szklo2

Dlaczego nie powinniśmy upijać się na weselu?

Trudno o lepszą okazję do picia niż wesele. Jest okazja, mamy co świętować, widzimy się z osobami, z którymi być może nie utrzymujemy regularnych kontaktów, jest muzyka i suto zastawiony stół, a liczne toasty to przecież tradycja. Jednak to tylko pozory.

W rzeczywistości uważam, że na weselu powinniśmy być z alkoholem szczególnie ostrożni. Dlaczego?

1. Możemy komuś zepsuć wyjątkowe święto
Planując wesele młoda para stara się, żeby wszystko wyszło perfekcyjnie. Jednak po co męczyć się z doborem menu, przygotowywaniem dekoracji i winietek, skoro jeden z pijanych gości zaśnie na stole albo wyrwie mikrofon i zacznie bełkotliwym głosem opowiadać wyjątkowo nieśmieszne żarty? No właśnie. Dlatego lepiej pić z umiarem i kontrolować się na tyle, aby nie zrobić czegoś głupiego.

2. Nasze niewłaściwe zachowanie zostanie utrwalone
Jeśli na weselu jest fotograf i filmowiec możemy być pewni, że nasze głupie wybryki będą zachowane po wsze czasy. W jakości HD.

3. Na weselu najłatwiej zrazić do siebie ludzi. Całą masę ludzi.
Co innego zrobić siarę w gronie najbliższych, którzy wybaczą nam, że ten jeden raz przeholowaliśmy z alko i nie będą tego wypominać, a co innego pokazać się od najgorszej strony w gronie nieznajomych. Jeśli ktoś z dalekiej rodziny nie widział nas wcześniej w innej roli zapamięta nas raczej z tych niecodziennych zachowań – na przykład jako pijaka i pieniacza. Nieważne, że na co dzień jesteśmy poważnym i odpowiedzialnym człowiekiem na kierowniczym stanowisku albo wzorowym ojcem trójki dzieci.

4. Zapadniemy w pamięć na bardzo długo
Chyba w każdej rodzinie funkcjonują kompromitujące historie opowiadanie po sto tysięcy razy przy każdej okazji. Zazwyczaj dotyczą naszego dzieciństwa, kiedy to jedliśmy trawę, powtarzaliśmy brzydkie wyrazy, których nie znaliśmy znaczenia albo w wyniku głupiej zabawy gdzieś stłukliśmy szybę. Lepiej, żeby nie zapisać się na stałe w rodzinnych opowieściach jako ten, co się schlał się na weselu. Bo takich rzeczy często się nie zapomina. A wielokrotnie powtarzane historie żyją własnym życiem – jak w zabawie w głuchy telefon.

5. Sala weselna to nie akademik!
Pewne zdarzenia są całkowicie akceptowalne w określonych okolicznościach. Jeśli jedziesz do Las Vegas albo idziesz na imprezę ze studentami masz prawo popijać wódkę piwem, zjeżdżać na nartach po schodach bawić się w „szczerość czy odwaga” i robić inne dziwne rzeczy, które przychodzą do głowy po pijaku. Nikt się też nie obrazi jak zaśniesz w kącie. Co innego wesele, gdzie mamy wiele osób w różnym wieku i o różnym temperamencie. Nadużywanie alkoholu nie jest dobrze widziane na przede wszystkim w towarzystwie dzieci, ale także osób starszych czy zwyczajnie spokojniejszych.

W swoim życiu nieraz byłem narąbany jak szpadel. Na urodzinach, na jakiejś domówce, na studenckich praktykach wykopaliskowych. Na weselu nigdy. Daleki jestem od idei bezalkoholowego wesela. W końcu wszystko jest dla ludzi, nawet wódka. Niemniej jeśli nie lubimy wylewać za kołnierz znajdą się znacznie lepsze okazje, żeby poniósł nas melanż bez przykrych skutków dla nas samych i dla naszego otoczenia! Na weselach pijmy z umiarem.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet