partyka

Chłopie, nie bądź meblem – zrób swój ślub!

Ostatnio kolejny raz usłyszałem to pytanie. Jak to możliwe, że mężczyzna pisze coś na temat ślubów? No jak? Normalnie. Ślub to ceremonia, która wymaga udziału dwóch najważniejszych osób. Wesele to przyjęcie na ich cześć. Oboje są tak samo ważni. Skoro tak, to oboje powinni włączyć się w przygotowania, żeby wydarzenie było zgodne z ich oczekiwaniami. Logiczne? Widać nie dla wszystkich.

Drogi mężczyzno, jeśli znalazłeś w sobie tyle odwagi, żeby kupić ładny pierścionek i zaproponować swojej kobiecie, żebyście spędzili razem resztę życia to Twoja rola nie kończy się na stawieniu w urzędzie lub w kościele o określonej porze. Chcecie fajny ślub i wesele to musicie to RAZEM zorganizować.

12036782_10206708072997201_8900919523095101369_n

Oczywiście historia zna zajęcia tradycyjnie damskie i męskie. Kobiety zajmują się zbieractwem, mężczyźni polowaniem, kobiety gotują rosół z mamuta, a faceci łupią krzemienie przed domem. Wszystko fajnie, ale paleolit się skończył. Napisanie maila z prośbą o wycenę, wykonanie telefonu albo powpisywanie cyferek w Excela to nie są zajęcia wymagające posiadania jajników – no SERIO!

Droga kobieto, nie traktuj swojego przyszłego męża jak kretyna, którego jedyną rolą jest wybór auta, zamówienie wódki i zabawienie się na wieczorze kawalerskim. Być może Twój facet będzie miał coś sensownego do powiedzenia w kwestii menu, ustawienia stołów czy projektu zaproszenia na ślub.

Angażujcie się w ślubne przygotowania oboje. Potem będzie łatwiej robić wspólnie inne rzeczy. 

Mąż nie powinien być kolejnym puntem do odhaczenia na liście – kwiaty są, zespół jest, menu ogarnięte, goście zaproszeni, a jeszcze ten jełop, gdzie on… a jest! To bierzemy ślub!

Nie idźcie tą drogą!

PANOWIE, ogarnijcie się. A Panie niech nie przeszkadzają i dadzą swoim przyszłym mężom możliwość zainteresowania się własnym ślubem.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.