czerwik glowne

Każda kobieta jest indywidualnością – wywiad o projektowaniu sukien ślubnych cz.1

Podczas spotkania blogerów ślubnych „I DO”. Mieliśmy okazję poznać zespół odpowiedzialny za przygotowywanie pięknych sukien pod szyldem RC. To co nas ujęło po dłuższej rozmowie na temat pracowni Roberta Czerwika to nie tylko dopracowane detale i dobre fasony sukien, ale przede wszystkim podejście do panien młodych na każdym etapie pracy nad idealną kreacją. Wszystko co warto wiedzieć na temat pracy wyjątkowych ludzi w wyjątkowym miejscu w rozmowie z Robertem Czerwikiem i Patrykiem Rogoczem. Naprawdę warto!

Waszym atutem jest na pewno podejście do klienta. Powiedzcie nam jak przebiega praca z pannami młodymi, krok po kroku, jakie są etapy kreowania sukni dla niej i ile ten proces zajmuje?

Podstawą jest dobra komunikacja. Każdy indywidualny projekt zaczyna się od spotkania koncepcyjnego czyli od intensywnych rozmów, w czasie których naszym głównym zadaniem jest zapoznanie się z estetyką przyszłej panny młodej.Tak się poznajemy.

Każda kobieta jest indywidualnością i każda pragnie czuć się wyjątkowo, dlatego uwzględniając jej indywidualne potrzeby i w oparciu o sylwetkę przystępujemy do kolejnego etapu jakim są nasze propozycje. Wykonywane są szkice i rysunki oraz prezentujemy rekomendowane przez nas tkaniny i elementy dekoracyjne. Jest to etap projektowania i prezentowania możliwych rozwiązań. Jest to również czas przeznaczony do mierzenia modeli pokazowych tak by kobieta zobaczyła siebie w rekomendowanych przez nas krojach sukni oraz oceniła jakość i właściwości prezentowanych tkanin.

Wszystko odbywa się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu znanego z typowych salonów. Rezerwujemy czas, wyciszamy telefony i skupiamy się tylko i wyłącznie na naszym gościu. Nie wywieramy presji. Komfort naszej pracy i naszych klientek jest dla nas bardzo ważny. Rozmowy odbywają się przy kawie i słodkościach przypominając tym samym bardziej spotkanie towarzyskie niż biznesowe.

Po akceptacji ostatecznej wersji projektu sukni przedstawiamy kosztorys. Gdy temat budżetu jest już domknięty „zdejmujemy miarę” i przygotowujemy umowę, w której określamy termin pierwszej przymiarki. Spotkania koncepcyjne trwają najczęściej 3-4 godziny. Optymalny czas na uszycie sukni według indywidualnego projektu w oparciu o 2-3 przymiarki to 4 miesiące. Sugerujemy klientkom by suknie odebrały około 3 tygodnie przed uroczystością gdyż wówczas możliwe są jeszcze korekty związane z rozmiarem. Suknia musi być idealnie dopasowana do sylwetki a wiemy, że stres związany z organizacją ślubu może mieć duży wpływ na sylwetkę. Gotowe suknie czekają więc w naszym atelier na swój wielki dzień.

Co możecie powiedzieć o miejscu w którym spotykacie się z pannami młodymi? Wasze atelier to charakterystyczne miejsce, które ma swój urok, prawda?

Warszawskie Atelier przy Ul. Nowogrodzkiej to magiczne miejsce gdzie czas płynie wolniej. Tam zapomina się o troskach codzienności by wśród zapachu świeżych kwiatów, blasku świec i aromatu kawy móc się zrelaksować i prawdziwie obcować z modą. W przedwojennej warszawskiej kamienicy na 200 mkw. zorganizowaliśmy przestrzeń do twórczej pracy oraz do spotkań z naszymi klientkami. Moda, sztuka i design – tak w 3 słowach można opisać nasze atelier.

Nasze klientki zostawiają za drzwiami atelier zatłoczoną Warszawę i odrywają się choć na chwilę od codzienności. Zebraliśmy w jednym miejscu wiedzę i najwyższe kwalifikacje z dziedziny Fashion i Beauty. To nasz świat, do którego już teraz serdecznie zapraszamy.

Jak oceniacie przygotowanie panien młodych i ich wiedzę, chociażby na temat własnej sylwetki i doboru odpowiedniego fasonu sukni?

Bardzo ważna jest świadomość własnego ciała, własnej sylwetki. Dotyczy to zarówno atutów jak również drażniących nas mankamentów. W większości przypadków pracujemy z kobietami świadomymi swojego wyglądu i sylwetki. Nawet jeśli popełniają jakieś błędy w stylizacjach codziennych to zdają sobie że nie mogą sobie pozwolić na to w temacie – suknia ślubna. Zdarzają się oczywiście sytuacje, w których uświadamiamy kobiety jak np. na nowo odkrywamy prawidłowo wysokość jej talii.

Jest nam oczywiście bardzo miło gdy kobieta w czasie spotkań z nami nabiera pewności siebie i zaczyna zauważać atuty swojego wyglądu. Dbamy o to by krój sukienki podkreślił to wszystko co jest jej atutem.

Często słyszymy o rozczarowaniu kobiety podczas przymiarki suki ślubnej w salonie. Suknia nie leży tak jak na modelce z kampanii. Zderzają się tu: wyobrażenie i rzeczywistość. Wyobrażenie niejednokrotnie jest zakłamywane przez producentów sukien ślubnych prezentujących modele na zdjęciach poddanych retuszowi. W efekcie końcowym przyszła panna młoda ogląda zdjęcie o zakłamanych kobiecych proporcjach. Dążenie do ideału jest równie wielkie z późniejszym rozczarowaniem.

W RC atelier gwarantujemy optymalne dopasowanie projektu suki do sylwetki panny młodej. Jesteśmy od tego by dobrać idealny kształt każdego jej elementu. Naszym celem jest by suknia ślubna wyglądała zniewalająco na kobiecie a nie na manekinie.

czerwik2

Niemniej ważne od fasonu są materiały z jakich suknia jest wykonana. Jesteście w stanie dobrać taki materiał który dobrze się układa, nie gniecie, czy umiejętnie maskuje wszelkie niedoskonałości. Z jak wielu materiałów korzystacie przy przygotowywaniu ślubnych kreacji? Co możecie powiedzieć o ich cenach i właściwościach?

Wybór odpowiednich tkanin ma ogromne znaczenie. Do każdej sukni w indywidualny sposób dobieram tkaninę, która optymalnie spełni oczekiwania danego projektu. Rolą projektanta jest znajomość parametrów technicznych i struktury tkanin choćby tych podstawowych jakimi są grubość i ciężar, podatność na zgniecenie czy odporność na zabrudzenie.

W pracowni znajdziecie duży wybór tkanin m.in. : organzy, szyfony, jedwabie, tiule, muśliny i koronki. Dostarczają je najbardziej renomowani producenci z Włoch, Francji, Hiszpanii i Portugalii. Z racji tego, że realizuję projekty dla Klientek nie tylko z Polski ale również z Paryża, Singapuru, Berlina, Barcelony, Nowego Jorku czy Miami na Florydzie założenia projektowe kreacji ślubnej muszą uwzględniać także warunki atmosferyczne czasu i miejsca uroczystości.

W związku z tym, że na wartość sukni głównie wpływa cena tkaniny to przyszłym pannom młodym przedstawiamy różne rozwiązania i warianty kosztowe realizacji danego projektu. Rekomendowane przez nas tkaniny klasyfikują się w grupie cenowej średniej i wysokiej. Zawsze możliwe są alternatywne rozwiązania choć oczywiście jakość użytych tkanin ma wielki wpływ na ogólny wygląd sukni.

Zachęcamy by osobiście klientki dotykały rekomendowane przez nas tkaniny, by na własne oczy oceniły jakość kryształów, koronek i proponowanych haftów. Wszystko po to by świadomie można było podjąć decyzję o ostatecznej cenie realizacji.

czerwik3

Kiedy wiecie, że suknia jest już gotowa i będzie spełniać swoje zadanie? Z tego co wiem, nie ograniczacie się do sprawdzenia, czy panna młoda dobrze wygląda, kiedy stoi nieruchomo. Dbacie także o to, czy kreacja sprawdzi się podczas tańca czy zabaw weselnych. To chyba rzadkość w tradycyjnych salonach?

Ważne jest to by kreacja ślubna była nie tylko oryginalna i piękna ale również choć może to zabrzmi zbyt przyziemnie by była praktyczna. Wygląd Panny Młodej jest dla nas równie ważny co komfort. W RC atelier pracujemy nad odpowiednimi proporcjami w kwestii … suknia ślubna „piękna czy wygodna ?”.

W salonach znajdziemy wiele modeli sukien ślubnych zaprojektowanych jak gdyby ktoś zapomniał, że kreacja ślubna musi nadawać się do chodzenia czy tańczenia. Zadaniem projektanta jest znaleźć takie rozwiązania by ta najpiękniejsza suknia ślubna była również komfortowa. Dlatego właśnie tak często w RC atelier tworzone są suknie modułowe dając tym samy projektowi dodatkowe „wizerunkowe” ale też praktyczne możliwości.

Coraz częściej projektowane suknie mają 2 odsłony. Zmieniając się podczas uroczystości. Nie chodzi tu tylko o to by zaskoczyć gości weselnych ale o względy czysto praktyczne. Nie zapominamy o tym, że po niemal statycznej ceremonii kościelnej rozpoczyna się drugi etap uroczystości – suknia ślubna nie może więc ograniczać osobowości i temperamentu panny młodej.

czerwik4

Wpis powstał we współpracy z RC Atelier

Fot. serwis prasowy RC Atelier/ Kinga Herok / Agencja SocolabAbout

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.