_MG_4896

Najmodniejsze zaproszenia ślubne – przegląd najnowszych trendów

Planowanie ślubu, w aktualnych okolicznościach, w dużej mierze sprowadza się do szukania inspiracji, sprawdzania opinii i wyboru kierunku, w którym chcemy zmierzać w kontekście dekoracji – wszystko z zacisza swojego domu.Chcemy pomóc Wam zaplanować wesele online – dlatego przygotowaliśmy przegląd najmodniejszych zaproszeń ślubnych!

Dlaczego wybór zaproszeń ślubnych to jedna z najważniejszych decyzji?

Zaproszenia ślubne są zapowiedzią całej uroczystości. Wprowadzają gości w jej klimat, zdradzają, w jakiej tonacji będzie uroczystość, czy cała impreza będzie elegancka, w stylu glamour, czy na luzie, w stylu boho.

Stąd, wybór takich a nie innych zaproszeń, determinuje nam decyzje dotyczące pozostałych aspektów dekoracyjnych – dlatego chociaż to jedna z pierwszych decyzji związanych z planowaniem elementów wizualnych wielkiego dnia, to ona równocześnie jedną z najważniejszych.

Nie ma więc mowy o przypadkowości.

Z drugiej strony – wybór zaproszeń jest nie tylko ważną informacją dla gości, ale przede wszystkim – wielkim ułatwieniem dla pary młodej. Gdy wybierzecie swoje zaproszenia, kolejne decyzje odnośnie klimatu imprezy, kolorystyki czy dekoracji stają się dużo łatwiejsze i bardziej naturalne!

Potraktujcie więc wybór zaproszenia jako decyzję, która ułatwi wiele kolejnych!

Najmodniejsze zaproszenia ślubne – przegląd trendów

Wśród zaproszeń ślubnych, jak i w całej branży, możemy odnaleźć zarówno gorące trendy i nowości, jak i ponadczasowe rozwiązania, które spodobają się miłośnikom klasyki.

Czas na przegląd tego, w jakim kierunku możecie pójść, wybierając Wasze ślubne zaproszenia! I przede wszystkim – dużo zdjęć i konkretnych przykładów :) Więcej przykładów najmodniejszych ślubnych zaproszeń znajdziecie TUTAJ:

1. KWIATY
Kwiaty są jedną z najpiękniejszych ślubnych dekoracji. Decydując się na wesele wiosną lub latem, z dużą dozą pewności, postawicie na mocne, kwiatowe akcenty. Wskazanie ich na zaproszeniach będzie świetnym pomysłem i pięknym detalem.

Jeśli – przykładowo, jak ja! – kochacie piwonie, to wybór zaproszeń z tym motywem, będzie wspaniałą zajawką weselnych dekoracji. Pięknie będzie wygląda
, jeśli te same kwiaty, co na zaproszeniach, uwzględnicie nie tylko w dekoracjach stołów, ale również – w ślubnym bukiecie czy butonierce pana młodego, a także – ozdobach auta ślubnego, czy krzeseł w kościele, urzędzie, czy scenografii ślubu plenerowego.

Możliwości, jak kwiatów – jest oczywiście mnóstwo! Mnie, oprócz piwonii, zachwycają też róże na zaproszeniach!

zaproszenie ślubne kwiaty

2. NATURA
Greenery przestał być ślubnym trendem, a stał się na dobrą sprawą weselnym klasykiem. Natura i zaproszenia w kolorach ziemi to świetne rozwiązanie, jeśli bliskie Wam są idee ekologii i less waste.

Wierzę, że planując wesele, można zadbać o matkę naturę, wybierając bardziej ekologiczne rozwiązania – czasami wystarczą nawet drobiazgi, które robią sporą różnicę!
Takim parom młodym, zaproszeń z motywem natury lub roślin, nie musimy chyba dwa razy podpowiadać :)

Pięknym uzupełnieniem będą na przykład sadzonki lub nasiona jako upominek dla gości – wraz ze skupionym na naturze zaproszeniem, stworzą wyjątkową klamrę!

zaproszenie ślubne glamour

3. GLAMOUR
Jeśli kochacie elegancję, to jest to kierunek dla Was! Drobiazgowe zdobienia, nietypowa forma w połączeniu z błyszczącymi elementami, zachwycą tych, którzy otrzymają od Was takie zaproszenia.

Takie małe dzieła sztuki to wspaniała okazja, by podkreślić, że planujecie eleganckie przyjęcie, podczas którego glamour będzie manifestował się na różnorakie sposoby.

Przepiękne jest kultowe połączenie bieli ze srebrem: to szlachetna paleta barw, którą możecie zastosować praktycznie we wszystkich aspektach wesela – zaczynając od zaproszeń, kończąc  na srebrnej biżuterii do śnieżnobiałej sukni ślubnej.

Takie połączenie pozwala dość łatwo osiągnąć spójność, dzięki czemu planowanie (także online!)
będzie zdecydowanie prostsze.zaproszenie na ślub

4. ZŁOTO
Są pary, które nad srebro wybierają zawsze złoto! I świetnie, bo złoto króluje kolejny sezon! Zmieniają się jego odcienie i połączenia, ale jest to jeden z najsilniejszych trendów wśród zaproszeń ślubnych.

Przede wszystkim – złoto daje mnóstwo możliwości. Jeśli nie jesteście jeszcze pewni Waszej finalnej palety barw, złoto jest świetnym wyborem, bo daje mnóstwo możliwości zestawień kolorystycznych czy motywów przewodnich.

zaproszenie na ślub złoto

5. PERSONALIZACJA
Sesje narzeczeńskie to już regularny punkt przygotowań ślubnych i wspaniały sposób, by uczcić Waszą miłość!

Dlatego uwzględnienie zdjęcia w zaproszeniu ślubnym będzie świetnym rozwiązaniem! Da to również szansę na przedstawienie Was i Waszej historii tym gościom, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać Waszej drugiej połówki.

Zaprezentowanie Waszych zdjęć w zaproszeniu podkreśla, że dotyczy ono Waszego wielkiego dnia, do którego świętowania chcecie zaprosić najbliższe Wam osoby!

zaproszenie_ślubne

Wszystkie powyższe zaproszenia zamówicie łatwo online, w sklepie https://artma-zaproszenia.pl/

A Wam, który z trendów wśród ślubnych zaproszeń, najbardziej przypadł do gustu?

 

Tekst powstał we współpracy z artMA About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.