_MG_9052

Gadżety, które musisz dodać do ślubnego niezbędnika

Pewnie masz długą listę niezbędnych rzeczy, które absolutnie musisz ze sobą zabrać na miejsce ślubu i wesela. Koszyczek ratunkowy, wyposażony w najdrobniejsze szczegóły czeka gotowy. Podobnie, jak przybory do makijażu i ulubiona szminka.

Tymczasem, jest kilka gadżetów, które niezbyt kojarzą się ze ślubem i weselem, a które są na sali weselnej szalenie przydatne. Sami o części z nich też zapomnieliśmy.

Ucz się więc na naszych błędach!

1. Zegarek

Do niedawna zupełnie nie używałam. Maciek – dalej nie używa. Tymczasem zegarek u pana młodego (czy chociażby świadka) to gadżet na wagę złota. Mało eleganckie jest zerkanie co chwilę na wyświetlacz telefonu – stąd, tradycyjny sposób sprawdzenia godziny powinien w Twoim wielkim dniu jednak dominować.

2. Selfie stick

Niezależnie od tego, czy masz fotobudkę, czy nie, selfie stick jest przydatnym gadżetem. Mnóstwo gości będzie chciało mieć zdjęcie z parą młodą – nie tylko takie zrobione przez fotografa, ale także naturalne, „na szybko” do wrzucenia na instagram – i wtedy selfie stick przychodzi z pomocą. Pozwala na wiele śmiesznych ujęć, sam w sobie staje się zabawowym gadżetem.

3. Dodatkowe okrycie

Koce, pledy, coś, czym ty albo goście możecie się okryć, gdy zrobi się zimno. Chociaż sezon ślubny przypada na lato, nawet o tej porze roku wieczory bywają dość chłodne. Stąd – warto zadbać o komfort swój i gości. Gdy w południe jest prawie 30 stopni, nikt nie myśli o zabraniu czegoś cieplejszego, czym można okryć się w nocy. Tymczasem, pogoda potrafi zaskakiwać. Bycie na to przygotowanym to gwarancja udanej imprezy!

4. Krople do oczu

W koszyczkach ratunkowych znajdziemy nawet przybory do szycia, ale o starych, dobrych kroplach, mało kto pamięta. Tymczasem, w dniu, w którym łzy szczęścia leją się strumieniami, krople potrafią być bardzo przydatne, ratując zabawę i ślubne fotografie. Mało efektownie wyglądają opuchnięte, czerwone oczy, w zestawieniu ze śnieżnobiałą suknią.

10553348_10203491846193541_1480753108029932720_n

5. Mała butelka wody

Przydaje się zwłaszcza podczas ceremonii. A kto normalny bierze wodę do kościoła albo urzędu? No właśnie ktoś, kto potrafi przewidzieć…czkawkę. Stres + paniczne próby pozbycia się czkawki nie są wcale lepsze niż przysięga wypowiadana między poszczególnymi czknięciami. Są wody mineralne dla dzieci w buteleczkach 0,2l i taka spokojnie wystarczy! Czkawka wtedy niestraszna.

6. Pokrowiec na suknię ślubną

Jeśli noc poślubną spędzasz poza domem, nie chcesz chyba wracać kolejnego dnia w sukni ślubnej, ani tym bardziej, próbować upchnąć ją do reklamówki? Stąd, przydaje się pokrowiec na suknię ślubną, ewentualnie – na garnitur. Pozwala to przetransportować ślubne ubranie w dobrym stanie.

A Ty, co dodasz do tej listy? Daj znać w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.