10467006_10203491783591976_4528805426080372002_o

Kiedy powinnaś powiedzieć NIE sukni ślubnej?

Każda panna młoda woli czytać o tym, jak wybrać tę jedyną suknię, niż jak uniknąć błędu i nie wybierać sukni złej. Dzisiaj będę adwokatem diabła i podpowiem Ci, kiedy wstrzymać się przed gromkim TAK! w salonie sukien ślubnych.

Wiem, że emocje, że chcesz już powiedzieć „tak”, że tak pięknie wyglądać. Ale mając na uwadze to, że suknia ślubna to z jednej strony spory wydatek, a z drugiej – że stanowi bardzo istotną część Twojego wielkiego dnia, czasami warto chwilę się wstrzymać i dać rozumowi dojść do głosu.

Kiedy powinnaś powiedzieć NIE sukni ślubnej? 

1. Kiedy jej koszt znacznie przekracza Twój budżet

Niestety, to brutalna prawda: nie mierz sukni ślubnych znacznie wykraczających poza Twój budżet. Nie po to go ustalałaś, by go zrównywać z ziemią i aż do wesela jeść tylko zupki chińskie. Gwarantuję Ci: jesteś w stanie znaleźć wymarzoną suknię w Twoim przedziale cenowym.

Dla żadnej sukni ślubnej nie warto znacznie się zapożyczać. Pomyśl też, czy suknia, za którą jesteś w stanie kupić dobry samochód, jest faktycznie tym, czego potrzebujesz :)

Określ jasno swój budżet na ślubną kreację i się jego trzymaj – i – jak mawia moja mama – kiedyś mi za tę radę podziękujesz!

2.  Gdy suknia jest w złym rozmiarze

Tak, wiem, pewnie chcesz do ślubu schudnąć. Nie zakładaj jednak, że w trzy miesiące zejdziesz z rozmiaru 44 do 36. Suknię można zmniejszyć lub poszerzyć o rozmiar, bez większych strat dla jej struktury i fasonu – po to są przymiarki. Kup ją na Twoją aktualną figurę, nie zakładaj drastycznych zmian. Także ze względów zdrowotnych – słaniająca się na nogach z głodu panna młoda, to naprawdę mało atrakcyjny wygląd.

Nie polegaj tylko na Twoich planach redukcji rozmiaru – podchodź do tego realistycznie.

3. Gdy inni naciskają, żebyś ją kupiła

Mama, przyjaciółka i teściowa mówią TO TA JEDYNA, ale Ty tego nie czujesz? Odpuść. To Twoja suknia, Twój dzień i to Ty w tej sukni spędzisz kilkanaście godzin. Nikt za Ciebie tej decyzji nie podejmie. Ty musisz być do swojego wyboru przekonana – nikt inny!

10448218_10203491760791406_8199753392753690552_n-2

4. Gdy nie możesz jej przymierzyć

Wiem, że są panny młode, które kupują suknie ślubne na Allegro i trafiają w dziesiątkę. Ja będę jednak staroświecko doradzała Ci, żebyś suknię najpierw przymierzyła. Co innego suknia na zdjęciu na portalu aukcyjnym albo w katalogu, a co innego – na Tobie. Czasami to kolosalna różnica! Może się okazać, że suknia, do której wzdychasz miesiącami, po założeniu, jest…taka sobie. Zaś suknia, która wydawała się na wieszaku nieszczególna, to TA JEDYNA.

Przymierz, zanim kupisz – pozwoli Ci to ocenić całościowy look, nie tylko to, czy suknia jest piękna.

5.  Kiedy jest w superpromocji

Uwielbiam promocje i z wypiekami na twarzy czekam na sezonowe wyprzedaże. Co innego jednak pójść po sukienkę, a wrócić z marynarką, a co innego kupić suknię ślubną inną niż chciałaś, tylko dlatego, że była przeceniona. Jeśli chcesz skorzystać z wyprzedaży sukni ślubnych, przygotuj się do nich mądrze! Zrób listę cech, których szukasz i bądź w tym konsekwentna. Nie kupuj sukni tylko dlatego, że to okazja życia. Czasami warto zapłacić więcej, by mieć dokładnie to, czego szukasz!

A Ty, ile sukienek przymierzyłaś, zanim powiedziałaś TAK swojej sukni? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.