record-336626_1920

DJ czy zespół? A może DJ + wodzirej – wokalista i instrumentalista?

Sama nie wpadłabym nigdy na takie połączenie, gdybym nie zobaczyła go w praktyce na ostatnim weselu. Do tej pory, na weselach spotykałam głównie po prostu zespół lub DJ-a. Wodzirej też się oczywiście pojawiał, ale raczej w kontekście animowania zabaw, a nie…grania czy śpiewania.

Tymczasem, na naszym ostatnim weselu, na którym mieliśmy przyjemność gościć, spotkaliśmy nietypowe połączenie. Był DJ, zajmujący się oprawą muzyczną, był wodzirej, który animował całe przyjęcie. Niby wszystko jak trzeba, prawda?

No właśnie, to dopiero początek niespodzianek! Okazało się, że wodzirej jest jednocześnie akordeonistą, który – w momencie, gdy na sali tanecznej panował przestój – wychodził do sali „biesiadnej” i tam zabawiał gości. Czy to zabawą, czy muzyką – w akompaniamencie akordeonu.

Jakby tego było mało, ów wodzirej…dodatkowo pełnił funkcję piosenkarza! Zaśpiewał dla pary młodej piosenki-dedykacje, z tekstem ułożonym specjalnie dla nich.

A jako wisienkę na torcie tej oprawy muzycznej trzeba wspomnieć także…saksofonistę. Wspierał on instrumentalnie niektóre utwory serwowane przez DJ-a.

Moim zdaniem – to rozwiązanie szalenie oryginalne, które bardzo mi się spodobało!

Dlaczego? 

1. Nie musisz wybierać: zespół czy DJ. Łączysz najlepsze aspekty obu wyborów w jednym. Masz zarówno wokalistę, muzykę na żywo, ale też – jakość wykonania oryginalnych utworów, prezentowanych przez DJ-a.

2. Wyjście do gości. Doświadczony wodzirej znacznie lepiej poprowadzi atrakcje weselne niż zespół, którego głównym zadaniem jest odpowiednia oprawa muzyczna. Dlatego wodzirej, który nie jest przywiązany do jednego miejsca – sceny, może w dużo łatwiejszy sposób animować imprezę.

band-691224_1920

3. Zaletą DJ-a jest zazwyczaj nieskończona lista piosenek, których młoda para może sobie zażyczyć na playliście. Jednak dołączenie do DJ-a wokalisty/instrumentalisty sprawa, że możemy dodatkowo cieszyć się muzyką na żywo, przynajmniej w niektórych, ważnych dla pary młodej utworach.

4. Kilka osób odpowiadających za oprawę muzyczną to także większa różnorodność. Niby grają razem, ale jest to bardziej brzmienie polifoniczne, bo każdy z nich wnosi jednak coś innego, niż monofoniczne, jak w przypadku zespołu.

5. Dla gości to prawdziwa atrakcja. Chociaż prowadzę bloga ślubnego już trzy lata, z takim rozwiązaniem się jeszcze nie spotkałam, więc była to dla mnie na tyle duża nowość, że aż chcę o niej napisać!

Podsumowując, takie połączenie bardzo przypadło mi do gustu – i dzięki świetnej współpracy wszystkich osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną – bawiłam się świetnie. Widać, że DJ zaprasza do współpracy sprawdzone osoby, z którymi świetnie się rozumie i potrafi stworzyć dość autorski program uroczystości weselnej!

A Wy, znacie takie połączenia? A może wybrałyście takie na własnym weselu? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.