Zrzut ekranu 2017-05-04 o 19.25.05

Panna młoda 2018 – przegląd najnowszych trendów w sukniach ślubnych

W modzie, jak to w modzie – wszystko dzieje się z dużym wyprzedzeniem. Dlatego całkiem niedawno, zostały zaprezentowane trendy w sukniach ślubnych na rok 2018. Planujesz ślub w kolejnym sezonie? To zdecydowanie w takim razie tekst dla Ciebie!

Na co zwrócić uwagę, by wyglądać na czasie? Oto krótki przegląd największych i najciekawszych trendów!

1. CZARNE DODATKI

Czerń to ostatnia barwa, o jakiej myślimy, gdy mamy przed oczami pannę młodą. Tymczasem, czarne elementy dekoracyjne stylizacji na wielki dzień, wracają z przytupem. Mogą to być czarne kwiaty, ale także – nieco prościej – po prostu, czarne szarfy i paski w talii. Klasycznie, pięknie, elegancko. Do czarnych dodatków najlepiej pasuje suknia ślubna w śnieżnej bieli – bo tworzy najmocniejszy kontrast. Jednak najważniejsi ślubni projektanci, jak sama królowa sukni ślubnych, Vera Wang, zaprezentowali też połączenia czerni z kolorami off-white, czyli np. kością słoniową.

2. POWRÓT KSIĘŻNICZKI

Po kilku latach, gdzie fason księżniczki był raczej w folderze „klasyka” niż „trendy”, ulegnie to zmianie. Pufy, tiule, warstwy – to wszystko wraca. Zwłaszcza w połączeniu z kolejnym trendem, czyli teksturą. Fason księżniczki ma przywoływać na myśl wielkie objętości – i tak faktycznie będzie! Wszystkie panny młode, które chciały być w swoim wielkim dniu księżniczkami – będziecie bardzo na czasie!

3. TEKSTURY

Elementy 3D są już modne od kilku sezonów, w 2018 fokus na teksturę będzie odczuwalny, niezależnie od fasonu. Dotyczy to także sukni, które wcześniej od tego typu ozdób stroniły – czyli tradycyjnych sukni balowych. Co ciekawe, elementy 3D na sukni, nie muszą być wcale białe – równie dobrze, mogą być złote, srebrne, kolorowe – pasujące do Twojego motywu przewodniego.

4. BIŻUTERIA

Bogato zdobione gorsety to już nie nowość. Jednak biżuteria w sezonie 2018 będzie nieodłączną częścią sukni ślubnej. Biżuteryjne ramiączka? Pelerynka z koralików? O, tak! Elementy biżuteryjne nie tylko sprawią, że swobodnie będziesz mogła zrezygnować z dodatków, ale przemienią Twoją ślubną kreację w prawdziwe dzieło sztuki.

5. PELERYNY

Wprowadzone jako przeciwieństwo „naked dress”, święcących triumfy ostatnimi latami. 2018 rok będzie skromniejszy, bardziej zakryty. Peleryny są całkiem ciekawą alternatywą dla bolerek, żakietów, kurtek – moim zdaniem, głównie dla odważnych panien młodych. Ale z drugiej strony, kiedy czuć się superbohaterką, jeśli nie w dniu swojego ślubu?

Ślubne trendy na 2018 zobaczycie TUTAJ.

Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.