10448218_10203491760791406_8199753392753690552_n-2

5 rzeczy, których nie możesz odkładać na ostatnią chwilę przy planowaniu ślubu

Planowanie wesela to proces trwający kilka, czasem kilkanaście miesięcy. Od samego początku wydaje się, że „jest jeszcze czas”. Bo jeśli do dnia zero dzieli nas rok czy półtora, pewne kwestie wydają się nam mało rzeczywiste.

Na odczucie tempa ślubnych przygotowań musisz jeszcze poczekać (jak już się pojawią najwyższe obroty, trudno będzie z nich zejść!), są jednak sprawy, które warto załatwić od razu, nie odkładając ich na ostatnią chwilę.

Co to takiego? 

1. Utrata kilogramów

Chociaż nie namawiamy do specjalnego odchudzania się do ślubu, to jeśli faktycznie chcesz schudnąć więcej niż 5 kilogramów, trzeba to robić metodycznie i z głową. Nie ma co się odchudzać za wcześnie, jednak im więcej kilogramów do zrzucenia, tym data startu powinna być wcześniejsza. Co ważne, odchudzanie powinno być rozłożone na etapy i prowadzone pod kontrolą specjalistów. Zdrowsze odżywianie i przede wszystkim wprowadzenie umiarkowanej aktywności fizycznej to dobry początek!

2.   Zadbanie o uśmiech

O ile wybielić zęby można stosunkowo niedługo przed ślubem, to jeśli masz w buzi do przeprowadzenia poważniejszy remont, nie odkładaj tego na ostatnią chwilę.

3.  Zarezerwowanie sali weselnej

W tych najbardziej obleganych na terminy trzeba czekać niestety długo. Zwłaszcza, jeśli planujesz ślub w sobotę i do tego w szczycie sezonu ślubnego. Jeśli masz ustaloną datę, wybrane miejsce ślubu, nie zwlekaj z wyborem sali weselnej. Od tej decyzji zależy też szereg innych – np. w kwestii dekoracji.

10489815_10203491756511299_4264565216660350531_n

4.  Zarezerwowanie fotografa

Znowu, podobnie jak w przypadku sali weselnej, najbardziej oblegani fotografowie mają zarezerwowane terminy daleko do przodu. Pewnie, na znalezienie idealnego fotografa trzeba poświęcić trochę czasu – jednak nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Musisz mieć dobrych kilka miesięcy zapasu i najlepiej kilku wynotowanych fotografów, gdyby okazało się, że ten najbardziej upatrzony ma już zajęty termin.

5. Formalności kościelne

Jeśli bierzesz ślub konkordatowy, a Ty albo Twoja druga połówka nie macie bierzmowania, nie ma na co czekać! Przygotowanie do bierzmowania to proces, który trwa kilkanaście tygodni. W zależności od miejscowości – bierzmowanie też nie jest sakramentem udzielanym co tydzień.

Później – nauki przedmałżeńskie, poradnia życia rodzinnego – to kolejne tygodnie, zwłaszcza, jeśli szukasz poradni, która jest czynna później niż do godziny 14:00.

Co dopiszesz do tej listy? Z czym Twoim zdaniem nie warto długo zwlekać przy planowaniu ślubu i wesela?About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.