12197067_10205012984996438_1089389322_o

Mrożące krew w żyłach opowieści z wesela

Nie wiem, może mam wyjątkowe szczęście. Na własnym weselu, ani na żadnym (z licznych!), w których braliśmy udział, nic złego się nie wydarzyło. Do tej pory traktowałam te historie jako miejską legendę, dopóki nie usłyszałam ich od mojej fryzjerki, która przysięgała, że jej to się właśnie przytrafiło.

Sięgnęłam głębiej i sprawdziłam fora: tam się od podobnych, mrożących krew w żyłach historii roi.

Nie, nie będę pisała o panu młodym, który przenosił pannę młodą przez próg i uderzył nią o futrynę z gwoździem. Raczej o tym, co faktycznie mogło pójść nie tak i się przytrafić tym mniej fartownym parom. Albo tym, które w dziwny, średnio dla mnie zrozumiały sposób dobierały gości i usługodawców.

Zaczynamy?

1. Koperty z pociętymi gazetami

Nie rozumiem totalnie sensu tej idei – albo się daje w kopercie kasę, albo samą kartkę i prezent. Ten ostatni nie musi być przecież kosztowny – liczy się pomysł! Dawanie kopert z pociętymi gazetami to szczyt obciachu. Dlaczego ludzie to robią? Nie mam pojęcia! Z drugiej strony nie wierzę jednak, by para młoda, przy weselu na 150 osób, była w stanie zapamiętać, ile kasy od kogo dostała. A tak, przy założeniu, że kartka będzie podpisana, młodzi doskonale będą wiedzieć, kto im sprezentował makulaturę.

2.   Kradzieże na weselu

Znowu – sami o takim przypadku nie słyszeliśmy. Zazwyczaj wystarczy zamykany pokój na prezenty – nie, nie trzeba jechać po drodze do banku i wpłacać tam kasę z kopert :) Ponoć się jednak zdarzają – zwłaszcza, gdy kluczyk od schowka trafi w niepowołane ręce. Wiem, że wesele to skomplikowana logistycznie operacja, ale zarządzanie kluczem do pokoju z prezentami, nie jest specjalnie trudne. Abstrahując od tego, że nie chce mi się wierzyć, by ktokolwiek z gości, zaproszonych po to by, świętować jeden z najważniejszych dni w życiu znanych im osób, zdecydował się na sięgnięcie po to, co nie jego. A usługodawcy? No cóż, wybierając sprawdzone firmy i osoby, nie ma szans na coś takiego. W końcu – przypadkowe osoby. Pewnie, może się to zdarzyć. Dlatego organizując wesele, warto szukać intymności – wtedy o przypadku nie ma mowy :)

12202300_10205012987796508_1922042701_n

3. Drużba z piekła rodem

W to mi uwierzyć najtrudniej. Zacznę od tego, że totalnie nie rozumiem instytucji świadków z przypadku. Naprawdę nie macie w rodzinie nikogo bliskiego ani zaufanego przyjaciela, którego możecie poprosić o pełnienie tej roli? Jeśli już decydujecie się na kogoś, kogo pamiętacie z odległej przeszłości albo znacie tylko przelotnie, ustalcie reguły gry. Skąd na przykład macie wiedzieć, jak taka osoba zachowuje się po alkoholu? Słyszałam o drużbie, który, wybrany do tej roli przez pana młodego nieco przez przypadek, w trakcie wesela zabierał wódkę ze stołów po to, bo schować ją na później…dla siebie. Dziwne? I to jak!

4. Bójki i awantury

Akurat alkohol plus emocje to często mieszanka wybuchowa. Znowu – nie sądzę jednak, żeby była ona tak wybuchowa, że aż doprowadzi do eksplozji. Różnice zdań tak, ale awantury i bójki? Trudno mi w to wierzyć. Ponoć się zdarzają, ponoć wracają zadawnione spory. Jak tego unikać? Zadbać o listę gości i odpowiednie usadzenie. Wtedy, nawet gdy emocje osiągną stan wrzenia, fizyczna odległość będzie powstrzymywała przed katastrofą.

A Wy, z jakimi tego typu historiami się spotkaliście? Piszcie w komentarzach!

Fot. Krystyna Sarnacka PhotographyAbout

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.