajdę z planowania własnego wielkiego dnia!

Po piąte: Angażuj pana młodego, a nie zmuszaj go („Seks w wielkim mieście”)

W filmie na bazie kultowego serialu, Carrie zmusza Mr. Biga do wielu rzeczy – realizując SWOJĄ wizję wielkiego dnia. Kończy się…jego ucieczką sprzed ołtarza (spoiler: tylko na chwilę!). Dlatego planując swój wielki dzień, koniecznie włącz w przygotowania – na równych prawach – swojego narzeczonego. To także JEGO wielki dzień. I szansa na realizację JEGO wizji. Nie narzucaj swojego zdania – kiedy ćwiczyć kompromisy, jak nie w trakcie przygotowań do ślubu? Po ślubie kompromisy będą już Wam towarzyszyć przez całe życie.

A Ty, jaki film o ślubach możesz polecić? Nauczyłaś się z niego czegoś? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet