landrynka_palac

Nocleg dla gości weselnych – jak zadbać o to, żeby zrobić dobre wrażenie?

Czy jeśli zapraszamy na wesele gości z daleka to powinniśmy opłacić im nocleg? To pytanie często pojawia się na forach związanych ze ślubem i weselem  i odpowiedź jest bardzo prosta – tak, powinniśmy, skoro ich zapraszamy. Jest to dobry obyczaj, tego wymaga tradycja i kultura., ale też prosta kalkulacja. Dla wielu gości przybycie na wesele generuje duże koszty – dojazdy, fryzura, makijaż, często nowa kreacja, prezent lub pieniądze w kopercie. Dokładanie do tego jeszcze opłaty za nocleg to zwykły nietakt. Zwłaszcza jeśli w jednym miesiącu goście odwiedzają nie jedno a na przykład 3 wesela. W tej notce zajmiemy się sprawą nieco bardziej złożoną. Skoro już fundujemy nocleg, to co zrobić, aby dać coś ponad standard? Chcecie pokazać, że na gościach naprawdę nam zależy? Podpowiadamy jak.

Udogodnienia dla dzieci

Ostatnio coraz popularniejsze jest zapraszanie na wesela bez dzieci. Nigdy mi to nie odpowiadało, bo uważam, że to członkowie rodziny tacy sami jak cała reszta, więc nie bardzo rozumiem dążenie do tego, aby najmłodszych koniecznie wykluczyć. Jeśli nie ulegacie tej głupiej modzie i zapraszacie gości razem z małymi dziećmi, to fajnie jest uwzględnić ich specyficzne potrzeby przy zakwaterowaniu. Dla rodziców maluchów ogromnym ułatwieniem będzie informacje o tym, że w obiekcie znajduje się łóżeczko niemowlęce orz krzesełko do karmienia. Goście z dziećmi docenią też cichy pokój z dala od weselnego zgiełku, a także taki położony na jak najniższym piętrze, gdy obiekt nie posiada windy. Noszenie wózka i dziecka po schodach w końcu nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Każdy rodzic będzie Wam wdzięczny za zwrócenie uwagi na te kilka szczegółów, które ogromnie ułatwiają zorganizowanie sobie pobytu z dziećmi.

Telefon, który nic nie kosztuje

Wiadomo, że w dniu ślubu, a nawet dzień przed macie mnóstwo rzeczy na głowie. Gościom będzie jednak bardzo miło, jeśli będą mieli świadomość, że o nich pamiętacie. Telefon lub SMS z zapytaniem czy dotarli na miejsce i czy wszystko jest w porządku to bardzo miły gest, który dobrze o Was świadczy. Oczywiście to w sytuacji, gdy nocujecie 5 albo 10 osób, bo wydzwanianie do 200 to jakieś szaleństwo!

landrynka_palac

Drobne detale

Fajnie jest przekazać nocującym wszystkie kluczowe informacje jeszcze przed przyjazdem, tak by na miejscu nic ich nie zaskoczyło. O czym powinniśmy poinformować? O tym samym, o czym sami myślimy nocując gdzieś poza domem – od której godziny dostępny będzie pokój, czy na miejscu znajduje się parking, w jakich godzinach obiekt serwuje śniadanie, jeśli miejsce wesela i miejsce noclegu nie jest tym samym obiektem, to jak łatwo dotrzeć z punktu A do punktu B. Oczywiście każdy możemy sobie poszukać tych informacji we własnym zakresie. Na tej samej zasadzie goście mogą przychodzić na domówkę z własnym jedzeniem, mydłem i ręcznikiem. No jasne, że da się tak, ale jednak przyjemniej będzie jeśli zadbamy o swoją rodzinę i znajomych, którzy przybywają z daleka – specjalnie dla nas.

dziczyzna

Pokój inny niż wszystkie

Większość pokoi jest do siebie podobnych i w żaden sposób nie zapada w pamięć. Są jednak miejsca wyjątkowe, które robią wrażenie na gościach i zachęcają do tego, aby w przyszłości do nich wracać. Pomysłowe aranżacje, niestandardowe pomysły, piękny wystrój – to są element, które wyróżniają i dają coś ekstra.  Nas ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczył nocleg w pałacu Pakosław. Nasz pokój, który zamiast numeru miał intrygującą nazwę Bita Śmietana kupił nas dzięki chmurom namalowanym na suficie oraz lampom w kształcie obłoków lub wspomnianego w nazwie przysmaku. Inni goście natomiast mogli podziwiać słoiki przytwierdzone do ściany (pokój Zapasy) albo fototapetę z lasem i lampę w kształcie księżyca w pełni (pokój Dziczyzna). Jestem przekonany, że zawsze, gdy organizuje się tam wesele, oprócz niezapomnianej zabawy, dobrej kuchni i wzruszających chwil, goście pamiętają też o bardzo oryginalnych pokojach, w których nocowali!

bitasmietana

Pozornie prosta sprawa jak zapewnienie noclegów dla gości może mieć jednak drugie dno. Zamiast bagatelizować to, jako nieistotny szczegół mniej ważny od koloru bukietu czy godziny podania tortu, lepiej jest poświęcić trochę czasu i uwagi temu, w jakich warunkach będą spali zaproszeni goście. Na pewno będą za to wdzięczni, a odrobina empatii może przysporzyć nam wiele życzliwości.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.