969376_10201096815959282_1194399523_n

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Tę notkę możecie podesłać Waszym chłopakom, którzy – Waszym zdaniem – mogą zastanawiać się nad wyborem idealnego pierścionka zaręczynowego.

Pewnie, są pary, które razem oglądają pierścionki zaręczynowe, albo nawet idą razem taki kupić po oświadczynach. Ja jednak jestem chyba nieco tradycyjna – podoba mi się wybór pierścionka przez narzeczonego i oświadczyny jako niespodzianka.

Dlatego jeśli chcecie dać Waszym lubym znać, czym mają się kierować przy wyborze pierścionka, bez wskazywania konkretnego modelu, podeślijcie im tę notkę!

Krok 1: Oceń możliwości

Poczytaj na temat kruszców, kamieni, zdobień. Pozwoli Ci to zawęzić wybór.

Nie wiesz, jakiego koloru złoto woli Twoja dziewczyna? Sprawdź, czy częściej nosi biżuterię stylizowaną na żółte złoto czy srebro – wtedy odpowiednio będziesz mógł wybrać żółte złoto albo białe.

Zwróć też uwagę na budżet: pierścionek zaręczynowy to dopiero początek wydatków – nie bierz kredytu na pierścionek, skoro przed Wami miesiące oszczędzania na wesele!

Krok 2: Brylant czy niekoniecznie?

Jeśli nie wiesz, czy Twoja dziewczyna wolałaby szafir, czy rubin, postaw na brylant. Brylanty są uniwersalne i każda dziewczyna będzie się cieszyć z pierścionka z brylantem. Uważaj na cyrkonie: dziewczyna będzie pewnie wolała dostać pierścionek z mniejszym oczkiem, ale z prawdziwym brylantem, zamiast z cyrkonią.

Krok 3: Detale

Pierścionek pierścionkowi nierówny. Zwróć uwagę na dodatkowe zdobienia – często nadają pierścionkom charakteru i sprawiają, że stają się one unikatowe.

Pamiętaj też o detalach, które mogą okazać się później kłopotliwe, jak ostro zakończone krawędzie – mogą zadzierać później swetry albo rajstopy!

Krok 4: Rozmiar

Jest kilka szkół: można ukraść dziewczynie pierścionek (uważaj, na którym palcu go nosi!), można go tylko przymierzyć i zaznaczyć na własnym palcu, dokąd uda Ci się go wsunąć.

Najpopularniejsze rozmiary to 12-16. Zaufaj też konsultantom w salonie jubilerskim – pomogą dobrać rozmiar!

Krok 5: Timing

Jeśli zamawiasz pierścionek z grawerem albo decydujesz się na mało popularny rozmiar, powinieneś liczyć się z tym, że na pierścionek będziesz musiał poczekać.

Zadbaj o zamówienie go około 6 tygodni przed planowaną datą oświadczyn – unikniesz wtedy stresu, same oświadczyny są wystarczająco stresujące!

I najważniejsze: pierścionek to dowód miłości i symbolika tego, że chcesz spędzić ze swoją dziewczyną resztę życia. Symbolika jest silniejsza niż jej materialna reprezentacja – idziemy więc o zakład, że świeżo upieczona narzeczona będzie zachwycona Twoim wyborem! Powodzenia!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.