farma tytulowe

Pomysł na weekend we dwoje (lub we troje) – Farma Iluzji

Wspólne wyjazdy do parków rozrywki rozpoczęliśmy od Legolandu, najdalej od domu byliśmy podczas podróży poślubnej do USA w Disney World, ale odwiedziliśmy także polski Krasiejów, Bałtów, Grudziądz no i właśnie Farmę Iluzji.

Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji położony między Warszawą a Lublinem to pierwsze miejsce, które po długiej przerwie (3 lata!) odwiedzamy po raz drugi i bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że warto było wybrać się tutaj raz jeszcze.

Pozornie może się wydawać, że to miejsca dla dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców, bo to ten wiek w którym dzieci są na tyle duże żeby zabierać je w podobne miejsca. Nic bardziej mylnego! Po raz pierwszy byliśmy jako bezdzietna para (Czesia nie było nawet w planach!), teraz jako rodzice 9-miesięczniaka. I co? W obu przypadkach było super i znaleźliśmy coś dla siebie!

farma z czasiem

Kto się nie rozwija stoi w miejscu!

Ogrom zmian jakie tu zastaliśmy po długiej przerwie naprawdę robi wrażenie. Po pierwszej wizycie moglibyśmy powiedzieć, że Farma Iluzji to atrakcja na 2-3 godziny. Wiszący w powietrzu kran z którego leci woda, gabinet dziwnych luster, własna głowa umieszczona na talerzu, latające piłeczki, ogromny dom wiszący w powietrzu, labirynt – to wszystko wydało nam się fajne i naprawdę warte tego, żeby przejechać te 100 kilometrów z Warszawy. Po drugiej wizycie, która miała miejsce w zeszłym tygodniu mam wrażenie że cały dzień to mało żeby skorzystać z każdej dostępnej opcji! To co wymieniłem wcześniej wciąż stoi i ma się dobrze, a poza tym jest cały mnóstwo nowych rzeczy. Lista wszystkich atrakcji jest na stronie Farmy Iluzji, w tym miejscu wspomnę tylko o tym, które nas najbardziej zaskoczyły.

Największe atrakcje na Farmie Iluzji

Jako archeolog z wykształcenia mam obowiązek wspomnieć o Grobowcu Faraona. Spodziewałem się w tym miejscu czegoś w rodzaju domu strachów, a zobaczyłem raczej niewielkie muzeum, gdzie najmłodsi mogą się dowiedzieć dużo o starożytnym Egipcie.

mumia

Bardzo ładnie prezentuje się Rezerwat Dzikich Smoków – miła odmiana dla występujących wszędzie figur dinozaurów. Spodobała mi się także Zatoka Piratów i Minigolf – obie atrakcje bardzo przypominały mi to, co miałem okazję zobaczyć na Malcie w Popeye Village. Przy samym minigolfie mógłbym spędzić ze dwie godziny, ale czas gonił.

piraci farma

Bardzo fajnie prezentowała się także Przeprawa Tratwami oraz Park Linowy. Są tu także klasyczne karuzele jak z wesołego miasteczka – nasz Czesio miał okazję przejechać się razem z mamą tamtejszym Wild West Express czyli pociągiem w scenerii z dzikiego zachodu!

indianie

Jak będzie większy to czeka na niego ścianka wspinaczkowa, trampoliny i możliwość jeżdżenia na segway’u. Póki co największą atrakcją dla Czesia było… Króliczkowo. Wioska królików przeznaczona dla najmłodszych dzieci to idealne miejsce do raczkowania, ale też zabawy w chowanego!

kroliczkowo

Warto wspomnieć, że oprócz stałych atrakcji o konkretnych godzinach są także pokazy – na przykład iluzjonistów, sokolinków i specjalistów od kręcenia balonów.

Udogodnienia dla rodziców

Wszystkie wymienione wcześniej elementy to atrakcje, które przyciągną uwagę przede wszystkim dzieci. Co z rodzicami? Planując wyjazd z niemowlakiem wiemy z doświadczenia, że trzeba uważać na wszelkiego rodzaju bariery – a to, że nie ma gdzie zjeść, a to gdzie przewinąć, a to znowu nie da się wjechać wózkiem. W przypadku Farmy Iluzji nie napotkamy żadnego z tych problemów. W łazienkach są dostępne przewijaki (w męskim też!), powierzchnia jest równa i można po niej jeździć każdym wózkiem, jest gdzie usiąść i co zjeść. Bardzo spodobał nam się także pomysł ze stworzeniem pokoju dla matki i dziecka, w których znajdziemy kolejny przewijak, a także odpowiednie mebelki dziecięce, dodatkowe ręczniki, zabawki, mikrofalówkę do podgrzania mleka lub obiadku. Naprawdę super!

Farma Iluzji to fantastyczne miejsce, które ciągle się rozwija. Na dzień dzisiejszy znajdziemy tutaj bardzo różnorodne atrakcje dla odwiedzających w każdym wieku. A oprócz zabawy wiele atrakcji ma także walory edukacyjne. Bardzo kibicujemy temu miejscu i chcielibyśmy, aby podobnych było jak najwięcej!

farma hipo

Jeśli macie za sobą stresujący czas i potrzebujecie oderwać się od stresujących przygotowań ślubnych robiąc coś fajnego Farma Iluzji jest idealnym miejscem. A jeśli macie dzieci to ogólnie Farma Iluzji jest genialna!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.