10426912_10203491845673528_2842956109457999489_n

Nieobciachowe zabawy weselne? To możliwe!

Przeciąganie jajek przez nogawkę, taniec z balonikiem między brzuchami, zjadanie ciasta z dekoltu… Z tym głównie kojarzą mi się weselne zabawy. I z wodzirejem, który wyciąga gości na środek, nawet jeśli ci bronią się nogami i rękami.

Czy tak musi być? Pewnie, że nie. To Twoje wesele i to Ty ustalasz zasady. Chcesz jednak zaangażować swoich gości i przygotować dla nich coś poza suto zastawionym stołem i muzyką do tańca? Świetny pomysł! Weselne zabawy z samego założenia nie są przecież złe: pomagają zintegrować zaproszonych, poznać się wzajemnie i zamienić kilka słów. Fakt, że często są obciachowe, to już druga strona medalu – ale kto powiedział, że tak być MUSI? To tak, jakby powiedzieć, że nie może być wesela bez disco-polo: totalna nieprawda!

W takim razie, jakie nieobciachowe zabawy weselne możesz przygotować? 

1. Dobre rady

Trochę, żeby rozruszać gości i zaangażować ich bez wyciągania na środek sali. Rozdajcie gościom kartki z miejscem na wpisanie dobrych rad. Najlepiej, sprecyzowanych, typu: [imię panny młodej] pamiętaj o tym, że [imię pana młodego] zawsze chętnie zje…

To dużo zabawy przy wymyślaniu (uzupełnianiu) takich porad, a dodatkowo – możliwość wywiązania się dyskusji między gośćmi: w końcu siedzący najbliżej będą chcieli wymienić się informacjami na temat młodych.

2. Ona czy on?

Na pewno znasz tę wersję zabawy, gdy para młoda siada do siebie plecami, i – podnosząc buty – wskazuje, kto jest większym bałaganiarzem, kto lepiej gotuje, kto jest lepszym kierowcą… Kto powiedział, że nie warto zaangażować w to gości? Wybierz ochotników (albo zaangażujcie wszystkich – nie muszą przecież stać na środku!) i przygotuj dla nich znaki „panna młoda” i „pan młody”. Teraz to zadaniem GOŚCI będzie odgadnięcie, kto lepiej gotuje, a kto zwiedził więcej krajów świata. Dodatkowy bonus: goście „tej drugiej strony” będą mogli lepiej Cię poznać!

slub4

3. „Przypadkowy” walc

Zawsze średnio przepadałam za tańcem w kółku. Ale zanim zmarszczysz nos z niesmakiem, poczytaj do końca – bo to jest akurat pomysł świetny! Goście (ochotnicy! nie ma wyciągania na siłę!) robią dwa kółka – jedno panowie, drugie (wewnętrzne) – panie. Gra muzyka, a gdy przestaje, panie odwracają się i przez kilkadziesiąt sekund tańczą walca (lub cokolwiek innego) z panem, którego akurat miały za plecami. Fajna okazja, by poznać innych gości, a długość takiego tańca z – było, nie było, obcą osobą – zupełnie nie męczy.

4. Kolekcjonowanie przedmiotów

Jedna z zabaw bardziej „ruchowych”, ale w moim odczuciu absolutnie nie obciachowa. Prowadzący prosi o przyniesienie przedmiotów w określonym kolorze (np. niebieskich) albo…zupełnie konkretnych, na przykład – owoców. Listę oczywiście dobrze dostosować do sali weselnej i jej wyposażenia, a przy okazji wybierać takie elementy, które pozwolą uniknąć…zniszczeń, na przykład dekoracji. Trudne, ale zdecydowanie do zrobienia. Można też trochę tę zabawę „ostudzić”, wybierając najbardziej…przygotowanego gościa. Przykładowo, pytając, który z gości ma przy sobie nożyczki, szminkę itd. – wtedy obędzie się bez biegania po sali.

5. Gdzie to było…?

Zabawa połączona z pokazem slajdów, sprawdzająca, jak dobrze goście znają parę młodą. Wyświetlane są zdjęcia z dzieciństwa (od słodkich bobasków – to ON czy ONA?), a także – na przykład ze wspólnych podróży młodej pary. Goście odgadują, kiedy zostało zrobione zdjęcie, gdzie ono zostało zrobione, albo kto się na nim znajduje. Znowu – to fantastyczna okazja, żeby opowiedzieć o sobie, przedstawić się „drugiej części” rodziny, a jednocześnie – pozwolić bliskim się wykazać i popisać, jak dobrze znają młodych.

A Ty, znasz jakieś nieobciachowe zabawy weselne, które możesz polecić? Daj znać w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet