kwiaty

Kwesta zamiast kwiatów na ślubie

Jeśli organizacją ślubu i wesela nie zajmujecie się od wczoraj to już pewnie wiecie, że jest to niepowtarzalna okazja do wydawania pieniędzy, często ogromnych pieniędzy. A tam, gdzie pojawiają się wydatki często pojawia się także myśl o ich celowość i refleksja o tym, że my tu się bawimy na bogato, a gdzieś są instytucje i konkretni  ludzie potrzebujący realnej pomocy. Z ich perspektywy problem niewłaściwego doboru menu albo usadzenia gości przy weselnym stole wydaje się tak błahy, że naprawdę szkoda o tym gadać.

Oczywiście nie jestem za tym, żeby rezygnować z wymarzonego ślubu i wesela, ponieważ gdzieś na świecie są ludzie potrzebujący naszej pomocy. Zawsze będą. Podobnie jak zawsze będą odbywać się huczne i drogie wesela. Rzecz w tym, że świętując samemu można przy okazji pomóc innym.

Jednym z najprostszych sposobów na realną pomoc  zorganizowanie zbiórki charytatywnej zamiast tradycyjnego zbierania kwiatów. Kwiaty po jakimś czasie zwiędną i zostaną wyrzucone, a pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na konkretne potrzeby – posiłki, leki dla pacjentów, prąd, wodę.

Jeśli chcielibyście wesprzeć Fundację Hospicjum Onkologiczne TUTAJ dowiecie się jak to zrobić!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.